Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trek 7.2 Furş Takımı

Konu, 'Kadrolar' kısmında Özgür K. tarafından paylaşıldı.

1. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Arkadaşlar, geçenlerde bisiklete bahar temizliği yaptım. Temizlik sırasında, furş takımının bir parçası kayboldu. Sonraki gün sabah tur yaparken fark ettim, temizlik yaptığım balkonu ve apartman önünü detaylıca incelememe rağmen bulamadım parçayı.

Kaybolan parça şu. Üst furş da, bilyeler ve bilyeleri tutan parçalar ile maşa borusunun arasına giren-maşayı o boruda sabit tutan alüminyum parça.

Bulma imkanım var mı bu parçayı ?
    Furş takımını değiştireyim desem, biraz farklı bir furş takımı. Üst taraf daha küçük, alt taraf daha büyük ve yarı entegre. Sirkecide bisikletçilere gidip 2-3 dükkana sordum ama bazıları o ölçüde yok dedi, bazıları da hiç bisiklete bakmadan fiyat verdi. Daha önce de furş takımını söküp sirkeciye gidip aynısından almak istemiştim, bulamamıştım hiçbir dükkanda.

En uygun şekilde nasıl halledebilirim, fikir verebilir misiniz ?
    Jantlara daha yeni 700-800 harcadığım ve gelecek ayda turda para lazım olacağı için gereksiz harcama yapmak istemiyorum.
    Elimde neco nun 20 liralık bir furş takımı vardı. Ondaki benzer parçayı (plastik) taktım maşa borusuna ama olmadı.

Şu işaretli parça benzeriydi kaybolan
    aa.jpg

O parçanın adını buldum, compression ring diye geçiyor