Trek alpha gold aluminyum?

utku bayburt

Daimi Üye
Tepki
83
Bisiklet
Trek
Merhaba arkadaşlar.başlıktan da anlayacagınız gibi sorum şu:nedir bu trek alpha gold aliminium?bilindigi gibi trek kadrolar silver,black vs..şeklinde ayrılıyor.bu kadroları birbirinden farklı yapan belirgin özellik nedir?çok önemlimidir kullanım açısından sizce?bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.teşekkürler şimdiden.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
teknik detaylarını bilmiyorum fakat gold, silver serisinden bir miktar daha hafif. bir de "butted" yada "butting" denen bir teknik kullanılıyor Gold ve üstü serilerde, yani kadroda kimi yerde ince, kimi yerde kalınlaşıyor.
trek almayı düşünüyorsanız 7.3 alıp yavaş yavaş geliştirip sonunda 7.5'ten daha iyi bir bisiklet elde edebilirsiniz.

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Alpha gold alüminyum Trek'in çift dipçiklenmiş ve hydroforming uygulanmış kadrosu. Bu yöntemle borulara şekil ve incelik-kalınlık katılıyor. Kullanmıştım tavsiye ederim.
(link)
Silver ise onun bir altı. Hydroform yerine mekanik dipçikleme var ve tek dipçiklenmiş. Trek'te kadro adlandırmasından bol bişey yok.:)

Yalnız Trek Türkiye'nin fiyatları Avrupa fiyatlarına göre epey yüksek. Bisiklet alırken Avrupa ve Türkiye fiyatlarını karşılaştırmanızı öneririm...

utku bayburt

Daimi Üye
Tepki
83
Bisiklet
Trek
@belgen
@MehmetAliB. ben fx 7.3 kullaniyorum birkac aydir.merakimdan sordum.silver da olsa cok birsey farketmezdim heralde ben:)bundan once dag bisikletim vardi.fx'e gecince zaten inanilmaz bir hiz ve performans artisi oldu diyebilirim.yavas yavas donanim degisiklikleri yaparim heralde.simdilik boyle devam

sebevi

Üye
Tepki
68
İsim
sebevi kasım eryıldırım
Bisiklet
Trek
trek alpha gold aluminyumun teknik detaylarını arkadaşlar anlatmış. Ben işine yarayan kısmını söyleyeyim. Bu teknoloji ile pedaldan %100 verim alırsın. Bastığın her pedal sana teker dönüşü olarak geri döner. Yani kadrodan kaynaklanan verim kaybı 0 (sıfır) olur. Tabi bir kaç yükseltme yaparsan tadından yenmez. Ama yapmasan da bu segmentte piyasanın en yüksek verimli kadrosudur. Ben 7.3 kullanıyorum mesela. Yürüyerek çıkabildiğin her yokuşu çıkabilirsin......

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence trek e fazla takılmayın. Trek yeni bomba fitnesların çıkışı ile birlikte tırt haminne bisikletine dönüştü. f.x serisi eskidi, cross kategorisinde dişleri dökük haminne muamelesi görür artık birde necip halkımıza kaktırılan bir etiketi varki bu masalcı haminnenin oda dillere destan doğrusu.

utku bayburt

Daimi Üye
Tepki
83
Bisiklet
Trek
@mehmetsunu

dogrudur anlatiiklariniz.fakat ben dag bisikletimden sonra cok rahatladim.daha once dag bisikletimle turlara gitmis ve ne iskenceler cekmisim meger.bunu trek kullandiktan sonra farkettim.ay da 28 jant ve amortisor olmayisi rahatlatti diyelim marka fanatizmi yapmamak adina:)daha iyiler tabiki vardir olacaktir da.

bomba fittnesslar derken birkac ornek verebilirmisiniz?bu aralar bir bisiklet alacagiz bir akadasim icin.trek alacakti fakat cok pahali geldi fiyatlari.