TREK 8500 Custom - Son Haliyle...

Scudo

Ahmet Göker Derya

Forum Demirbaşı
Tepki
451
@emircan Başbuğ06

Lastikler zaten yeterince hafiflerdi,tanesi 520gr ve tubeless. Tutuş olarak fena değillerdi ancak yuvarlanma direnci ciddi derecede yüksek bu lastiklerin. Alman bir dergideki testten hatırladığm kadarıyla iyi sayılan lastiklerin yuvarlanma direnci 20-25kw'larda gezerken bunların yani LarsenTT'lerinki ise tam 44kw idi. Şu anda Schwalbe Rocket Ron kullanıyorum,düz yolda ortalama hızım 2-3km/s arttı,bunun yanında bisiklet arazide tam bir canavara dönüştü. İnemediğim yerleri dahi lastiklerden aldığım cesaretle şu an inebiliyorum. İnemediğim derken çoğu kürsü gören prof.un bile ilk seferde zırt diyeceği yerleri kastediyorum. Bunların yuvarlanma dirençleri 22 veya 23kw,tanesinin de 600gr olması lazım ama çok da umurumda değil açıkçası. Hafif olup hiçbir işime yaramayacak ve hafifliği ile yollarda değil sadece terazide boy gösterecek lastikleri bisikletimin yanına yaklaştırmam. Bisikletim şu anda 10.2kg ama gidip Furious Fred veya Maxx Lite tarzı bir lastik takarsam 9.5kg.a inebilir. İşe yaramayan bir bisiklet isterse 7kg olsun umurumda değil. Bu haliyle çok memnunum bisikletimden :in:

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
@mc pherson

kalın lastik için iyi ama dişsiz bir lastikle 500 gram kadar indirebilirsiniz ağırlığı.

Ahmet Göker Derya

Forum Demirbaşı
Tepki
451
Ben de diyorum ki ince lastikle araziye kim girecek :) İnce lastikleri taktım diyelim bu sefer 9.5kg.lık araziye giremeyen ama bir nebze performanslı sadece yolda gidebilen bir dağ bisikletim olacak. O zaman bu bisikleti elde tutmanın ne anlamı kalıyor ki? 11kg.lık dahi olsa alırım bir yol bisikleti o ince lastikli dağ bisikletinden bile daha performanslı bir "sadece yolda gidebilen" bisikletim olmuş olur. Bisikletim su anda son derece rijid ve akıcı bir donanımda. O nedenle gücü yere aktarma olsun,arzideki çevikliği ve kontrolü olsun oldukça üst seviyede. 300-500gr için kimse güvenliğini tehlikeye atmamalı diye düşünüyorum. Yoksa ben de geçtim o yollardan,bisikletin ağırlığını gereksiz yerlerden 300-500gr azaltınca uçup giderim zannettim. En önemlisi hafiflik herşey diye düşünürdüm hep. Hatta şu konuda mevcut eski bisikletlerimden birisi:
(link)
Fakat 12-13kg.lık gülle gibi bisikletlere yetişemeyince zamanla anladım neyin ne olduğunu :) Yukarıdaki Giant bisiklet 10.5kg ve slick lastikli olmasına rağmen şu anki bisikletimden performans olarak hissedilir derecede geride. Şu an ağırlık azaltmasını jantlardan olabildiğince yaptım zaten,lastiklere kesinlikle ellemem. Lastik yerine isim vermeyim ama giderim 1200gr'lık bi scandium kadro alırım tam 400gr'lık bi hafiflem sağlarım. Altımda esneyecek ve benim prformansımı törpüleyecek bir kadroyu sırf hafif diye neden alayım,lastikle aynı şey işte. Zaten bu bisikleti topladığım paraya istesem 9kg sınırının altında bir bisiklet rahat toplayabilirdim. Ama gerek yolda gerekse de arazide bu tank gibi Trek 8500'ün yanında sağ şeritte giden ve arkadan bana el sallayan bir makina olurdu

murat ırmak

Forum Demirbaşı
Tepki
214
Kadro tasarımı renkler vs. v.s yazacak bişey bulamıyorum. Bir bisiklet bu kadar mı mükemmel olur. Treklere acayip içim ısındı :D

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Göker Derya

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu kadroyu elime aldım. Yok böyle bişey tüy gibi. Maşallah. Allah nazardan kazadan beladan saklasın. Hayırlı olsun.

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Göker ,uzun bir aradan sonra süper ötesi bir bisikletle dönmüşsün.Hoş geldin diyelim.

Trek, donanım ve renk süper.Slr larda harika durmuş.Amortisör konusunda her zaman sağlamlık açısından da Fox tercihimdir.

Sen gr falan muhabebtini boş verde, kar içindeki geziler ne zzaman? Sen onu söyle..:) Karın içinde süper olur.Güzel günlerinde kullan.

Selamlar..

• Beğen

Ahmet Göker Derya

Forum Demirbaşı
Tepki
451
@sadana

Değerli görüşün için çok teşekkürler abicim. Diğer görüş bildiren arkadşlara da ayrı ayrı teşekkür ederim. Bisiklet zaten hep vardı ama foruma girmiyordum,nedenlerini zaten diğer ayrılan kişilerden de herkes bilmekte. Geziler her zaman devam ediyor,yağan karı da kaçırmadık tabiki :) Karlar içinde 8500:

(link)

(link)

• Beğen
Tepkiler: Ozzgurr

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
@mc pherson

siz yinede bu güzellikleri eksik etmeyin.Karda düşündüğüm gibi bir bütün olmuş.cidden çok güzel.Ankaraya selamlar. :in:

• Beğen