Trek 7.5 FX mi Scott Sub 10 mu ?

Tepki
0
Tamamen asfalt yolda ve cardio amaçlı binmek için bisiklet almak niyetindeyim.
Benim için disk frenlerin çok gerekli olmadığı görüşündeyim ve Trek in ağırlığını bilmesemde daha hafif olduğunu düşündüğüm için Trek bir adım önde.
Bisiklet konusunda çok deneyimli değilim, bu nedenle sizin gibi işin üstatlarına sormak istedim.
Aynı fiyatta olan bu iki modelden siz hangisini önerirsiniz veya önereceğiniz başka bir model varmı?

Scudo

serdar gültekin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.249
Çok zor karar vermek ikisi de çok güzel bisiklet. Görsel olarak hangisi güzel geliyorsa onu alın bence.

• Beğen
Tepkiler: Can Gökçe

Mustafa Ozler

Daimi Üye
Tepki
198
Hocam Sub xt arka arttırıcı, 11-32 kaseti, disc freni ve bir kaç başka detayı ile öne çıkıyor, fx ise lx arka arttırıcısı, avid V frenleri, 11-26 kaseti ile daha düz yollara uygun komponentleriyle biraz geride kalıyor gibi gözükse de karbon maşası ve Aheadset kullanıyor olması bana göre üstünlük sağlamasına yetiyor. Sub'da alloy maşa ve semi integrated headset var diye biliyorum... her zaman frame'in temel özelliklerini komponentlere yeğ tutarım... komponentler değişir frame kalır... Diğer yandan şahsen V freni tercih eden dik sürüşü yeğ tutan biri olarak trek derim... xt, 11-32/11-34 bunlar zamanla olur... disc fren olmaz çünkü maşanızı değiştirmek gerekir ama gene de trek... çok da şık duruyor... Yanlız bir detay bu bisikletlerden birini alırsanız güvenlik büyük problem olacak... şehirde sık binenler daha basit ama gene etkili komponentler tercih ediyorlar ki çalınınca canları yanmasın...

• Beğen
Tepki
0
@Mustafa Ozler

Teşekkür ederim Trek i tercih edicem galiba. Bisikleti ulaşım amacıyla kullanmıycam zaten sporumu yapıp eve gelicem, onun için inşallah çalınmıyacak.

Gökhan Akıncı

Daimi Üye
Tepki
68
bende trek derim yakından gördüm çok hoş bir bisiklet satan adam 9kg civarı demişti bence yakından görüp inceleyip öyle alın

• Beğen

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Direkt değilde fiyat-performans olarak sub10 dan üstün kabul edilebilir.

Düzeltme:aklımda yanlış kalmış fiyat olarak iki bisiklette aynı seviyede imiş velhasıl direkt karşılaştırmak mümkün tabi

Mustafa Ozler

Daimi Üye
Tepki
198
fiyat-performans kaşılaştırmasında aslında sub 10 üstün. Sunduklarının karşılığı kesinlikle veriyor ve bir çok alanda performansı üstün. Ama sunduklarına burada ihtiyaç gözükmüyor. Bu kadar üst düzey modellerden bahsedince gerçekten bazı komponentler gerçekten fazla kalabiliyor... (yani en basitinden lx'mi xt'mi diyince elbette xt... benim dışımdaki bir çok kullanıcı için v fren mi Disk fren mi diyince elbette disk fren) ama burada beklenen performansı Trek fazlasıyla karşılıyor, Performans ikinci planda kalınca da Trek'in temelde de benim dikkat ettiğim konular olan bisikletin hafifliğini ev ömrünü etkileyen bir iki üstünlüğü ön plana çıkıyor... Açıkçası ben bu amaçla alacak olsam Trek alır aska kasetini 11-32 yapar kullanırdım. Sahilde oturuyorsam onu yapmama da gerek olmazdı... Buna performans-amaç-fiyat değerlendirmesi diyelim.

Ama tur yapmak deseniz, şehirde trafikte arabaların arasında aşık atacağım derseniz, ille performans deseniz sub 10 direk öne çıkıyor. Hatta benim de çok beğendiğim kendi bisikletimi toplarken incelediğim bir bisiklettir.

• Beğen

müjdat dede

Forum Bağımlısı
Tepki
422
Bisiklet
Giant
@Mustafa Ozler
hocam ben scott sub derim ama tercih senin donanım olarak ta trekten iyi

sultibac

Üye
Tepki
45
Scott taki son indirimden sonra Scott Sub20 ile Trek Fx 7.3 arasında kararsız kaldım.

Forumda çoğu katılımcı Sub serisinin fiyat/performans olarak daha önde göründüğünü belirtseler de, nedense Trek Fx leri önermişler.

• Beğen
Tepkiler: byyurt
Tepki
16
Bisiklet
Corratec
trek x0 modelleride düşünülebilir .kardio ve performans için
scoot markasınında bu grup modeli var
zooorrr karar:)

byyurt

Aktif Üye
Tepki
134
@sultibac

ikiside güzel makine fx 7,3 ün çin üretim menşeili olduğunu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

iamhasancanbam

Daimi Üye
Tepki
530
Bisiklet
Sedona
Vallahi disk frenli bisiklet önermem yani. Uğraştırıyor çok. Trek 7.5. FX alın . :)

Tepki
0
@byyurt

bu bilgiye nereden ulaştınız?

almayı düşünüyorum da o yüzden sordum.

kaliteli bisikler markaları genelde taiwan da üretim yapıyor diye biliyorum.

Rikoenriko

Daimi Üye
Tepki
397
Ben FX 7.3 aldım. uzun süredir. trek kullanıcısıyım.
tek sıkıntı arka aktarıcı DEORE diyor. vites kolları ALİVİO henüz alışamadım.
fakat görüntüsünü beğeniyorum.
alabilirseniz 7.5 i alın derim.

• Beğen
Tepkiler: binRR

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
@Rikoenriko

Hayırlı olsun, keyifle kullanmanı dilerim:)