Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trek 3900; Bu sorunu çözebilecek varmı?

Konu, 'Trek' kısmında orhan çabuk tarafından paylaşıldı.

1. orhan çabuk

orhan çabuk Yeni Üye

Herkese selamlar.
    2007 sonunda aldığım ve aldığım günün ilk 20. metresinden beri başımı fena halde ağrıtan bir sorunumu dile getirmek istiyorum.Vites,arka dişlinin en küçük dişlisindeyken depara kalktığım yada yüklendiğim zaman,zincir bir dişli üste çıkıp tekrar en küçük dişliye oturuyor.Bu olay belirsiz aralıklarla olduğu için dengemi kaybetmeme neden oluyor.Hatta bir keresinde araba altında kalmama neden oluyordu.İzmirde götürmediğim bisikletçi neredeyse kalmadı.Bisikleti ilk aldığımda,satan firmaya (SUNDU BİSİKLET)derdimi anlattım(burada firma adı vermekte hiç mahsur görmüyorum çünkü beni fazlasıyla mağdur ettiler.)Bisikleti alıp 2-3 gün test ettiler ama bir sorunun olmadığını,arka aktarıcıyı,arka dişliyi,zinciri değiştirdiklerini ama bir sorum olmadığını söylediler.Daha sonraki günlerde başka bir servise götürüp arka dişli,aktarıcı,zincir,ön dişli hepsini değiştirip tekrar denedim fakat yinede bir sonuç alamadım.Değişmesi gereken tüm parçaları değiştirdim.Artık sorun acaba kadrodamı var diye düşünmeye başladım.Markanın Türkiye sorumlusu olan Alatin bisiklete mail bile attım ama geri dönüş yapmadılar.Sırf bu yüzden Trek ten soğudum.Şimdi ise artık arka en küçük dişliyi kullanmamaya çalışıyorum.Lütfen biri bu konuda bana bir yol göstersin.
    Herkese şimdiden teşekkürler.

2. tunahan beyhan

tunahan beyhan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba anlattığınız sorun 1 hafta öncesine kadar bendede vardı ve hiç bir bisikletci (BURSA) yapamadı kaç kere zincir değiştirdim kaç kere aktarıcı değiştirdim olmadı sonunda deore aktarıcı aldım set olarak ruble vites ve aktarıcı ve en sonunda benim sorunum halloldu parça uyuşmazlığı filan olabilir aktarıcın kısa bacakmı ? Eşşekten düşmüşün halini Eşşekten düşmüş anlar derler ya bende sana elimden geldiğince yardım etmeye çalışıcam inş en kısa zamanda hallersin...

3. Ferhat Öz

Ferhat Öz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    En küçük dişliyi kullanırken önü hangisinde kullanıyorsunuz.Eğer önü 1 ve 2. küçük dşlide kullanıyorsan.Zincir çapraza geldiğininden yüklendiğiniz anda zıplama yapabilir.En azından bende yapıyor.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

4. tunahan beyhan

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Büyük ihtimal ondan değildir çünkü bende aynakol 3 te arka 8 de olsa dahi yapıyodu ki zincirin en gerik olduğu zaman (düşünün)

5. Aydın Diricanlı

Aydın Diricanlı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bende 1 ay öncesine kadar 3 sene Trek 3900 kullandım.Böyle bir sorun hiç yaşamadım ama şöyle bir durum var.Ben 2009 da aldım siz 2007 de almışsınız.Markalar seri değiştirmeden yıldan yıla üzerindeki donanımları değiştiriyorlar.Yani sizin 2007 aldığınız ile benim 2009 da aldığım 3900 olmasına rağmen üzerindeki donanım farklı olma ihtimali çok yüksek...2007 serisinde uyumsuz yada hatalı bir donanım takılmış olabilir.Bu sebeple Tunahan Beyhan beyin mesajını dikkate alın derim.

Markaya gelince İzmir ve Bursa'da durum nedir bilmiyorum ama İstanbul'daki Trek mağazaları (Özellikle bazıları) çok yetkin ve ilgilidir.Böyle bir sorunu burda olsa çözmeden vermezlerdi.Neyse dediğim gibi Komple iyi bir donanımı set olarak değiştirdiğinizde sorun büyük ihtimal çözülecektir.

6. orhan çabuk

orhan çabuk Yeni Üye

Yorumlarını ve yardımlarını esirgemeyem arkadaşlara çok teşekkürler.2 kere aynakol 3 kere zincir ve 2 kere arka dişli değiştirdim sonuç yinede aynı oldu.Bana masrafı bisikletin neredeyse yarı fiyatına geldi.Sanırım gözümü karartıp bi o kadar daha masraf yapacığım.Tunahan bey bu arada aktarıcım kısa bacak değil.Ferhat arkadaşım bahsettiğim sorum 24. viteste dahi yapıyor,zaten huyum değil vitesi hiç çarpraz da kullanmam.Aydın bey istanbuldaki Trek baş bayii sanırım Alatin bisiklet,onlarada mail ile ulaşmaya çalıştım ama geri dönüş yapmadılar.Nekadar ilgili olduklarıda belli oldu.
    Herkese tekrar teşekkür ederim sorunu çözersem burada sizlerle paylaşırım.İyi pedallar

7. Ferhat Öz

Ferhat Öz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Firmalar genelde e-mail i kontrol etmiyor.Teefonla ulaşmaya çalışın.Yardımcı olacaklarını düşünüyorum.

8. Murat.K

Murat.K Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Geçmiş olsun,
    Taze bir Trek kullanıcı olarak sorun yaşamanıza üzüldüm.
    İstanbul Trek ile telefonda görüşmüştüm oldukça kibar ve ilgili davranmıştı (Aram Bey ile görüşmüştüm ben)
    Sundu'dan da Çankaya'da Hüsnü Bey var, oda yardımcı olur aslında gayet sabırlı ve bilgili birisi.

Gerçi değişebilecek herşeyi değiştirmişsiniz. Aktarıcılar ve göbekler kalmış sanırım, onları değiştirmenin bir faydası olur mu acaba?

9. Aydın Diricanlı

Aydın Diricanlı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ferhat beye katılıyorum.Özellikle Ortaköy mağazasını arayın, yardımcı olacaklardır.Veya Bahçeköy mağazasından Aram bey ile görüşün...

10. tunahan beyhan

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arka aktarıcıyı değiştirmediyseniz onuda değiştirin benim sorun 3 parçadan birinde yapıyordu Ruble,Aktarıcı,Vites kolu.Vites kolunun olucağını sanmıyorum Sizde Rubleyi de değiştirmişsiniz birde aktarıcıyı değiştirin.Ama acera değilde alivyo yada deore alın.