Trek 6300 vs Carraro 476 Z-Race? Buyur burdan yak?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)

(link)

Trek büyük marka - Carraro SLX donanım.

Aslında bu soru biraz kadro mu-donanım mı gibi oldu ama çok kararsızım. Değerli fikirlerinizi bekliyorum.

Scudo

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
Carraro'yu bilmem. Yaklaşık 6 aydır 6300 kullanıyorum. Bütçem elverdiği sürece parçaları yükseltmeye çalışıyorum.
Bir bisiklet kullanıcısının içine ancak bu kadar sinebilir. :)
İmkanın varsa gel Denizli'ye bir tur vereyim kendin gör makineyi. :D

Hakan Yaş

Aktif Üye
Tepki
87
Şimdi ben olsam şöyle yapardım. SLX donanım istiyorsan Salcano NG030 SLX alabilirsin. €800 gibi bir fiyatı var. Carraro €925.

Carraroya göre artıları var. Mesela gidon, gidon boğazı, sele, sele borusu, maşa yatağı full Ritchey marka. Carraroda kendi adına fason ürettirdigi metaryelleri kullanmış. Fakat maşa olarak Carraro bir adım önde. Burada karar sana kalmış. Ben yine de NG030'u tercih ederdim arada €125 fark var.

Şimdi Trek 6300 ne kadar: € 1290 - Ng030: €800 = € 490 fark cebinde kalıyor. Salcano kadroyu satar, gider 6300-6500 Trek kadro alırım. Al sana SLX donanımlı 6bin serisi bir Trek.

uğur yılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
315
treklere o para verilmez, iyice uçurdular fiyatları. Hakan Yaş arkadaşımın dediğine katılıyorum. Salcano çok daha mantıklı bir seçenek.

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
@Ufuk Sarımehmetoğlu

Bahse girerim fotoğrafları gördükten sonra Carraro'ya dönüp bakmazsın bile. :D
Uygun olduğum bir vakit çekip gönderirim tabi birkaç fotoğraf. :)

Hakan Yaş

Aktif Üye
Tepki
87
@Hakan Yaş

Hatta o fiyata bulabilirsen 8bin serisi bir Trek kadrosu bile bulabilirsin :in:

Burak B

Aktif Üye
Tepki
43
Epeydir ben de araştırıyordum Carraro mu Salcano mu diye ve nihayetinde kararımı verdim, Carraro Z Race aldım. Salcano bayilerine gittim/aradım çoğu ilgisizdi ellerinde olan modellerden satmaya çalıştılar. Daha sonra Carraro'lara bakmaya gittim. Carraro satıcıları genelde daha ilgiliydi ve Daytona'sından tutun K Race'ine kadar tüm modellerini inceledim(Ara üretimler dahil.). Renk uyumunu ve fiyat/performansı Carraro gibi yakalayan çok sınırlı marka gördüm. Z Race 30 vites, deore hidrolik frenler, slx vites kolları, slx ön attırıcı, slx ruble, xt arka attırıcı, deore ayna kol ve Rock Shox Tora süspansiyon ile bana oldukça cazip geldi. Buradan Salcano kötüdür manası çıkarmanızı da istemem. Salcano'ları da çok seviyorum hatta farklı bir kıyaslama olsa Salcano diyebilirdim ama bu ikisi arasında Carraro daha çekici.