trek 7.0

ydrm

Üye
Tepki
3
arkadaşlar siteye yeni üye oldum biraz araştırmalarım sonunda trek 7.0 aldım inşallah yarın elimde olur 38 yaşında bu sporla ilgilenmeye başlayacağım bisekleti toplarken dikkat etmem gereken konular hakkında yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

Scudo

soner kulak

Forum Demirbaşı
Tepki
241
bence başlangıç için gayet iyi ve hafif bir bisiklet almışsınız.özellikle şehiriçine uygun ama turlardada rahatlıkla kullanılabilir.

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
Öncelikle kask şart ;) ve sele ayarına lastıklerınızın kılonuza gore olmasına dıkkat edın , sele ayarı hakkında şu (link) linkten yararlanabılırsınız.Mutlaka bısıkletınızde yama seti ve pompa bulundurmayı ihmal etmeyin , iyi forumlar :)

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
Güle güle kullan kardeşim...Bisikletin birincil ihtiyaçlarını yukarıda arkadaşlar yazmış.Ben de gözlük,yedek iç lastik ve allen anahtar setini ilave edeyim...Sıfır veya orjinal haliyle 2.el aldıysanız ,üzerinde :"Bontrager Select Invert, 700x35c(28x1.38 inch) lastikler vardır...Şehir içi veya dışı asfalt/hafif bozuk asfalt için iyi lastiklerdir.Diğer ihtiyaçları da zamanla halledersiniz...

• Beğen
Tepkiler: sonEr´´

ledokol

Üye
Tepki
4
bence profesyonel bir bisikletciye toplattır.aldığın bisiklet üst model çokda para vermişsindir,ufak bir yanlışlık büyük maddi kayıplara yol acabilir.sana tavsiyem işi tam blen birine toplattır bisikleti.

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
Sanırım bisikleti toplama kelimesini,bisiklete yapacağınız ilaveler ve alınması gerekli malzemeler+aksesuarlar için kullanmışsınız..Ben de ilave olarak birşeyler yazmıştım yukarıda...
Ayrıca giysi konusu da var...Biraz fazlaca araştırmak gerekiyor ancak o zaman hesaplı uygun giysiler bulabiliyor insan.....
Özellikle "giyside:Marka , yedek parçada: hafiflik+illaki en son modeli olsun" takıntınız varsa...Bisiklet çok masraflı bir uğraş....Ortalama malzemeyle yetinen biri iseniz, başlangıçta -giysiler hariç- 200 tl kadar harcamak gerekiyor birincil ihtiyaçlara(Kask+eldiven+pompa+gözlük+suluk...ve yama kiti+yedek iç lastik+allen takımı ve bunları koyacağınız uygun bir sele altı çantasıı)..Buna giysiyi de eklersek: alt giyim-üst giyim+iç giyim-dış giyim+uygun bir ayakkabı...bunlar da 250-300 tl'yi bulur...
Kısacası, neredeyse sıfır fx 7.0 fiyatına yakın harcamanız gerekir...Bu nedenlerle eğer bütçeniz de-benim gibi-kısıtlı ise iyi araştırın, fiyat/performans durumuna bakın,forumda tecrübeli arkadaşlardan fikir alın derim...Kolay gelsin kardeşim...

• Beğen
Tepkiler: Erol KOLAS

ydrm

Üye
Tepki
3
arkadaşlar tüm arkadaşların iyi dilek ve temennilerine çok teşekkür ederim şu an sabırsızlıkla gelmesini bekliyorum bisikleti toplamak derken kargodan geldikten sonra toplamak olarak demiştim ilk etapta göbeklerin veya pedal göbeklerinin greslenmesi gerekirmi yoksa belli bir rodaj süresi olacakmı kusuruma bakmayım çok yeni ve bilgisizim bu forum ve güzel bilgiler ışığında trek aldım iyi bir karar verdiğim kanısındayım yanlız tek kafama takılan kadro boyu oldu görüştüğüm iki satıcıdan farklı boy tavsiye aldım boyum 178 ayak boyum 80
biri 20 inç dedi diğeri 17.5 ben 17.5 aldım eğer yanlış yaptıysam hiç açmadan satıcıyla irtibata geçip değiştirmek isteyebilirim
gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ederim

ydrm

Üye
Tepki
3
arkadaşlar bu gün 10.30 gibi bisikletim geldi işyerinden izin alıp hemen toplattım boy 17 inc gayet iyi bir seçim olmuş seleyi biraz yükselterek kullanmaya başladım trek almayı düşünen arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim gerçekten kullanımı rahatlığı çok güzel
her hangi bir bakım gerekirmi bakımını ne zaman yaptırmalıyım
hepinize teşekkürler

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
@ydrm

20 inç büyük gelirdi.
Size zaten bisiklet toplanmış olarak gelecek, tekerlekleri yerine takıp gidonu monte etmekten başka bir şey yok sanıyorum. eğer pedallar monteli değilse greslemek doğru olur. Bir de gidonu monte ederken fazla kuvvet uygulamayın genelde üzerinde ne kadar torkla sıkılacağı yazar.
İlk başta ruble ve zinciri yağlamak yeterli, bakımda yapılacaklar için rehber yazılara bakmalısınız.

Murat İçlek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
hayırlı olsun gule gule kullanın en kısa zamanda resımlerınızı gormek ısterız :)

ydrm

Üye
Tepki
3
tüm iyi dilekte bulunan arkadaşlara teşekkür ederim ben bu bisikleti aldığım için çok mutluyum herkesin gönlündeki bisiklete sahip olmasını temenni ederim

FatihDokmeci

Aktif Üye
Tepki
144
Bisiklet
Giant
@ydrm

Yeni bisikletiniz hayırlı uğurlu olsun...
Kazasız belasız iyi günlerde kullanın...
Süper alet... :)

ydrm

Üye
Tepki
3
arkadaşlar ben bisikletimi alalı 20 gün oluyor öncelikle bisiklet alacak arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim çok memnunum
sizlere sorum belli bir süe sonra herhangi bir bakım gerekecekmi yoksa arıza verene kadar binmeye devammı
birde tel ayarı gerektiriyormu
şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım