Trek 3900 aldım

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
Trek 3900 aldım ama benden önce 2 kişi kullanmış aldığım çocuk da kadrosunu boyamış
Boyasını çıkarmaya başladım.. Çok kötü bir boya ile, aldığım çocuğun ufak kardeşi boyamaya çalışmış. Trek yazısı bile görünüyor boyadıkları o kadar dandik bir boya ki boyayı çıkarmaya çalışırken kendi orjinal boyasınna zarar vermeden nasıl çıkarabilirim?

Çünkü gerçekten bu şekilde çok kötü görünüyor
Bisikleti gösteren boyasıdır ama ben Trek 3900 önce ki bisikletlerime göre sağlam olduğu için aldım
3 sene içinde 3 adet bisikletimin kadrosu kırıldı 6 ayda bir kadro kırıyordum ama sanırım Trek 3900 beni bir kaç sene götürür gibime geliyor...

Aldığım arkadaş disk frenleri yerine v fren taktırmış frenler ve vitesler gayet akıcı hiç ses yok bisiklet adeta yolda akıyor sıfır ses lastikler hız asfalt tipi ince lastikler... asfalt ve bisiklet yolu haricinde kullanmıyorum zaten bu lastiklerle kullanılmaz...

Trek 3900 özellikleri

Kadro 18'' 45 cm
Alpha White Aluminum w/semi-integrated head tube, bi-oval down tube w/integrated gusset, rack and fender mounts, disc compatible dropouts, replaceable derailleur hanger
* Ön Süspansiyon : ROCK SHOX Dart-3 Manuel kilitlemeli
* Jant : Formula Alloy FM31 hubs; Bontrager 550 rims w/brushed sidewalls
* Lastik : Bontrager LT-3, 26x2.0"
* Vites Kolları : Shimano EF50, 8 speed
* Ön Değiştirici : Shimano C051
* Arka Değiştirici : Shimano M360
* Ayna Kol Shimano : M191, 42/34/24
* Arka Dişli : SRAM PG830 11-32, 8 speed
* Pedal Wellgo çift taraflı
DONANIM
* Sele Bontrager SSR
* SeleBorusu Thugra Racing 200 gr
* Gidon Vitra 160 gr
* Boğaz Bontrager Approved, 25 degree
* Furş Takımı VP-A68-TK, 1-1/8" semi-cartridge, sealed
* Fren Set Tektro V w/Shimano EF50 levers

Kadro boyu ölçümlerime göre 18'' bu arada önceki bisikletimin kadrosu 20'' olduğundan selesi en aşağıda kullanıyordum ve rahatsız oluyordum bu bisiklet boyum 1.85 olmasına rağmen gidonu eskisine göre yakın gibi geldi ama 1 -2 gün kullanımdan sonra alıştım yani öyle kadro boyuma ufak olduğundan ani frende gidona yapışma durumu olması imkansız :)

Fotoğraf bulunamadı. işaretli yeri 45 cm ölçtüm

Resimlere gelirsek telefonu yeni sattığım ve resimleri hafıza kartından aktaramadığımdan laptopla bir kaç resim çektim boyayı göstermek için birde üstünde pahalı bir motosiklet kilidi ve zincir ile kadro arasında bir adet dükkan kale kilitlerinden takılı apartman merdiven boşluğunda duruyor evde yer olmadığından koruma sağlarmı diye bisikletçiye sordum bana sen o kilidi motosiklete bağla dedi :eek:
http://img.donanimhaber.com/upfiles/1609992/0d116b5a-cd36-45c3-b5a0-9004b557589a.JPG

Son olarak şu eski orjinal boyasını ortaya çıkarabilirsem üstünde ki bant gibi yapışkan boyayı çıkarabilirsem hidrolik disk fren seti almayı düşünüyorum bisikleti biraz göstersin diye aslında almamam gerekir karda kışda yağmurda güneşte bisiklet kullanan biri olarak v fren kullanmaya devam etmem gerekir ama ilerde belki satarsam diye düşünüyorum hidrolik freni..

not: orjinal mavi sadece kadroyu sarıya boyamış çalıntı vs gibi durumlar vs diye düşünmeyin ilk sahibini de tanıyorum aldığı yeri de gösterdi çocuk ufak kardeşi habersizce bir gün boyamış bisikleti

Scudo

mertcan kurtcebe

Aktif Üye
Tepki
22
Bisiklet
Trek
trek 3900 ü tam 4 sene kullandım kadro olarak çok çok ama çok sağlam bunu bil :D donanımı zamanla deyiştirdim ama

• Beğen
Tepkiler: Cem Ç

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
Bisikletin aksesuarları tamam ön arka flaşör ve km sayacından sonra zil ve arka bagajda alındı

Sıra geldi boyaya... Son aldığım 2. km sayacım ile ilk gün yaptığım km 1.5 saatlik molasız tur ile bu kadar :islik:

(link)

http://k1311.hizliresim.com/1h/4/u766d.jpg

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
yaklaşık 15 gündür elimde olan Shimano 105 Grup Setim ve ağustostan beridir kutusunda yatan Hidrolik disk frenlerim ile birlikte uzun sürecek bir boyadan sonra kullanmayı düşünüyorum. yeni lastikler ve v-frenler biraz kullanılmış oldu bu sayede tabi bisiklet üstünden inmeyi becerebilirsem... ve fırsat bulduğum da 2-3 günlük bir çalışma ile bambaşka bir bisiklet olucak... en son işte bir türlü kullanamadığım 1 senedir diğer bisikletimin yanında bekleyen michelin dağ lastiklerine geçmek olucak...

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
Shimano 105 Grup Setini monte edeceğimiz yarış gidonunda herhangi bir problem çıkmazsa mecbur jant setini de 28 e yükseltmekten başka çare kalmayacak gibi değişmedik bir kadro kalıcak sanırım bu işlemlerden sonra :uyku: