Trek 4900de Alalim Derken YŞananlar Ve DÜŞÜndÜrdÜklerİİ

xavier

Üye
Tepki
13
--------------------------------------------------------------------------------

TREK 4900DE yi bende beğeniyorum sezon sonu diye fiyatları düştü alalım diyoruz anadoluda stok tükenmiş distribitörünü arıyorsun 2-3 hoş beş adam elinde kalmışmı kalmamışmı anlamak için 1-2 saat bakınıyor yine iş halledemiyor ne dediği belli değiiil...
yani anlayacağınız 10 yıl garantili ithal bisikletleri getir getir de servis ağı şampiyonalarda pedal gücüyle kazanılan madalyalarla olmuyor beyni bilinci de ithal etmek lazım ne doğru düzgün servis bayi ağı ne stoklarda varmı yokmu ne fiyatlarda ne kadar düşüş var TIK yok estetik kibarlık istemiyoruz iş yapan adamlar istiyoruz>>1, 2.si bu ürünleri satacak gerçek anlamda bu işi bilen seven "bilinç" düzeyi oturmuş üretici firma veya satış distribitörü servis bayi ağı lazım bunlar olmadan Türkiye'de pedal gücü madalyalarla olmaz..
Fiziksel güç değil bu pedal gücü değil biraz da "bilinç" olacak.Turk ishiyiz her konuda sureti var aslı yok kafa aynı kafa ithal değil bilinç aynı..
Bilmiyorum anlatabildimmi çok mu sert girdim ama GERÇEK TÜRKİYE MANZARASI DA BU..

Scudo

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
Yanlış anlamayın ama noktalama işaretlerini kullanmadğınız için yazdıklarınız zor anlaşılıyor. Eklemek istediklerim, ithalatçı firmanın fiyat politikasını ben de beğenmiyorum ancak diğer yazdıklarınıza katıldığımı söyleyemeyeceğim. Gerek ithalatçı firma, gerekse diğer satıcı firmalarda teknik destek ve alım işlemi anındaki bilgilendirmelerde problem yaşanmıyor diye düşünüyorum. Tabiki bu düşüncem, İstanbul'da olduğumuz için sadece buradaki satıcılar için.

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
İstanbuldaki satıcı abilerimizin yukarıda bahsettiğiniz hiçbir özelliği taşımadığını belirtirken, son derece bilinçli ve ellerinden geldiğince yardımcı olduklarını söylemek istiyorum...Ama bu, yaşadığımız yer için geçerli...
İstanbul dışında ne döner onu bilmiyorum...
"Genel Türkiye Manzarası" konusu ise oldukça geniş bir konu...Ve bence bisiklete gelinceye kadar çooook daha fazla şeyin önceliği var bu konuda...

Ama ne yapalım, ülkemizin şuanki durumu böyle...Biraz iyiye gitsin diye elimizden herşeyi yapmalıyız bilinçli kesim olarak...

Saygılar...

xavier

Üye
Tepki
13
Öncelikle noktalama işaretlerine "biraz bilinçli" dikkat etmediğim için özürlerimle başlayayım.Behçet bey İstanbul dışını bilmem demiş ve işin içinden çıkmış yorum yapmamış, bence iyi de etmiş.Çünkü bilgi sahibi olmadan yorum yapmamak gerekiyor sanırım.Arkadaşlar Anadolunun herhangi bir büyük şehrinde hatta belki Ankara dahil düzgün bayii-servis ağı yok.Karalama için birşey yazmak değil amacım(Dost acı söylerdi, yalnış anlaşıldıysa yine özür dilerim)
Alican beyde İstanbul'daki satıcılardan bahsetmiş evet kesinlikle onlar daha bilinçli ve distrübütöre rağmen akılcı ticaret yapma kaygısında ve niyetindeler ve kendileri kazanıyor sonuçta ve dolayısıyla İstanbullular :)..Biz Anadolu'da yaşayanlar bisiklet olayına hala 2 tekerlek gözüyle bakma çoğunluğunda olduğumuzdan bayii-servis müşteriye beklediği ve hakettiği ilgi de o ayarda sanırım.Yai ben aynaa bakıyorum bizde de suç var.
Turkısh derken de yine yapıcı eleştiriydi amacım Asla ve asla! "belirtmek isterim" yukardan bakmak değildi yalnış anlaşıldıysa 2. , 3. özür..KOmplex taşımam o konuda..Cevap verip zaman ayıran fikirlerini paylaşan arkadaşlara tşkler saygılar.Hata insan için olduysa da affetmeniz dileğiyle; İyi günler dilerim hepimize..:))

