Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

trek 7. mi trek 3700 mü yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında abdurrahman keleş tarafından paylaşıldı.

1. abdurrahman keleş

abdurrahman keleş Aktif Üye

Seviye:
    trek 7. mi trek 3700 mü yardım ederseniz sevinirim :bilmiom:

2. Ahmet Bolgi

Ahmet Bolgi Forum Bağımlısı

Seviye:
    arkadaşım şimdi siz öyle bir soru sormuşsunuz ki :) jip mi binek araçmı alayım gibi bir soru. eğer dağ bayır dolaşmayacaksanız 7. alın. bigün belki dağa bayıra girerim olmuşken dağ bisikleti olsun diye düşünüyorsanızda 7 alın. yok arkadaş sıkıldım ben bana çizilen yollardan dalarım ormana hiç bir sınır beni durduramaz diyorsanız o zaman dağ bisikleti alabilirsiniz. bilmem yardımcı olabildimmi.bende dağ bisikleti var ama keşke city bike alsaymışım diyorum .ben arada bir dalarım ormana belki demiştim :)

3. Gökay ÜNGÜDER

Gökay ÜNGÜDER Üye

Seviye:
    aslında arkadaş tam benim düştüğüm açmaza düşmüş.
    uzun süredir ve halihazırda bisiklete binen arkadaşlar için soru uçuk gibi görünse de uzun yılların ardından tekrar başlarken bu sorular soruluyor :)
    ben de trek 3700 almak için gittim ama fx 7.2 aldım. fx bisikletim asfaltta falan sürerken inanılmaz zevk veriyor ama ormana falan acımadan giriyorum girmesine de o zaman denge olarak ve titreşim açısından sıkıntılı oluyor. ya 2 adet bisiklet alacaksınız ki bu zor olur, ya da en çok nerede bineceğinize karar verip ona uygun olanını alacaksınız...

4. Ahmet Bolgi

Seviye:
    kesinlikle katılıyorum size. şunuda ilave edeyim dağbisikleti de yolda fazla keyif vermiyor. 3700 alsaydınız onuda asvalt kullanımında eleştirecektiniz.

Gökay ÜNGÜDER bunu beğendi.
  5. abdurrahman keleş

abdurrahman keleş Aktif Üye

Seviye:
    tamam tavsiyelerinize teşekkür edip trek 7.1 de karar kıldığımı bilmeziisterim yalnız trek 7.1 in aĞIRLIĞI KAÇ

6. mehmet özata

mehmet özata Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    çok doğru bi karar tebrikler. ben de 3900d için gittim. orda fx 7 ye karar verdim ama yoktu ellerinde bayinin 4300 aldım::):)

7. lamba

lamba Aktif Üye

Seviye:
    7.1 ve 7.2 arasında kadro olarak fark var. Alüminyum kalitesi ve hafifliği bakımından 7.2 tavsiye ederim sağlamlık açısından ve 7.2 nin kadrosu 7.3 ile neredeyse aynı kalitede. 7.2 kullanıyorum bende 7.1, 7.2 ve 7.3 arasında gidip geldim. 7.3 bulamadığım için 7.2 aldım çok memnunum asfalt dışındaki yolları çok kafanıza takmayın hibrit özellikli çok aşırı ince olmayan lastik taktığınızda (7.2'nin üzerinde mevcut Bontrager H4 700 C hibrit serisi) sadece kolunuzda titreşimi hissedersiniz onun haricinde bisikletin performansı gayet güzel. Şile turunda kullandım ve yokuşlarda hiçbir sıkıntı çekmedim bisiklet açısından. Şimdiden seçeceğiniz bisiklet için hayırlı olmasını dilerim:)

7.1 in ortalama ağırlığı 11-12 kg civarında olmalı.

8. Ahmet Bolgi

Seviye:
    hayırlı olsun arkadaşım. kazasız belasız sürüşler dilerim.

9. CevdetÖZTÜRK

CevdetÖZTÜRK Aktif Üye

Seviye:
    dağ bisikleti kullanıcısı olarak bende sürüs farkını merak ediyorum.şimdi ben maşayı kilitleyip tekerlerinide ince slick alsam sürüşte aynı rahatlığı bulamazmıyım?

10. Erhan_Yılmaz

Erhan_Yılmaz Kıdemli Üye

Seviye:
    ------:) :D