Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

TREK- 4500 Alivio Set Yardımı

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Ali Rıza Fırat tarafından paylaşıldı.

1. Ali Rıza Fırat

Ali Rıza Fırat Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Merhaba,

Resimdeki bisiklet 2010 Model TREK 4500 D Modeli. Biraz Modifiyeli bir bisiklet.

Sormak istediğim ve Yardımınıza İhtiyaç Duyduğum Konu ise ; Bisiklet kız arkadaşımın ve beraber kullanırken genelde çok fazla vites değiştirmiyordu. Yani örneğin göbekteki vitesi değiştir dediğimde yapamıyordu. Bende sürekli ona uygun vites kullanımı için söyleniyordum. Geçenlede bir işim oldu ve 7 - 8 Km kullanmak zorunda kaldım ve gördüm ki Alivio vites kolları rezil çalışıyor. Çok sert ve hantal. Ben bile zor basıyorum o kollara. Sonuç olarak sizce ne yapmam gerekiyor. Acaba deore vites kolları ve ön arka deore vites taksam çözülürmü, yoksa Deore XT takmam mı gerekir ? XT bu kadroya biraz fazla ve pahalı diye düşünüyorum.

Vites Kolları : Alivio
    Arka Aktarıcı : Deore
    Ön Aktarıcı : Alivio

Uploaded with ImageShack.us

2. Mustafa Volkan Koca

Mustafa Volkan Koca Forum Bağımlısı

Seviye:
    merhabalar hocam benim bisikletlerde slx ve alivio var ikisinin arasında tabiki fark var ama daha çok dağda ki vites değişiminde fark ediyor. size tavsiyem kabloları ve telleri değiştirmeniz ve güzelce yağlamanız gerekir emin olun çok fark edecektir. kabloları ve telleri eskimiş bir bisiklete xtr de taksanız sonuçtan memnun olmayacaksınız. içi spiralli ve kayganlaştırıcı kapsüllü olanları tercih edin. Umarım yardımcı olabilmişimdir

Mehmet Aktaş, Deniz ve Ali Rıza Fırat bunu beğendi.
  3. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Mustafa gerekenleri söylemiş aynen katılıyorum.vites kollarındaki seviye farkı arazide hissedilir ama düz yolda o kadar fark etmez.Söylediğiniz gibi çok sert ise kesinlikle vites kablo ve tellerinizde sorun var ya temizleyip yağlayın yada komple değiştirin.

Deniz ve Ali Rıza Fırat bunu beğendi.
  4. Ali Rıza Fırat

Ali Rıza Fırat Aktif Üye

Seviye:
    Teşekkür ediyorum, Dediğiniz gibi deneyip bir kez daha kullanacağım, Sonrada bir test ederim. Eğer hala sert ise deore takarım hepsini. XT ler çok ama çok yumuşak ama bu kadroya XT dediğim gibi biraz pahalı gelir diye düşünüyorum.