Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trek 4300 Disk mi Yoksa Trek 4500 mü? Yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Selim Üsel tarafından paylaşıldı.

1. Selim Üsel

Selim Üsel Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşlar merhaba,
    Uzun bir süredir yeni bisiklet olmak için bakındım durdum. Trek 4000 serisi almaya karar verdim. Sizce Trek 4300 Disk mi tecih edeyim yoksa 4500 mü. 4300 Shimano M415 Mekanik Disk, RST Gila 100mm maşa, 8 li Alivio Arka Arttırıcı, var. 4500 ise Avid SD3 V Fren, rock shox dart 2 kilitli maşa, 9 lu Deore Arka Arttıcı, Alivio Ön Arttıcı var. Çok falza yağmur çamur gezmiyorum ama çok nadir denk geldiğim oluyor o yüzden disk mi tercih etsem karar veremedim. Birde Mekanik Disk fren konusunda çok farklı yorumlar var, ayar bozulması, ötme, performans azlığı vs gibi. Tercihi hangi yönde yapayım fikirlerinizi belirtirseniz çok sevinirim.

2. msd_57

msd_57 Bisikletkolik

Seviye:
    Konu olarak bence ekstra masraf gibi geliyor,

Bence o fiyat farkını aleti hafifletmeye harcasan daha ii olacagi kanatindeyim

Simdiden hayırlı olsun

Bakalım bende yeni alet icin ekim sonunu bekliyorum :)

3. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben olsam 4500'ü alırdım. Eğer çok fazla yağmur çamur gezmiyorsanız, v-brake size yeterli olur düşüncesindeyim. Eğer illede disk fren istiyorsanız hidrolik disk fren kullanmadıktan sonra bence v-brake mekanik disk frene göre daha iyi hemde daha hafif, tabi bu benim düşüncem.

4. G.Cem

G.Cem Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhabalar,
    Bende sizin yerinizde olsam 4500 alırdım. Zaten 4500 serisinde disk fren taktırmaya uygun göbekler var. Üst model olan seriyi tercih edip bir süre sonra mekanik yerine hidrolik disk fren kullanmak daha doğru olacaktır diye düşünüyorum.

5. Selim Üsel

Selim Üsel Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşlar,
    Verdiğiniz fikirler ve yorumlarınız için çok teşekkürler. Saygılar...

6. msd_57

msd_57 Bisikletkolik

Seviye:
    infinite dream tabi burada bisikleti ne amacli kullanacaginda onemli

Sadece tur icin kullanacaksan trek 7.3 mevcut fiyat kalitede super bilgine

Hız dada inanamayacagın suretlere ulasırsın bilgine

7. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda 4500, daha akıllıca bir seçim ve geleceğe yatırım olacaktır.

8. Selim Üsel

Selim Üsel Bisikletkolik

Seviye:
    Yardımlarınız için teşekkürler. Bayramdan sonra 4500 ü alıcam inşallah...

9. Pavi

Pavi Yeni Üye

Seviye:
    trek 4300 disk sahibiyim ama ben size biraz dahada imkanlarınızı zorlayıp 6000 sınıfına geçmenizi tavsiye edecem. En azından ilerde bazı parçaları değiştirip üst sınıfa geçeceğinizde elinizde yatırım için daha uygun bir kadro bulunur. Bu kadroyada bu takılırmı denmez. Zaten kısa bir zaman içinde üstündeki parçaları değiştirip iyilerini takacak bir duruma geliyorsanız(bu ben oluyorum) yanlış bisiklet seçmişsiniz demektir. Ben alalı 4 ay oldu ortalama 20-30 km lik turlar yapıyorum toplamdada 2000km civarı yol yaptım. Şu ana kadar sadece zincir değişimi yaptım. Genelde asfaltta yol almaktayım ama arada taşlık yollarada giriyorum. Kendi kullanım tarzıma göre tek şikayetim aynakolun en büyük dişlisinin 42 olması dışında bir şikayetim yok. Mekanik disk frenler iyi çalışıyor ve güven veriyor.
    Ama ben bisikletten çok zevk aldığım için şu sıralar nasıl yapsam etsemde daha iyi komponentlere geçsem die sabırsızlanıyorum. Ama bu kadroya XT komponentler biraz fazla kaçar gibime geliyor. Yani yeni bir bisiklet almak daha mantıklı olabilir. O yüzden size tavsiyem imkanınız varsa 6000 serisinden seçim yapmanızdır.