Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trek 4500 ile Trial Hareketleri

Konu, 'Trial' kısmında Bora Aşık tarafından paylaşıldı.

1. Bora Aşık

Bora Aşık Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba. Başlıkta da belirttiğim gibi bu bisikletle trial hareketlerini yapabilir miyim? Uçuk hareketleri denemicem zaten. Bunny hop, zap tap gibi şeyler. Kadronun ve jantların zarar görme riski nedir? (16") Teşekkürler

2. Emirhan Atasöz

Emirhan Atasöz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Boyunun Kaç Olduğunu Söylersen Daha iyi Yardımcı Olabiliriz.
    Ama 16" Ne İyi Ne Kötü. Tam Ortası.
    Fazla Zor Denemiyecegin İçin 16" Uygun Diye Düşünüyorum.

3. boxtubing

boxtubing Kıdemli Üye

Seviye:
    bencede kendı boy ve kılonuda belırtmen gerekli cok buyuk hareketlere yonelmeyeceksen yeterlı fakat trial yapacaksan 16'' büyük gelir saygılar ii forumlar ßy mosso;)

4. Bora Aşık

Bora Aşık Yeni Üye

Seviye:
    Cevaplar için teşekkürler. Boyum: 1.77, kilom: 57

5. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    keşke ilk önce şu ekstrem bölgedeki başlıkları inceleseydiniz, sizin gibi onlarca kişinin aynı konuyu açıp ''hayır yapamazsınız'' cevabını aldığını görürdünüz. street-trial-downhill bisikletçiliğin en aykırı dallarıdır, bu iş için yapılmış parçalar bile bazen yetersiz kalırken, orta seviye bir xc bisikletinin bu iş için uygun olup olmadığını kendinize bir daha sorun...

EmirhanKarasu bunu beğendi.
  6. Bora Aşık

Bora Aşık Yeni Üye

Seviye:
    Haklısınız ama konulara baktım, model belirterek sorana rastlamadım. Normal bir bisikletin kadrosu veya jantları dayanamayacağından sorun çıkabilirmiş. Böylece bende de; kadro ve jant sağlam ise temel hareketlerde sorun çıkmaz kanaati oluştu. Ve bisikletimin de bu iş için sağlam olup olmadığını bilmediğimden bilen birilerine danışiyim dedim. Belirttiğim gibi amacım gerçek anlamda trial yapmak değil. Ve bazıları sizin gibi söylerken, bazılarının da her türlü bisikletle yapılabilir demesi aklımı karıştırmıyor değil...

7. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    genel olarak xc bisikletleri ile trial olmaz.
    ben olmaz dedim, benden önceki trialci arkadaş bunny gibi hareketler bi yere yapılabilir ama trial için olmaz demiş, ki bunny hop her mtbcinin yapması gereken bir harekettir, xc yarışlarında bile bunny gerekebilir.

ilk arkadaş ise sadece kadro boyuna bakarak yorum yapmış, o nedenle pek kaale almamanı öneririm.

kaldırıma çıkacak kadar yani 20-25 cm bunny yaparsın yeter, daha fazlasına xcde gerek yok, zaten fazlasıda kadroya zarar vermeye başlar.

M.Cilasun Bayülgen bunu beğendi.
  8. M.Cilasun Bayülgen

M.Cilasun Bayülgen Kıdemli Üye

Seviye:
    Herkeze merhaba,

Bora amacın trials'a başlamak ise o bisiklet idealden uzak ama, yok ben trials yapmayacağım sadece sürüşüm esnasında ufak düşüşler/atlamalar yapabilirim ve kaldırıma çıkmak için de durmak zorunda kalmayayım diyorsan sorun yok...

Tabi unutmaman gereken;
    1) Düzgün örülmemiş teker seti çabuk dağılır... (Gerçi Trek'in adamları bu işi biliyor...)
    2) Senin tekniğin kötü ise ya da anlık çuvallamalarda, doğru malzeme sana tolerans sağlar yanlış malzeme ise kırılır/bozulur, çünkü zaten yaptığın iş o malzemenin sınırındadır.

Bora Aşık ve gurkankas bunu beğendi.
  9. M.Cilasun Bayülgen

Seviye:
    Tam ben yazarken olayı çözmüşsünüz :)

2003'den beri 4300 disc kullanıyorum. Her komponentimi yükselttim sadece 3 parça değişmedi. Kadro, tekerlek setleri ve ruble. Bisikletim ilk defa bu sene akort ayarı görecek üstelik bisikleti çok da masum kullanan veya hafifsiklet biri de değilim...

gurkankas bunu beğendi.
  10. Bora Aşık

Bora Aşık Yeni Üye

Seviye:
    Hmm teşekkürler. Bu arada ben bazıları olur diyor derken bu konu altındaki yorumlardan bahsetmemiştim. Bmx kullanan bisiklet akrobatı diyordu, mtb ile her hareketi yapan arkadaşlarım var diye. 2 tekerlekli olsun, sağlam olsun, sınır sensin falan. Neyse ki çok yardımcı oldunuz. Ben zaten M.Cilasun Bayülgen arkadaşın dediği şekilde kullanmak üzere temel trial hareketlerini öğrenmek istiyordum.

2003ten beri ilk akort, çok iyi. Ben bisikleti alalı 1 hafta oldu ama ilk akortu yaptırdım bugün. (kaza geçirdim de:) ) Bu arada siz 4300 D ile bazı trial hareketlerini yapabiliyorsunuz sanırım. Zaman ve yer uygun olursa öğretebilir misiniz?

11. kdRuNL

kdRuNL Üye

Seviye:
    Kardeş çok abartmadığın sürece bence bişe olmaz. Kendi 'toplama' bisikletimle 1mt den atladığım bile oluyor. Maaşallah sapasağlam. Ama geçen gün arkadaşım (bmxci) bi 360 attı frensiz. Arka jant yamuldu ama nasıl bi yamukluk anlatamam. Arkadan bakınca " r " bu şekilde görünüyordu. Ama benim çemberler zac19 hoplamaya fln fazla gelmezmiş onu anladım: )

12. M.Cilasun Bayülgen

Seviye:
    İnan yardımcı olmak isterdim ama ben biraz kart bir bisikletçiyim. :D Haftanın 5 günü iş sebebiyle şehir dışındayım ve evde olduğum 2 günde ise kızımla vakit geçirmeye çalışıyorum. Kısacası nadiren fırsat bulduğumda (genelde Aydosta...) bisiklete binebiliyorum... Fakat forumda yazarsan yardımcı olabilecek birilerini bulursun mutlaka.

Bora Aşık bunu beğendi.
  13. Bora Aşık

Bora Aşık Yeni Üye

Seviye:
    Anladım. Yine de çok teşekkürler:)