trek 7. mi trek 3700 mü yardım

Scudo

Ahmet Bolgi

Forum Bağımlısı
Tepki
776
arkadaşım şimdi siz öyle bir soru sormuşsunuz ki :) jip mi binek araçmı alayım gibi bir soru. eğer dağ bayır dolaşmayacaksanız 7. alın. bigün belki dağa bayıra girerim olmuşken dağ bisikleti olsun diye düşünüyorsanızda 7 alın. yok arkadaş sıkıldım ben bana çizilen yollardan dalarım ormana hiç bir sınır beni durduramaz diyorsanız o zaman dağ bisikleti alabilirsiniz. bilmem yardımcı olabildimmi.bende dağ bisikleti var ama keşke city bike alsaymışım diyorum .ben arada bir dalarım ormana belki demiştim :)

Tepki
46
@Ahmet Bolgi

aslında arkadaş tam benim düştüğüm açmaza düşmüş.
uzun süredir ve halihazırda bisiklete binen arkadaşlar için soru uçuk gibi görünse de uzun yılların ardından tekrar başlarken bu sorular soruluyor :)
ben de trek 3700 almak için gittim ama fx 7.2 aldım. fx bisikletim asfaltta falan sürerken inanılmaz zevk veriyor ama ormana falan acımadan giriyorum girmesine de o zaman denge olarak ve titreşim açısından sıkıntılı oluyor. ya 2 adet bisiklet alacaksınız ki bu zor olur, ya da en çok nerede bineceğinize karar verip ona uygun olanını alacaksınız...

Ahmet Bolgi

Forum Bağımlısı
Tepki
776
@Gökay ÜNGÜDER

kesinlikle katılıyorum size. şunuda ilave edeyim dağbisikleti de yolda fazla keyif vermiyor. 3700 alsaydınız onuda asvalt kullanımında eleştirecektiniz.

• Beğen
Tepkiler: Gökay ÜNGÜDER

abdurrahman keleş

Aktif Üye
Tepki
18
tamam tavsiyelerinize teşekkür edip trek 7.1 de karar kıldığımı bilmeziisterim yalnız trek 7.1 in aĞIRLIĞI KAÇ

mehmet özata

Daimi Üye
Tepki
124
Bisiklet
Trek
çok doğru bi karar tebrikler. ben de 3900d için gittim. orda fx 7 ye karar verdim ama yoktu ellerinde bayinin 4300 aldım::):)

lamba

Aktif Üye
Tepki
81
@abdurrahman keleş

7.1 ve 7.2 arasında kadro olarak fark var. Alüminyum kalitesi ve hafifliği bakımından 7.2 tavsiye ederim sağlamlık açısından ve 7.2 nin kadrosu 7.3 ile neredeyse aynı kalitede. 7.2 kullanıyorum bende 7.1, 7.2 ve 7.3 arasında gidip geldim. 7.3 bulamadığım için 7.2 aldım çok memnunum asfalt dışındaki yolları çok kafanıza takmayın hibrit özellikli çok aşırı ince olmayan lastik taktığınızda (7.2'nin üzerinde mevcut Bontrager H4 700 C hibrit serisi) sadece kolunuzda titreşimi hissedersiniz onun haricinde bisikletin performansı gayet güzel. Şile turunda kullandım ve yokuşlarda hiçbir sıkıntı çekmedim bisiklet açısından. Şimdiden seçeceğiniz bisiklet için hayırlı olmasını dilerim:)

7.1 in ortalama ağırlığı 11-12 kg civarında olmalı.

Ahmet Bolgi

Forum Bağımlısı
Tepki
776
hayırlı olsun arkadaşım. kazasız belasız sürüşler dilerim.

CevdetÖZTÜRK

Aktif Üye
Tepki
44
dağ bisikleti kullanıcısı olarak bende sürüs farkını merak ediyorum.şimdi ben maşayı kilitleyip tekerlerinide ince slick alsam sürüşte aynı rahatlığı bulamazmıyım?