Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trek 4500-Giant Brass 1

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Çağrı Şahin tarafından paylaşıldı.

1. Çağrı Şahin

Çağrı Şahin Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba. 650 euro ust sinir olmak uzere bisiklet almak istiyorum. Daha once dusuk model bianchi kullaniyordum. Aldiktan sonra pisman olmak istemedigim bi secim yapmak istiyorum.

Trek 4500(595 euro) ve Giant Brass 1(660 euro) modelleri arasinda kaldim simdilik. Ancak bu fiyata daha degisik modeller onerebilecek ya da bu fiyata iyi bir bisiklet toplayabilirsin diyenlerden de onerilerini bekliyorum.

Simdiden cok tesekkurler iyi surusler.

2. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bisikletinizi ne amaçla kullanıcaksınız? Çünkü Trek 4500 XC sınıfında yer alırken Giant Brass street sınıfında yer alır.İki bisiklet tamamen farklı amaçlar içindir.Trekle daha rahat turlar yapıp ve arazi koşullarında giderken,Giant'ın kullanım amacı hareket yapmak,rampalardan atlamak içindir.

Çağrı Şahin bunu beğendi.
  3. Çağrı Şahin

Çağrı Şahin Yeni Üye

Seviye:
    Anladım:) Çok sağol verdiğin bilgi için. Ben bu durumda XC sınıfı bir bisilet arıyorum. Trek 4500 in fiyat performans oranı nasıl sizce ve bir önceki
    mesajda da belirttigim gibi baska onerileriniz varmı? Bu arada boyum 1.70 kilom 80 e yakın.

4. Tamer Çetiner

Tamer Çetiner Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Selamlar , Giant demişken Giant Terrago 3 modelini incelemenizi tavsiye ederim .
    Bütçenize çok uygun bir seçenek .
    Yanısıra Trek 4500'le kıyaslandığında çok daha zengin bir donanıma sahip .
    Arka aktarıcı SLX (4500'de Deore)
    Frenler hidrolik disk (4500'de V fren)
    Ön aktarıcı Deore (4500'de Alivio)
    Gibi . . .
    Dolayısıyla incelemeden karar vermeyin isterim .
    Avrupa yakasındaysanız Ortaköy Kaçkar Bisiklet'e uğradığınızda yakından inceleme şansınız olabilir .
    Size tavsiyem Giant olacak :)
    Yeni bisikletiniz şimdiden hayırlı olsun . İyi forumlar dilerim .

Çağrı Şahin bunu beğendi.
  5. Çağrı Şahin

Çağrı Şahin Yeni Üye

Seviye:
    Çok teşekkürler. Giant terrago modeline de baktım ancak amortisör olarak trek 4500 de rock shox dart 2 var. Sanırım giant daki amortisörden biraz daha iyi. Fiyatları bilmedigimden ve giant modelinin 65 euro daha pahalı olmasından dolayı aklım karıştı. Bu konuda fikrimi netleştirmeme yardımcı olursanız sevinirim.

Bir de corratec in indirimli bir modelini gördüm. Onun da donanımı shimano deore. Hidrolik disk var yine. linki asagida

http://www.deltabisiklet.com/new.aspx?_Args=ProductImage,0,DeltaBisiklet,2407

Ben yeni başladığım için donanım konusunda tecrübeli değilim. Bu modeli de kıyaslamanız içine alabilirseniz sevinirim.

Son olarak corratec giant ve trek modellerinin kadrolarından hangisi daha iyi sizce. Cunku en cok onem verdigim konu kadro, ilerde modifiye edebilmek için.

Çok teşekkürler yeniden.