Trek 7.3 FX? Trek 1.1?

Oktay Ataş

Daimi Üye
Tepki
100
Arkadaşlar donanımsal olarak hangisi daha üstündür, daha kullanışlıdır?

(link)
(link)

ayrıca 7.3 FX ile 7.5 FX arasında 400€ edicek kadar olan fark nedir?

(link)

• Beğen
Tepkiler: Bedreddin
Scudo
Tepki
15
farkım bilmem ama ben 7.3 kullanıcısıyım hybrid olmasına rağmen yollarda çok zorlanıyorum. trek 1.1 Türkiye'yi kaldıramaz bence :)

Mustafa Ozler

Daimi Üye
Tepki
198
1.1 yol tur bisikleti, trek 7 serisi gezi tur bisikleti... bence uzun ömürlü kullanımda 7.3 daha uygun, arada kalite farkı var ama ben dayanıklılığı tercih ettiğimden seçimim 7.3 olur.

7.3 ile yolda zorlanıyorsanız herhangi bir bisiklet ile yolda zorlanacaksınız demektir. Kullanım tekniğinizi, antrenman durumunuzu ve bisikletinizde bir arıza olup olmadığını değerlendirin.

soner kulak

Forum Demirbaşı
Tepki
241
iki arkadaşım 7.3 kullanıyor mükemmel bisiklet.üzerindeki donanımlar tatmin edici.7.5 ile 7.3 arasında arasındaki 400 euroluk fark bence değer bir fark 7.5 kullanıp hayran olmayan yoktur sanırım.bence bütcenizi çok zorlamayın 7.3 alın uzun zaman keyifle kullanın:in:

Oktay Ataş

Daimi Üye
Tepki
100
hmm teşekkür ederim bende ztn 7.3 düşünüyordum fakat 7.5 e dediğiniz gibi hayran olmayan yoktur fakat arada 750-800tl fark var

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
@Oktay Ataş

Bu yaşıma geldim, şunı iyice öğrendim;) her mal ederi fiyatına satılıyor, asıl sorulması gereken soru, sizin neye ihtiyacınız olduğu vede taleplerinizin maliyatinin, bütçenize oranı, sonuç olarak da değip değmeyeceği.
7.0 - 7,3 aralarındaki farklarla, bunların 7.5 arasındaki farklar aynı değiller.
Ben çok baktım 7.5 e, sonra specialized sirrus sport almaya karar verdim, aradaki fiyat farkıylada aksesuarlarımı tamamladım, güzel bisiklet aldım burada sorun yok, ama başlangıçtaki vites sistemindeki farka gerçekten ihtiyacım varmı sorusunu, 500km yaptıktan sonra talep eder hale geldim:D
Bu gün vardığım noktayı önceden kestirebilseydim 7.5 alırdım hiç düşünmeden:)

Kafanızı karıştırmış olmayayım ama bisiklette ekipman çok önemli;)

Yener ER

Forum Bağımlısı
Tepki
805
Bisiklet
Specialized
@Oktay Ataş
Oktay bey,

7.3 ile 7.5 arasinda en temel donanim farki vardir. Birinde deore varken digerinde lx komponent bulunur. Ayrica 7.5 modelinde karbon masa vardir. Jant seti 7.3'e gore daha hafif ve kalitelidir. Kadrosundan parcalarina kadar 7.5 modeli 7.3'e gore daha ust malzemeden olusur. Fiyat farki da bundan ileri gelir.

700-800 tl'ye degermi sorusuda aslinda bu bisikleti ne kadar kullacaginizla alakalidir. Bostanci - Dalyan arasi bisiklet yolunda kullanacaksaniz degmez ama daha uzun mesafeler yapmak istiyorsaniz deger.

Ben 7.1 kullanicisiyim ve 1 yilda 5.000 km'ye yakin yol yaptim. Ilk 2.000 km'den sonra bisikletin uzerinde kadro disinda tum parcalari degistirdim. Maliyet hemen hemen bir 7.5'e denk geldi..

Ozetle, uzun yollar yapacagim diyorsaniz ve imkaniniz varsa 7.5 alin aksi takdirde 7.3 modeli ihtiyacinizi fazlasiyla karsilar....

Oktay Ataş

Daimi Üye
Tepki
100
@Yener ER

çok teşekkür ederim, görmüştüm deore seti fakat ne bilim çok fazla geldi gibi fiyat farkı tabiki haklısınız 7.5 çok çok ayrı güzel ama işte öğrenci bütçesi :) şuan için uzun yol olarak bişi söyleyemem fakat seneye belki katılabilirim istanbul yakınlarındaki yerlere

• Beğen
Tepkiler: Yener ER

Fikret Öztürk

Daimi Üye
Tepki
541
İsim
Fikret
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bende Trek7.3 kullanıcısıyım.Bütçem uygun olsaydı 7.5 alırdım. Her nekadar bisikletimden memnun olsamda bir sonraki bisikletim 7.5 olacak inşallah.