Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

trek 3900

Konu, 'Trek' kısmında toroslar tarafından paylaşıldı.

1. toroslar

toroslar Yeni Üye

Merhabalar,
    29.09.2007 tarihinde trek 3900 aldım. Bisiklete 2 nci binişimde (anadolu yakası sahil yolunda/02.10.2007) vites ayarlama aksamı teker tellerine takıldı ve kırıldı. Satın aldığım magazaya durumu bildirdim. Önce kullanıcı hatası denildi. İtirazlarım üzerine garanti kapsamında tamir edildi.

Gecen hafta yine bisiklete binerken sürtünme sesi farkettim..Dikkat ettiğimde arka lastiğin pabuçlara çarparak döndüğünü gördüm. yine magazayı aradım. Servisi bağladılar. İlgili görevli bu durumun normal olduğunu ve ilk bakımın zaten ücretsiz olduğunu söyleyerek servise bırakmam halinde problemi gidereceklerini söyledi.Tüm bunlar 1 ay içinde oluyor. Bu marka bisiklet için yaşadığım problemler normal mi? yoksa benimkisi şanssızlık mı?
    Teşekkürler & İyi günler.

2. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    "Arka vites değiştiricisi" nin tekerin tellerine takılması, asfaltta ve normal kullanımda 10.000'de bir karşılaşılacak bir durumdur.
    Ancak bisiklet eğer demonte gelmişse, montajı sırasında arka vitesin kadroya (arka kulakçığa) iyice sıkarak monte edilmemesi yüzünden yolda gevşeme yapıp, arka vites değiştiricisi kendiliğinden tekerin arasına girmiş olabilir.
    Başka ihtimal asfaltta aklıma gelmiyor.Arazide olsa, arka vites'e ağaç dalı sıkışmış ve buna sebep olması normaldir derdim.

Lastiğin fren pabuçlarına sürtmesi için de yine pabuçların ya iyi sıkılmadan monte edilmiş olması gerekiyor.Eğer lastiğe değil de jant yanağına sürtüyor deseydiniz, bu zamanla akord bozukluğu oluşabileceğinden normal kabul edilebilir derdim.
    Bisikletin montajı ya ehil bir kişi tarafından yapılmamıştır, ya da montaj aceleye gelmiştir.Yoksa markanın bu olaylarla bir ilgisi yoktur.

toroslar bunu beğendi.
  3. toroslar

toroslar Yeni Üye

Öncelikle yanıtınız için teşekkür ediyorum. Lastiğin fren pabuçlarına değmesi ifadesini değiştirmek istiyorum, yanlış ifade ettim sanırım, sizin belirttiniz tanımla jant yanağına sürtüyor.

4. Selim Üsel

Selim Üsel Bisikletkolik

Seviye:
    İlk bir iki aylık dönemde sorun çıkması gayet normal hangi marka bisiklet alırsan al belli ayar bozuklukları yaşanıyor. Bu markanın kötülüğü ile ilgili değil. Aldığın yerin yaşadığın sorunlar konusunda yardımcı olacağına inanıyorum.

5. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Rica ederim.Eğer fren pabuçları jant yanağına değiyorsa ve o bisiklet yeni ise bu normaldir.Çünkü yeni olan sıfır teker, sizin ağırlığınızla bir süre binildikten sonra tekerlerin her tur dönüşünde her telin sertleşmesi ve yumuşaması sonucunda (bu normal bir durumdur) tekeriniz akord edilmek zorundadır.
    Bu konuda bisikletçinin de hiçbir suçu yoktur.