Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

TREK 8.4 Dual Sport

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Melih Can AYDIN tarafından paylaşıldı.

1. Melih Can AYDIN

Melih Can AYDIN Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Merhabalar,
    Uzun zamandır bisiklet araştırıyordum forum u da okuyordum (yol bisikleti - dağ bisikleti karşılaştırma ) yol bisikleti denedim bana biraz rahatsız geldi ve zor geldi bende şehir bisikletinin benim gibi amatör biri için daha uygun olacagını düşündüm.yol bisikletinde maşa yı kırma ihtimalim yüksek olabilirmiş bilmeden hareket ettiğimde. Bende bir araştırma sonucu TREK 8.4 DS yi buldum denedim ve güzel geldi ama pek fazla malzemesinden vitesinden freninden anlamam size sorma gereği hissettim acaba bilen veya kontrol edebilecek biri varsa bana biraz bilgi verebilir mi ? almalı mıyım ? büyük olasılık bu haftasonu alacagım da
    Teşekkürler ilginize
    http://www.trekbikes.com/us/en/bike...en/bikes/mountain/dual_sport/ds_series/8_4_ds

2. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    http://www.trekbikes.com/us/en/bikes/town/fitness/fx/7_5_fx/#

Bütçenizi bilmiyorum ama yol bisikletinin konforunu verebilecek serilerden biri FX serisi kanımca. 7.7 önermek isterdim ama 8.4 DS ile arasında epeyce fiyat farkı var. Yol bisikleti düşünmüşseniz, bence amortisörlü modelleri eleyin. 7.5 FX çok daha pürüzsüz bir sürüş sunacaktır. Daha ince profile sahip lastikler, hibrit donanım (yol-şehir karışık) ile yol bisikletine daha yakın olursunuz. Hibrit bisiklet de denebilir bi anlamda.

3. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Trek iyi bisiklettir. Sizi üzmez..
    Üzerindeki ekipman da sizi bir süre idare edecektir..

Ama asıl değinmek istediğim konu

Vay arkadaş demek istiyorum.. Bilmeden çok ağır araziye girip çılgıncasına downhill yaparsanız belki kırabilirsiniz..
    Kağıttansa demek o bisikletteki maşa..

Bunu size kim dediyse o sırada başka bir şey düşünüyordur herhalde diye tahmin ediyorum..

4. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Yol bisikletini ormanda dahi sürdüm, hatta arkadaşımın full karbondu bisikleti, büyük bir kaza olmadığı sürece kolay kolay kırılmaz, bunu söyleyen kişi bence yol bisikletinden anlamıyordur. Ayrıca fx almanızda yarar var ds serisi ağırdır sizi yorar, engebeli yollara çok girmiyorsanız şehir içindeyseniz fx serisine yönelin.

5. Melih Can AYDIN

Melih Can AYDIN Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Ben birkaç sefer denedim bana cidden zor geldi bu nedenle şehir bisikleti seçtim. ön amortisör lü modeller daha rahat ettirir beni gibi bir kanım var. doğru mudur ?

6. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Nereden vardınız o kanıya, orası önemli. Amortisörün avantajı var, dezavantajı var; kullanım şeklinize ve kullandığınız ortama göre değişir.

7. Melih Can AYDIN

Melih Can AYDIN Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    8.4 DS in amortisörü kitlenebilir sertlik ayarı yapılabilir. Dezavantajı olarak ağırlık mı sizce ?