Tepki
17
selam eger hala almak istiyorsan agustos 2006 da aldigim trek 4900 orjinal setiyle sana satabilirim, islerim dolayisiyla yazin aldiktan sonra hic binemedim, eylul den beri her pazar biniyorum toplam 250 km falan ancak aldim , cok temiz. ilgilenirsen sadece kadroyu da satabilirim, mavi beyaz.
tel 0 532 262 3293 - hakan

xavier

Üye
Tepki
13
Abi, senin forma açtığın diğer başlığı okuduktan sonra teklifini okudum.Bilinçli ve zevk sahibi bir adama benziyorsun ben de senin yaşadıklarından sonra 2 kere düşünmeye başladım da 2.el almam Expert. Bisiklette düşüncemde Trek'den iyice soğuyorum da alternatif bir marka da tam anlamıyla bulamıyorum yalnız ilgin için tşkler ama dürüstlüğünü cezalandırmak da istemem beğenmemişsin bende soğudum.Çünkü formda yazdıklarına baktım sende baya iz sürmüşsün birden almamışsın ve sende araştırmışsın baya..O yüzden öylesine yazan biri olsaydı ve yazdıkları pek sarmasaydı yine de 2.el almazdım ama Trek 4900'ü düşünecektim.İyice soğudum.Yine de sana bir tşk edebilirim.Yani kendini ve insanları insan yerine koyup bilinçlendirmeye çalıştığın için..Hayal kırıklığı yaşayıp çaktırmadan da satmak isteyebilirdin o yüzden tşkler ve saygılar...

xavier

Üye
Tepki
13
Alternatif bir marka "0" önerin varsa değerlendirebilirim.Hidrolik Disk Fren sistemi olmasını öncelikli istiyorum.Kadro vites felan ortalama veya ortalama üstü beni üzmez gibi geliyor.Öneride bulanacak arkadaşların ilk başta Dağ bisikleti 2.alternatif olarak şehir(yol bisikleti) konusunda da önerilerini dikkate alırım...
Ha expert bi de turizmciyim demişsin yurdışından getirmek istesem tanıdık sorun değil.Gümrük kargo masrafını indirmek veya sıfırlamak için bir uzman çözümün varmı:) vallahi tam yaraya merhem olur o işte..O konuda fikir verirsen sevinirim.e-bay, fed-ex kargonun üzerine 100$ yazın nakliyeyi çok ödedim diyerek vs nakliye faturasını yüksek yazdırın halledersiniz tipi öneri yapanlar oldu.Arkadaşları bunun için fazla yormayı istemiyorum abartı geliyor:)) "Tamam budur" diyeceğim bir öneri aklına gelirse, varsa ilet sevinirim.Görüşürüz bye...

Tepki
17
selam xavier,
son yazdigin iki yaziyi okudum gecenin bu gec saatinde.
simdi gelelim senin secimine.
eger genelde arazide falan kullaniyorsan butcende kadro icin yaklasik 250 euro ve diger ekipmaanlarida uzerine disk falan koyabiliyorsan maddi olarak sana tekrar benim yeni aldigim amoeba scud i tavsiye edebilirm. hem gercekten hafif . hemde fiyati uygun ayni hafiflikte sedona 761 de guzel ben o kadroyu da cok begendim.
scud in dengesi cok guzel ,
dun araziye ciktim ve scud i test ettim tomtuklarin uzerinden falan bisikletin kicini guzel kaldirabiliyorsun. onune ani bir sey ciktiginda hemen donebiliyorsun. yani kivrak ve hafifi bir kadro.
ama asfalt yolda tur yapacaksan. yani ornek erzincandan diyelim kapadpkya ya bisiklet turu yapacaksan o zaman trek le ya da diger bisikletlerle ilgilenebilirsin. ben sadece sedona , amoeba scud ve trek uzerine yoguinlastim,
ancak bunlar hakkinda bilgi verebiliyorum ve karsilastirabiliyordum,
ha benim tecrubeme gelince kisaca anlatayim.

