Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trek 3900d yorumlarınız

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Murat Yılmaz1 tarafından paylaşıldı.

1. Murat Yılmaz1

Murat Yılmaz1 Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar üst limit binlira civarı bisikletleri araştırırken gözüme bu çarptı fiyat performans olarak sizce nasıldır bu bisiklet. Üzerindeki ekipmanlardan ben anlamıyorum ama bu fiyattaki salcano gibi bisikletlerden dahamı düşük acaba, birde üretim yeri Türkiye'mi?

2. onur demirer

onur demirer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    ABD tasarimi Tayvan uretimidir.

Baska konuda verdigim cevap:

4300'un avantajlari daha ustun kadro malzemesi, daha dayanikli teker seti, Promax yerine Shimano frenler (Promax markasini daha once duymamistim bile)

3. Levent Kırça

Levent Kırça Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    demişsiniz benim anlamadığım olayda bu. mesela hepsi yazıyor atıyorum 7005 aluminyum triple buttered. malzemeyi vermiş. şekil verilirken kullanılan metodu vermiş. şimdi aynı sistemi trek yazıyor, scott yazıyor, atıyorum UMİT markada yazıyor. hepsinin malzeme kalitesi aynı olmuyor mu?

adı duyulmamış markanın yalan söylemediğini varsayarak yorumlayalım :)

4. onur demirer

onur demirer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Farkli markalar arasi malzeme farki degil zaten benim dedigim, Trek'in kullandigi degisik aluminyum alasimlari ya da uretim teknikleri. Ornegin aluminyum icin 3 cesit var, en iyiye dogru: alpha white (3900'unki), alpha black (4300'unki) ve alpha red.

Kendi sitesinden:

Alpha Red, formerly ZR9000, is Trek’s premium aluminum alloy. Alpha Red is ZR9000 or 7000 series aluminum that has been hydroformed or mechanically formed into sophisticated shapes with optimized butting profiles for maximum strength and minimum weight. Many Alpha frames are smooth welded for aesthetics.

Alpha Black, formerly Alpha SLR, is Trek’s high-performance aluminum alloy. Alpha Black is 6000 series aluminum that has been hydroformed or mechanically formed to optimize tube shape.

Alpha White, formerly Alpha SL is Trek’s high-quality and reliable aluminum. Alpha White uses straight gauge 6000 series aluminum with little or no forming.

5. Levent Kırça

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sanırım benim verdiğim örnekteki 7005 diye yazdığım şeylerden bahsediyor trek de. "Alpha Red is ZR9000 or 7000 series aluminum" sadece kendileri özel isim vermişler.

neyse. imkanım olsada aynı alaşımı kullanıyoruz deyipte arada uçuk fiyat farkı olan markaların materyallerini test edebilsem. böylece olayın isimde olmadığını ya da olduğunu anlamış oluruz.

6. mehmet özata

mehmet özata Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    ben yeni aldım bende 3900d almak için gittim ama birincisi trek ortaköyde tek yerde satılıyor ve ellerinde yok eylüle kadar gelmeyecekmiş. ikincisi 3900 ün vites ve frek ekipmanları tevsiye edilmedi aldığım yerde. 4300 almanı tavsiye ederim ben çok memnunum. ayrıca eğer kullanım amacın tamamam dağ tepe değilse ve turlara çıkarım normal yolda sürerim diyorsan city bike al derim.

7. Levent Kırça

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ilginç bir yaklaşım olmuş. 3900 acera vites kullanıyor, 4300D de alivo kullanıyor.

altus/alivio/acera aynı seri olarka düşünülen ekipmanlar. aralarında çok bir fark yok yani. firma niye öyle bir yaklaşımda bulunmuş anlamadım.

buna göre bence 4500den başlamalı o zaman 3900 alınmayacaksa. vites olarak deore kullanıyor. fren olarak hidrolik shimano var üstünde.

8. mehmet özata

mehmet özata Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    ben 4300 aldım disk olıp bütçemi kasmadım. 3900 ün ekipmanlarından özellikle arka artırıcı dişli tavsiye edlmedi. ben çok bilgi sahibi değilim firma alırken birsürü teknik bilgi verdi tavsiyeleri bu yöndeydi. artı ellerinde 3900 yoktu bende beklemek istemeedim. ama çok memnunum..

9. Levent Kırça

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    o zaman hayırlı olsun diyelim gitsin :)

10. mehmet özata

mehmet özata Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    eyyyyvallah!!!! kazasız keyifli sürüşler bizim olsun:):)

11. Murat Yılmaz1

Murat Yılmaz1 Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bugün Kartal daki şirin bisiklete uğradım, ellerinde whistle1052d vardı son kararımda bu olduğu için bi hevesle bisikleti ayırttım 20lira kapora verdim yarın almaya gideceğim ama bisiklet xxl bana biraz büyük oldu gibi yani bisikletin üstüne çıkıp iki ayağımı yere koyunca bisikletin demiri alt tarafıma tam oturuyor boyum 181 , bacak içi 78cm ,tamda içime sinmedi alsaamı almasammı bana büyükmü gelir sizce :(
    Şimdi mtbrt de hesapladım kadro boyu 44.77 ye denk geliyor oda 18-19'' e denk geliyor bisikletin üzerinde xxl yazıyordu çokmu fark var sizce? üsdatlar yardım.

12. Hasan Akyürek

Hasan Akyürek Yeni Üye

Seviye:
    Usdatların yorumlaması daha doğru olur ancak sen orta demirde ayakta durduğun zaman bence bir miktar boşluk kalmalı. Sonuc olarak zorunlu ve hızlı bir iniş yaptığın zaman demimirin uzerine, bacakların esneyecek ve buda tehlikeli bir durumun oluşmasına neden olucaktır. Ayrıca arazi kullanımlarında ayaklarını basacağın zeminin tam duz olmayacağını da duşunursek yine cok guvenli olmaz diye duşunuyorum...

13. Murat Yılmaz1

Murat Yılmaz1 Yeni Üye

Seviye:
    Eyvallah banada olmayacak gibi geliyor, boşa gitti kapora:)

14. Koray Oral

Koray Oral Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    XXL kadro almamakla iyi etmişsin :)

15. Murat Yılmaz1

Murat Yılmaz1 Yeni Üye

Seviye:
    Koray bey bisiklet hala ayırtılmış şekilde akşama gelicem dedim ama sanırım almaya gitmeyeceğim alıpta pişman olmaktansa giden 20kağıt olsun neyapalım sağlık olsun.