Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

trek 3900 v.s. sedona sd711

Konu, 'Trek' kısmında volkankilicoglu tarafından paylaşıldı.

1. volkankilicoglu

volkankilicoglu Yeni Üye

Seviye:
    2 model arasında kaldım, sizce hangisi evden-okula gitgel için daha uygundur? sedona 450ytl trek ise 470ytl... sabah ikisinide gidip maazalarda inceleyecem. son dakika yardımınız çok iyi olurdu...

özellikle vites sistemleri hakkında bilgisi olanların yardımına muhtacım...

trek 3700:

sedona 711:

2. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Sedona'nın fren bacakları, arka vitesi ve maşasının çalışma mesafesi çok az daha iyi.
    Trek'in de kadrosu, lastikleri biraz daha sağlam ve uzun ömürlü.
    Tercih sizin.Her ikisi de amacınız için uygundur.

3. sertacr88

sertacr88 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sedonayı tercih etmen çok mantıklı olur ama unutma. Üstündeki ekipmanlarını kaliteli markalardan kullanmanı tavsiye ederim. Yoksa bana göre sd711 scoot dan farkı yok :D:D:D:D:D:D

4. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Burada kavram sorunu görünüyor.
    Sedona hangi yönlerden üstündür, bunu üstteki mesajımda yazdım.
    Herkes donanımının kaliteli olmasını ister fakat arkadaşımız yeni bir bisiklet sahibi olacak ve daha bisiklet ayrımı yapamazken ekipmanları kaliteli markalardan kullanması için hayli bilgi edinmesi gerekiyor.

Her 2 Bisikletin de üzerinde kaliteli markaların parçaları var.Sadece o markaların giriş seviyesi modelleri tercih edilmiş.

SD 711 ve Scott, yanlış bir karşılaştırma olur.Birisi model diğeri marka.Marka ile model karşılaştırılmaz.
    Scoot değil Scott.
    Anlayışınız için teşekkürler.

5. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    sedona 711 güzel bir bisiklet, kız arkadaşıma siyahından aldık 2 hafta önce, yaklaşık 100 km arazide kullandık ve bir sorun yaşatmadı. tourney 7'li sistem giriş seviye shimano sistem olmasına rağmen gayet güzel ve sorunsuz vites geçişlerine sahip. bisikletin ağırlığı yaklaşık 14kg çıktı(maşasını axon d-rl ile değiştirmiştik yalnız buradan bi 300 gr kadar hafiflediğini düşünüyorum xcm amortisöre göre). benim sedona 761 im ile yan yana gören herkes, 711 i daha iyi bisiklet olarak yorumladı, yani görünüşünden de bir sorunu yok. ben de bindiğimde kullandığımda gerçekten hoşuma gitti. kadrosunun da fena olmadığını ileride yapılacak donanım güncellemeleriyle, yarışta veya çok zorlayarak kullanmamak kaydıyla, 10 numara bir gezinti/spor dağ bisikleti olacağını düşünüyorum.

trek hakkında pek bilgim yok kullanmadım hiç. siyah olanının görüntüsü çok hoşuma gitti yalnız bir de neticede trek. yani sana kalmış, ikisi de gayet güzel bisikletler bence.

6. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    tabikide sd 711 almalısın kadrosu hoş ve birde deore set al ona (gerçi evden işe için tourneyde yeter ) müthiş olur başlangıç için ....

sedona fan diyorum :D

7. volkankilicoglu

volkankilicoglu Yeni Üye

Seviye:
    buda siyahı ile karşılaştırmak için, gerçekten çok şık duruyor...

8. Hasan Derya

Hasan Derya Kıdemli Üye

Seviye:
    Selam arkadaşım Trek veya sedona hangi marka olduğu pek önemli değil.Önemli olan bisikletin üzerindeki parçaların sağlamlığı kullanılabilirlik durumu önemli.Ki sen bisikleti daha sonra upgrade etmek istiyorsan sırf okula gidip gelirken değilde araziye filan gireceğim dersen işler değişecektir.Benim gönlüm Trek almandan yana (Nede olsa Trek kullanıyorum :) )Yinede bence en iyi kararı bisikletlerin üzerine binip ufak bir tur attıktan sonra verebilirsin.Ama şimdiden hayırlı olsun

9. koraymalkoc

koraymalkoc Bisikletkolik

Seviye:
    bence trek al NWD de oynayan ünlü bi bisikletci bile trek marka kullanıyor ;)

TREK= ***
    SEDONA= ***

Bu tür ülke çekişmesi tarzındaki polemiklere lütfen girmeyelim.

10. Selim Üsel

Selim Üsel Bisikletkolik

Seviye:
    Kimin hangi markaya bindiği çok önemli değil, sonuçta markalar gücünü kullanıp reklamasyon için bu tür isimleri kullanıyolar. Bu o markanın iyi veya kötü olduğunu kanıtlamaz. Eski Trek 3700 kulllanıcısı olarak tercihini 3700 den kullan derim. Ben çok memnun kalmıştım. Ama ne olursa olsun Hasan arkadaşımıza kesinlikle katılıyorum deneyerek, almak en iyisi.

11. barışveçelik

barışveçelik Forum Bağımlısı

Seviye:
    nan bu 3700 kadro ne qadar ince bi hareket yapsam 2 ye bölünür

12. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    kadro test edildi ve onaylandı.nacizane bir kadro olmasada çok sağlam bir kadrodur 3700. defalarca hoplayıp zıpladım bişey olmadı.çelik kadroyu çatlattım bunda çıt diye ses bile gelmedi merak etme bişey olmaz kadroya :D

-----------------------------------------------------------------------------