ilk bisikletim bisan di , ona 5 vites takip dag bisikletine cevirmistim,
sonra 89 da istanbula gelince linosport ingiltereden (link) getirmisti. bende 1200 $ vererek cok guzel bir bisiklet almistim. chrom aliminyum, kus gibi ve giderken fiiiiiiis diye ses cikartiyordu. bu bisiklet ile aksehir antalya yoruk parkurunda 15 gun 2500 metre yukseklite surmustum , ve daha bir suru yer. sonra caldirinca bisikletten sogudum ve bir daha 13 yil binmedim taki bu yaz bir mtb alma istegi doguncaya kadar.
trekde istedigim performansi yakaliyamadim. cunku yol bisikleti ve garanti kapsamina alcagiz diye kadroyu agir yapmislar. bu bisiklet amerikada evden koleje giden universiteli gencler arasidna cok yaygindir.

ama amoeba scud bana su anda yeterli. kadro yu almana yardimci olurum, diskleri falan da toplariz yada toplarsin. onlar problem diil tum firmalar bunu zevkle yapar.

yurt disinda kadro getirtmek benim icin problem diil demistim dogru.

sezon icerisinde her gun bir suru otel musterim amerikanin degisik eyaletlerinden beniim otelde kalmaya geliyor . onlara rica etsem. bir kadro paketleyip getirebilirler. adama da bir yemek yada bira ismarlariz olur biter.
ingilizce biliyorsan sana bir iki site verebilirim.

bence simdilik bir scud al. ayrica istedigin zaman benim bisikleti test etmen icin seve seve veririm. bende iki tane ddaha var. bianchi falan dandik kadrolu olanlardan. beraber turlariz.

baska bir sey varsa cekinme sor , yeterki yardimci olalaim.

trek i de bu kadar kotulememek lazim. yigidi oldur hakkini ver. allah icin saglam. ama bana hafifi ve cevik lazim. ama ben hic kadro kirmadimki , her kor saticinin bir kor alicisi vardir. elbet benim kadroyuda almak isteyen birisi vardir.

sönmez

Daimi Üye
Tepki
217
@xavier

Sevgili Xavier,Benim sana önerim Kron XC 4000 lx hidrolik diskli bisiklete biraz daha yakından bakman.Nakitte fiyatı 850€.Full lx 2006 component.Önmaşa manıtou axel lock out.15"-17.5" -19" kadro boyu seçenekleri mevcut.Bu bisikletin düşündüğün normlarda bir bisiklet olduğunu ve ihtiyacına cevap vereceğini düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Önder Özdoğan
Tepki
17
evet kron markasinin da degerlendirmen. bir sefer krona binme sansim vardi ve oldukca guzeldi ve atakti. ayrica cok hafif bu 400 serileri.

xavier

Üye
Tepki
13
expert okudum tşkler.Şu an akşama kadar süreceğini tahmin ettiğim bir işim var dışarı çıkacam.Baya öneri jest alternatif yapmışsın sağol.Akşama veya ertesi gün bir bir cevap yazayım sana.Yılbaşından sonraya sarkıtacam zaten bu bisiklet işini; seninle paslaşalım almadan önce fikrini almak isterim senin ve tecrübeli arkadaşların ..
Sanırım şu kadro olayına daha dikkatli eğilmek gerekiyor ben çok üzerine düşmedim.Zamanım var formlardan bişeyler kapmaya çalışıyoruz..Görüşürüz expert, kendine iyi bak..Şimdilik Bye..

• Beğen
Tepkiler: turkeyexpert2000

victory

Daimi Üye
Tepki
174
@xavier

nerden almaya calıştınız ılk defa böyle bir tepki yle karşılaştım :O