trek 3900 ağırlık

Scudo

Anıl(shopar)

Forum Demirbaşı
Tepki
228
çok saolasın hiçbiryerde bulamamıştım demekki üstne 100 kilo da binince 114,5 oluo :D:D:D:D

ferdibo

Üye
Tepki
4
bugun ankaradan erdogan bisiklette gorustum..13 14 kg civarinda dedi... bianchim artik karne bisikleti gibi geliyor.. trek 3900 a upgrade edicem kendimi... bu konuda yorumu olan varmi ? artik yarislara katilma zamanida geldi diye dusunuyorum. :)

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598

3900 ile yarışmak biraz "katırla atyarışına girmeye" benzer.
Maşası, 1 cm (en fazla 1,5) çalışan iğrenç ötesi bir maşadır.Yarışmak için uygun değildir. Kadrosu ağırdır(en az 2 kilo). Sele borusu,boğaz,gidon vs. borular alüminyum değil bildiğim kadarıyla ve cok ağır. 13-14 kilo yorumu da mantıksız. 13 mü? 14 mü? arasında dağlar var.

Mesela "9-10 kg lik bir bisiklet almak istiyorum, kaça patlar?" desem bu daha mantıksız olur. Anlatabilmek için mübalağa ediyorum.
9 kg lik bir bisiklet 10 kg lik olanın en az 2 katı eder (7 bin euro kadar)

Anıl(shopar)

Forum Demirbaşı
Tepki
228
ya maşa o kadarda diil be mantis bende var ve maşa en az bi 6-7 cm oynuo yada ben çok ağırım valla ben günde 20-30 km yol yapıorum araziyede çıkıorum ve o kadar büyük bir problem çıkarmadı ama tabii bütçe önemli ne kadar bütçe o kadar ii bisiklet

goLdenskuLL

Aktif Üye
Tepki
52

şu an senin için ağırlık ikinci planda olmalı.. bunu zaten zamanla anlarsın. o fiyat aralığında alacağın başka marka bir bisikletle arasında ağırlık yönünden pek fark olmaz. sanıyorum erdoganlar bisiklette trekler indirime girmiş..

3900 le yarışa girilir, neden girilmesin? yeterki 2 saat hiç durmadan pedallayabilecek kondisyonun ve azmin olsun

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Trek 3900 o kadar kötü ama o fiyata ÇOK daha iyi bisiklet alınmaz gibi geliyor bana.

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
3900, kendi kategorisine göre iyi konumda bir bisiklet.
Bütçeniz daha iyisine elvermiyorsa, zamanla önemli bazı parçalarını daha üst parçalarla değiştirip yarışlara bile katılabilirsiniz.
Yarışlara katılmak başka, yarış 1.liğine oynamak başka.

• Beğen
Tepkiler: guneeymurat

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Her sınıfın bisikleti farklı ayardadır. No name kadrolarla ve uyduruk masalarla yarısa girenler var resimlerden bi kac kere rastlamıstım bu tür karelere. 3900 bence sınıfına göre kaliteli bir mtb dir . ayrıca 9-10 kilonun fiyatı 2 katı olmasına ragmen 13-14 kg luk bike ların fiyatlarınde bence pek bi degişme olmıcaktır.

İçinizi karartmayın yaw sınıfına göre kaliteli bir bisiklettir 3900 ;)

Onur Kula

Forum Bağımlısı
Tepki
819
İsim
Onur Kula
Bisiklet
Specialized
3900 ün sadece gidonu demir.Boğaz, sele borusu vs. aliminyum.
Mıknatıs testimden geçmiştir kendisi.

Yarış için ise uygun bir bisiklet değil gerek kadro açısı gerekse üzerindeki boğaz ve gidondan dolayı.Tabi jantlarınında sert bir yarışa dayanamayacağını düşünüyorum.

Onun dışında şehir içi, hatta şehirlerarası (uzun turlar vs...) için konforlu ve yeterli bir bisiklet olduğunu düşünüyorum.

rochas

Daimi Üye
Tepki
181
Selam bende baskülün üstüne tek teker olarak koydum, 14.5 kg. :D
Üzerinde, ön far, arka flaşör, suluk demiri, sayaç ve minik alyan takımı vardı. onlarda etse etse en çok 500 gr. eder.

pek işe yarar bir bilgi olmadı sanırım benimkisi :D

justuur

Üye
Tepki
1
peki bu 3900 disk'in ağırlı nedir aceba ? :rolleyes: birde parçaları yavaş yavaş değiştirmekten bahsetmişsiniz daha ayrıntılı açıklayabilirseniz, hangi parçaları zayıftır? ilk neleri değiştirmek gerekir.