trek 7.2 fx alıyorum

abdurrahman keleş

Aktif Üye
Tepki
18
arkadaşlar haziranın ilk haftasında istanbula gelip trek 7.2 almayı planlıyorum ancak 1300-1400 arası fiyatı var sizce bu fiyatı 1100 seviyelerine çekebilirmiyim.
ayrıca bisiklet hakkındaki görüşleriniz neler şimdi bu bisikleti alıp ileride komponent yükseltmeyi düşünüyorum o yüzden benim için önemli olan kadro yapısı bisikleti daha çok şehir içi kullanacağım ve birazda marka seven bir insanım
son olarak aklımda birde scottun bisikletleri var ama sizce aynı kategoride üretilen bisikletlerden scott mu daha hafif olur yoksa trek mi

Scudo
Tepki
56
Bisiklet
Trek
Merhaba abdurrahman bey, ben de bir trek fx 7.2 kullanıcısıyım çok memnunum, bisikletimin boyu 51cm boyum 1.82 (ortaköy trek bana bu boyu önerdi) gayet rahat. Kız arkadaşımla haziranın sonuna doğru uzun tura çıkmayı planlıyoruz, araştırmalarıma göre üzerindeki donanım gayet yeterliymiş. Gerçi benimde ileride değiştirmek istediğim bir kaç parçası var :)

Eğer 2011 model bulursanız %20-%25 arası indirimle alabilirsiniz büyük ihtimal. Biz kız arkadaşımla ortaköy trek ten 2. si %50 indirimle almıştık (2011 model). Velespit 3 ay önce 2012 lere %10 indirim yapıyordu, yeşilbisiklet te bir sorun derim 2012 için ne kadar indirim yaparlar bir fikrim yok

Tepki
56
Bisiklet
Trek
İki hafta önce yanlış hatırlamıyorsam görmüştüm yeşilde fx 7.2 , Umarım içinize siner :)

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Bende Fx 7.3 veya bütçem yeterse Fx 7.5 almayı düşünüyorum. Bu %50 indirim meselesi nasıl işliyor, açıklayabilir misiniz?

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Bir ara 2011 modelleri için birincisini alana ikincisi %50 indirimli gibi bir kampanya vardı sanırım şu an yok fakat genelde satıcılar ellerindeki eski yani 2012 öncesi modelleri ellerinden çıkarmak isterler bununla beraberde nakit ödeme yaparsanız ve iyi pazarlıkta yaparsanız iyi bir indirim yapabilirsiniz sirkeci tarafınada bi uğrayın bakın derim...

H.ibrahim Erdemir

Daimi Üye
Tepki
120
Bende mayıs ayının başında Güngörler bisiklet 'ten FX 7.2 aldım, bisiklet resmen yolda uçuyor :) tam şehir bisikleti. Eski mtb bisikletimden sonra en harika seçim diye düşünüyorum, bende ileride kendim turlara çıkmak için hazırlık yapıyorum, antremanlarla uğraşıyorum, bu arada bisikletin birkaç resmini ekleyelim :) size destek olmak isterim alma aşamasında.

http://i1006.photobucket.com/albums/af186/abrahambauer/TREK%20FX%207%202/19052012323.jpg

http://i1006.photobucket.com/albums/af186/abrahambauer/TREK%20FX%207%202/19052012324.jpg

http://i1006.photobucket.com/albums/af186/abrahambauer/TREK%20FX%207%202/19052012322.jpg

http://i1006.photobucket.com/albums/af186/abrahambauer/TREK%20FX%207%202/19052012325.jpg

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Maşallah çok güzel duruyor bisikletiniz. Sakıncası yoksa kaç liraya aldığınızı sorabilir miyim? Nakit mi aldınız? Nekadar indirim uyguladılar?

abdurrahman keleş

Aktif Üye
Tepki
18
peki arkdaslar bir sorun olacak simdi ben bunu alip ilerde upgrade yapacagim icin kadro haric cogu parca degisecek dolayisiyle kadronun kaliteli ve guzel bir geometriye sahip olmasi gerekiyor.kalite konusunda bir suphem yok ama kadro acilari nasildir.ileride yapacagim yukseltmeleri kadro kaldirirmi yoksa hic ugrasma o kadrodan adam olmazmi dersiniz

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
@abdurrahman keleş

Bence siz kadro alın. Üstüne eklemeler yapın. Kompanentlerin tutacağı fiyatla, ona denk olacak bir bisikletin fiyatı arasında uçurum olabilir.

