Trek 7.3fx'in orjinal lastikleriyle uzun tur?

Konu, 'Trek' kısmında Batuhan Eren Engin tarafından paylaşıldı.

 1. Batuhan Eren Engin

  Batuhan Eren Engin Aktif Üye

  Kayıt:
  19 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  148
  Beğeniler:
  32
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Merhaba.

  Ufukta 1 haftalık bir tur var. Trek 7.3 fx'teki mevcut bontrager lastiklerle, bagaj+yük taşıma da düşünüldüğünde yola çıkmak mantıklı mıdır? yoksa schwalbe marathon gibi turlara daha uygun bir dış lastik mi almalıyım?

  Tecrübelerini okumak isterim. Teşekkürler şimdiden.
   
 2. Derya Keçeci

  Derya Keçeci Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Haziran 2011
  Mesajlar:
  1.748
  Beğeniler:
  4.300
  Şehir:
  Ankara
  Adı:
  Derya
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  7.3 ün üzerinde gelen lastiklere özellikle çivi çakılırsa bilemem.Değilse delinmez,yırtılmaz sökülmez.Cam kırıkları dikenler ve keskin mıcırlı yollarda bizzat 7.3 ümle test ettim.Bir lastiğin başına gelebilecek her senaryoyu yaşattım-ki buna 20-25 cm kaldırımdan inmeyi katmıyorum bile-bir yıldır,yedek iç lastiklerim elimde kaldı,yama setinin yapıştırıcısı buharlaştı....Uzatmayalım,maşallah diyelim,bontrager varken başka lastiğe para vermeyelim.

  Yanı sıra,bisikleti sürerken yola bakış açısı da önemli.Şimdilerde pek çok sürücüde,çok yakına bakma sorunu var.Kimseyi bilemem,ben yola bakış mesafemi 5 metreden başlatır,20-25 metreye sabitlerim.Ancak kısa aralıklarla daha uzağa,arkamda araç hissedersem 100-110 derece geriye bakarım.Bunlar önünüze çıkabilecek olası çukur,taş,mazgal,cam vs den sizi korur.