Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trek 7300 Hakkinda !

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Metehan Mendi tarafından paylaşıldı.

1. Metehan Mendi

Metehan Mendi Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok iyi bir seçim .. kilitlenebilir ön amortisörlü 7300 daha konforlu ve değişken yol şartları için üretilmişken , sabit maşalı 7.3 daha sportif biraz daha hafif ve akıcı bir kullanıma sahip daha ziyade asfalta yönelik üretilmiş bir modeldir , her iki model de şehir içi ve turlara uygundur ... Aralarında çok fark yokmuş gibi gözüksede farklı kadro açıları ve mekanik aksamları ile farklı lastik-jant kombinasyonları vardır .. Kullanım tarzınıza , tur güzergahınıza ve yaşam tarzınıza uygun olanı seçebilirsiniz .. Alternatif arıyorsanız Scott sportster ve sub serilerini düşünebilirsiniz 2009 modellerde devam eden indirimi değerlendirebilirsiniz

sonEr´´ bunu beğendi.
  2. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Aralarında ki fiyat farkının bir nedeni de maşa . Onu da değiştirirseniz bence p5 p3 ün fiyatını geçer.

3. Metehan Mendi

Metehan Mendi Kıdemli Üye

Seviye:
    Yakın zamanda bende sizin gibi hibrid model bir bisiklet seçimi konusunda kara kara düşünmüş ve Scott ile Trek arasında kalmıştım .. Scott 2009 modellerdeki indirim tercihimi bu yönde kullanmama sebep oldu .. P3 düşünürken Türkiye genelinde L kadro sadece P55 bulabildim .. P 55 deki mekanik disk freni Shimano Hidrolik , diğer mekanik aksamı da alivio set e yükselterek , P3 deki ile aynı mekanik donanım oldu .. Tabi maşa ve jant seti gibi farklar var ama inanın beni mutsuz eden bir durumla karşılaşmadım .. Kilitleyemediğim amortisörün sertlik ayarını yapabiliyorum zaten 50 mm çalışıyor .. Zaman içinde belki daha iyisi ile değiştirebilirm .. Sonuçta Sportster serisi tüm modellerin kadrosu aynıdır ve bence müthiş bir kadro , ilerde para harcamak istersen buna değecek birkadro .. Ben linkteki bisikletimi http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=58007 2 hafta kadar önce Erdoğanlar Bisiklet Lütfü Bey den aldım .. Bütün alışverişi telefonla hallettik , sana her konuda yardımcı olacak değerli bir insandır .. Alacağın bisiklette her türlü değişikliği yapmana yardımcı olur .. Haydi kolay gelsin

4. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    trek genel olarak daha dik bir oturma pozisyonu sağlıyor , uzun turlar ıcın son derece onemlı ve scott'lar ıse biraz daha agresif oturuş saglıyor...Ben sahsen tercihimi trek'ten yana kullanırdım.

ali ayhan cıvıl bunu beğendi.
  5. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    http://www.trekbikes.com/us/en/bikes/road/fx/73fx/

http://www.scott-sports.com/gb_en/category/8270/sportster

Yukarıdaki sayfaların "geometry" alt başlıklarına baktığımda trek fx in yol bisikletine ne kadar yakın şekli olduğunu, dolayısı ile kullanırken öne doğru "aerodinamik" pozisyonda (dik değil yatık!) olmayı gerektirdiğini düşünüyorum.
    sporster ise dağ bisikleti formasyonuna çok yakın, kadro daha basık ve ön-arka çizgi uzun aerodinamiden çok denge çabuk ve etkili kontrol edilebilirlik ön planda. Bunlar benim yorumum . katkıda ya da eleştiride bulunan olursa memnun olurum.

sonEr´´ bunu beğendi.
  6. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

Trek fx ve yol tarzı bısıkletlerınde head tube'u biraz daha uzun tutuyor.Gorunus olarak her ne kadar yere parelel sekılde duruşu yol bisikletlerine benzesede head tube'un uzunlugu bu kusuru kapatıyor diye düşünüyorum :) Scott'un durusu mtb geometrıne yakın olabılır ancak head tube'u bıraz kısa tutuyor , trek'e oranla :)

Karşılastırmak ıcın bır resım buldum ancak yanındakı scale :/

7. minolta35

minolta35 Aktif Üye

Seviye:
    Böyle bakınca bence Trek...

8. Eren Tublek

Eren Tublek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    7300 cok ozel bir bisiklet ve harika bir secim.

Ben de 7300 almayi dusunuyorum.

9. ufuk şen

ufuk şen Kıdemli Üye

Seviye:
    Resimleri görünce aklım çelindi yaw :D 7300 mü alsak nedir :D

10. sakir yetisen

sakir yetisen Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
  11. ali ayhan cıvıl

ali ayhan cıvıl Kıdemli Üye

Seviye:
    benimde birden fazla bisikletim olmasına rağmen içlerinde her türlü koşulda bana huzur veren bir tek trek olan bisikletim....ergenomisi hiç birinde bu denli rahat değil.......

12. Okan Örs

Okan Örs Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Merhaba,
    Bu ilk mesajım olmasına rağmen forumu uzun süredir okuma ile takip ediyorum.Bende bu iki model arasında gidip geliyorum.Gerçi bisikleti önümüzdeki yıl almayı planlıyorum ama bilgi sahibi sahibi olmak bile bilirsiniz ki heyecan verici.
    Bisikleti ayvalıkta ve çevresinde en fazla 40-50 km. lik bir alanda kullanacağım.Bilen bilir coğrafya olarak eğimi nerdeyse olmayan(kozak hariç)bir arazi yapısı var.Birtek Ayvalık iç sokakları bol miktarda parke taşlı(evim 4km. dışta).
    İlk etepta uzun tur gibi bir planlamam yok ama almışken bunu gözardı etmekte istemiyorum.
    Bugün canlı canlı fx 7.3 ü inceleme fırsatım oldu.Tam bir sanat eseri ve oldukça hafif.7300 maalesef dükkanda yoktu ama satıcı 1.5 kg. daha ağır olduğunu söyledi ve bu farkın hiçte azımsanacak bir fark olmadığını ekledi.Ayrıca süspansiyonunun kilit sistemi olup olmadığından da emin değildi:(

Böyle iki arada bir dere kalmış durumdayım.1.5 kiloluk bir farkı hersferinde taşımak mı yoksa azda olsa bir konfor mu?

Ne dersiniz?
    Teşekkürler...

13. Gökay ÜNGÜDER

Gökay ÜNGÜDER Üye

Seviye:
    1.5 kilo fark önemli ama benim gibi 95-100kg arasındaysanız komik kaçıyor. hele bir de yüklü bagajlı tura çıkmışsanız daha da önemsiz. kondisyon artar zamanla zaten. ama gene de 1.5kg. önemlidir. en iyisi içinizden geleni almak zira pişman olmamanız çok önemli. yalnız hangisini alsanız pişman olmazsınız bence. ancak pro. arkadaşlar bu bisikletlerden birine kötüymüş diyebilir.
    7.2 kullanıyorum çok memnunum ama bazen 7500 modeline sahip olsaydım demiyor değilim.

Okan Örs bunu beğendi.
  14. Okan Örs

Okan Örs Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Eski forumlardan yazılarınızı görmüştüm sizin.Nasıl olsa bolca zamanım var şimdilik.
    Bir de trek bayiine gidip 7300 de canlı göreyim artık hangisine daha fazla ısınırsam.Kilom 74 boy 1.78 aslında.Sanırım 20 inç kadro da uygun olacaktır.

Teşekkürler...

Gökay ÜNGÜDER bunu beğendi.