Hazır alıp sonra ekleme yapmak. Maliyeti iki katına çıkarabilir. :)

H.ibrahim Erdemir

Daimi Üye
Tepki
120
Parçalardan anlıyorsanız kadroyu alın gerisini siz tamamlayın ama ben 7.2 'yi okutup DS 8.3 'e geçmeye karar verdim :D arada sırada toprak yola girerim , dağdan inerim, fx süper ama gönlüp hep DS 'de.

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
bende FX 7.5 yerine DS 8.5 yada 7700 düşünüyorum. Ama tek korkum asfaltta performans problemi yaşatır mı... çok zor bir seçim. =)

abdurrahman keleş

Aktif Üye
Tepki
18
aslında kadro alıp tamamlamayıda düşündüm ama öyle çok fazla uğraşacak vaktim yok.birde bisikletin toplanmasını bekleyecek vaktimde yok.o yüzden bisikleti alır kullanırım yükseltmek istediğim parçaları tekrar size danışır uygun olanını alırım eski komponentlerde durur bir kenarıda sonra onlarıda ya satarız yada bir kadro alır onları üstüne takar yeni bir bisiklet elde ederiz.

ama bu ds serisi benimde aklımı çelmiyor değil.güzel bisikletler fakat iki teker arasında çok mesafe buda atikliğe ve yol tutuşuna olumsuz etki ediyor diye düşünüyorum.ayrıca fx serisi 10-11.5kg arasında gezerken ds serisinde bu 12.5-13 arasında yani kafadan 1kg artıyor sanırım bu ön maşadan kaynaklanıyor.aslında kaldırımlara çıkıp inmeyi seven biriyim ama su an altımda ucuz bir salcano mtb var o yüzden korkusuzca inip çıkıyorum fx serisini alınca biraz yola geleceğiz.arada sırada patika yollardada kullanacağım ama fx sorun çıkarmaz sanıyorum.yoksa yanlışmı düşünüyorum.iyice kafam karıştı şimdi hangisini alayım.birde trek'in sitesinden baktımda pek anlayamadım 7.2 nin kadrosu hangi seriye kadar aynı mesela 7.2 ile 7.3 kadrosu aynı komponent ve maşa farklı.ama 7.4 ile veya 7.5de de aynımı bu kadro

H.ibrahim Erdemir

Daimi Üye
Tepki
120
DS ile FX arasında kadro farkı bariz var, DS biraz daha uzun FX 'den, o da maşa nedeniyle ama ağırlıkları pek fark etmiyor bence. Ben denedim şöyle bir baktım FX daha hafif ama çok fark yok yani. FX almadan önce DS8.2 alacaktım, ellerinde kalmadığı için FX 7.2 aldım. FX yolda çok güzel gidiyor ve gayette konforlu ama hafif bir tümsek, çukur, bozuk yol gibi biryere geldiğinizde yolu hissetmeye başlıyorsunuz düz maşa olması nedeniyle. DS 'nin görüntüsü mtb tarzında ve biraz uzun bir araç :D bakalım üstüne binip deneyeceğim, eğer yolda kıvrak ise alırım yoksa FX 'e devam.

Sizde deneyin ve hangisini beğenirseniz onu alın

Örnek birkaç resim;
http://www.bikejournal.com/images/PilgrimDSCN0975.jpg

(link)

polat can

Üye
Tepki
0
arada kalan biri olarak bekliyorum yorumlarınızı ds ve fx in artılarını eksilerini :)

Tepki
56
Bisiklet
Trek
@polat can
Benim fx serisini tercih etmemin sebebi, uzun yolda kulalnacağım için. Uzun yolda asfalttan gideceğim için amortisöre ihtiyaç duyacağımı sanmadım ve ön tarafa bagaj takma imkanı var fakat ds serisinin önüne bagaj takılmıyor bildiğim kadarıyla. Ama en doğru kararı bence ortaköy trek bayine gidip orada bir güzel yakından inceledikten sonra verebilirsiniz. Hem oradaki arkadaşlar da baya yardımcı olup yönlendiriyorlar.
Bence içinizdeki ses ne diyorsa onu dinleyin :)