Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trek Allant 21 Vites Almayı Düşünüyorum, Tavsiyeleriniz?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Berk Külen tarafından paylaşıldı.

1. Berk Külen

Berk Külen Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Merhaba,

Ben eski bir Trek fx 7.3 kullanıcısıyım. Eski diyorum çünkü malesef bisikletim geçen yıl apartmanın bodrum katından çalındı. Şu anda Dahon Vitesse D7'm var. Şirketim ile evim arasındaki uzaklık az olduğu için almıştım ancak şirketimin yeri değiştiği için uzak bir mesafede kaldı ve Dahon'um işlevliliğini yitirdi.

Kendimi bildim bileli klasik görünümlü bisikletleri çok seviyorum. Schwinn Willy, Trek Allant gibi... Ancak genellikle klasik görünümlü ( Postacı Bisikletleri) 7 Vites'li oluyor ve İstanbul gibi tepeli, yokuşlu bir şehirde günlük kullanımı kolay olmuyor.

Şirketim uzak bir bölgeye taşınmasına rağmen ben işe araba yerine tabii ki bisikletle gitmeyi tercih edeceğim.

Bu yüzden haftanın 6 günü kullanacağım, klasik görünümlü ama ayrıca İstanbul'un yokuşlarına da uygun, gerektiğinde günlük 20-30 km yol yapabileceğim bir bisiklet araştırıyorum.

Bu konuda bana tek alternatif sunan klasik türü bisiklet Trek Allant 21 Vites oldu.

[​IMG][/url][/IMG]

Kendisinin tipinde 21 vites seçeneği olan sanırım tek bisiklet Trek Allant.

Bisiklet ile ilgili tavsiyeleriniz nelerdir?

Yardımlarınızı rica ederim.

Teşekkür ederim.

2. Mert-Demir

Mert-Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    klasik bisikletlerle uzun mesafe gitmenin zor olduğununu düşünüyorum açıkcası genelde ağır oluyorlar sizi zorlayabilir yeni tarz bisiklet sizin amacınıza daha çok hizmet eder.http://www.velespit.com/asp/product/733/Merida-Speeder-T5 Bu tarz mesela fiyatı için bir şey diyemiyorum sadece tarz için söyledim:)

3. ismail eren

ismail eren Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Commute bisiklet olar geçer kendisi.
    yani tam olarakda işe gidip gelme, şehir içinde sağa sola gitme amaçlı bisikletlere verilen isimdir bu.
    doğru seçim olur bence

4. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Alternatif olarak Salcano İstanbul ve Kron Tourer'in "full" ile biten modellerini de düşünebilirsiniz. Trek kesinlikle daha güzel, muhtemelen daha rahat, ancak fiyat olarak ciddi fark var.

ykaracavus bunu beğendi.
  5. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Benim beğendiğim bir bisiklet. 21 vites olması şehir içi kullanım için pek problem yaratmaz bence.
    Bisikleti tur için kullananlar da var mesela şu blogdan bakabilirsiniz. >> http://bisikletturlari.blogspot.com/

6. ÇEVİK

ÇEVİK Euzübillahimineşşeytanirracim

Adı:
    Volkan Ç.
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Sanırım şu an erkek modelleri siyah bayan modelleri de krem rengi ben eşime almayı düşünüyordum ancak biz 2011 model depoda kalan 7.1 fx aldık gayet güzel bir model beğenmişsiniz yalnız uygun kadro ölçüsünü bulmak biraz zor olabilir.Çünkü bu tarz bisikletlerden adet olarak fazla getirilmiyor sanırım.

7. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Klasik bisikletlerde siyah ana renk çok asil duruyor.Elektrik motor kitini tavsiye ederim.500 watt yokuşlar için yeterli gelir. Ön göbek için jant setiyle beraber takılır. Bisikletin klasik görünümü bozmaz.30 viteslide yapsanız gerektiği gibi olumlu netice alacağınızı sanmıyorum.Bana göre tek alternatif çözümün motor kiti takmanız olacaktır. http://www.ebike-easy.com/blog/mehr-power-500w-elektrofahrrad-motor-ab-sofort-erhaltlich-306/ örnek link.Düz yolda motor kitsiz gayet akıcı sürüşü var.Spor yapmada olumsuz bir tarafı yok.

8. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Yanlız 500W'lık kit takarsanız bisikletiniz mevzuata göre bisiklet olmaktan çıkar moped olur; trafiğe tescil etmeniz ve A1 ehliyet almanız gerekir.

9. aydin karli

aydin karli Yeni Üye

Seviye:
    1 yil kadar trek alant kullandim siradan bir postaci bisikleti suan cannondale badboy kullaniyom cook memnunum