Trek 3700 işimi görür mü?

thunj

Üye
Tepki
3
Herkese Selam Forumda yeniyim kusurlarımız olursa mazur görün :)

İnternet araştırmalarım sonucunda fiyat/performans oranı olarak bu bisikleti kendime başlangıç bisikleti olarak uygun gördüm. İnternet ten alsam kargoyla antalya ya yollanır mı? Buraya gelen kargoyu ben kendim bir bisiklet haline dönüştürebilir miyim? yapılması gereken ayarları Antalya da yaptırabilir miyim?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1- 183 boy 80-85 kiloyum
2- Antalya da işten eve evden işe kullanmak istiyorum.Hafta sonları kondisyonum izin verirse ufak ufak gezintiler yapmayı planlıyorum
3- Günde ortalama 10Km yapacağım.
4- Yağmurda değil ama yaz-kış binmeyi düşünüyorum
5- Bisikletimi ilerde elden çıkarmak daha üst modele geçmeyi planlıyorum
6- 2007 model Trek 3700 bazı sitelerde 272€ sizce bu fiyat uygun mudur?

herkese şimdiden teşekkür

Scudo

mecaoz

Forum Demirbaşı
Tepki
173
bence size gore makul butcenizde uygunsa

antalyalı arkadaslar var dı sitede onlar mutlaka size yardımcı olacaktır

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Size uygun bir model 3700.
Alacağınız boy ise 18" veya 19.5"
Araziye de girerim diyorsanız 18", ileride daha uzun mesafe binerim diyorsanız 19.5" tercih edebilirsiniz.
Fiyatı makul.
Forumumuzun Antalya üyesi de hayli fazladır, onlarla iletişime geçerseniz size yardım edeceklerdir.
Kargoyu açınca bir bilen veya üyelerimizin önerdiği bir bisikletçi kurulumu yapsın.Yanlış ayarlar yüzünden bisikletinizden soğumayın.

07 rider

Üye
Tepki
14
merhaba ben de ankaradan bi tane sedona almıştım hiç bi sorun olmadan evinize kadar geliyo.Gidon gibi takılması kolay parçalrı kendiniz takablirsiniz.
Ama gene de bi kere bisikletçiye gidin derim çünkü bazen vites ayarı bozuk olabiliyo yada frenler tam oturmuyo.

• Beğen
Tepkiler: thunj

thunj

Üye
Tepki
3
bazı arkadaşlar Trek'in düşük modellerinin sadece isim nedeniyle o kadar para etmeyeceğinden bahsetmiş.

Sedona Borla'yı tavsiye eden çok kişi var. Ama aradaki fark 100 YTL bile değil. Az fark olmasından dolayı Trek tercih edilebilir mi ne dersiniz?

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Eğer Sedona'daki çekiş sistemi ve amortisör 3700'e göre çok üstün olsa tabiki Sedona derdim ama şu durumda Trek derim ve eğer 3700 ile 3900 arasındaki fiyat farkı az ise, 3900 tercih edilmelidir.
Sadece günde 10km bineceğiniz için 3700 de işinizi görür diyebilirim.

icarus

Üye
Tepki
1
eğer araziye çıkmayacaksanız sadece asfalt kullanımı için tavsiye etmem 100 milyon verip yol lastiği aldığım halde sadece 1 ay tahamül edebildim 3700'e ikinci bir bisiklet aldım bence 3700 alıp lastiğini değiştirmektense trek fx 7.0 tavsiye ederim tabi araziye girmeyecekseniz

thunj

Üye
Tepki
3
yanlış bilgi vermiş olmayayım günde 10km kesin yapacağım yol miktarı. İşe gidip geleceğim.

Ancak bunun dışında gün aşırı sabahları çıkıp spor amaçlı gezintiler yapmayı kondisyon kazandıktan sonra da orta mesafe turlara katılmayı düşünüyorum.

%60 asfalt %40 arazi diyebiliriz. Her hafta sonu olmasa da 15 günde bir yaylaya çıkmayı planlıyorum. Bir de Trek de lock-out denen özellik var mı? Forumda aradım ama bulamadım. Yokuşlarda süspansiyonu iptal edip güçten kazanç sağlanıyor galiba?

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
3700de kilitleme (lock-out) özelliği yok maalesef.Ama amatör kullanımda çok da aramazsınız yokluğunu.Sertlik ayarı da bir nebze işinizi görecektir.
Sizin durumunuzda 26" bisikletler daha uygun oluyor, bu yüzden fx 7.0 ı gözden çıkarabilirsiniz.

thunj

Üye
Tepki
3
475 YTL fiyat aldım TREK 3700 için. Eğer ki kredi kartıyla alışveriş yapabiliyorsam alacağım. Yardımlarınız için teşekkürler.

thunj

Üye
Tepki
3
internetten bisiklet alan birileri var mı peki forumda? her yer kargoyu kendi karşılamıyor. Bu tahmini ne kadar tutar? Adrese teslim değil şubeden gider teslim alabilirim.

jimi1984

Daimi Üye
Tepki
99
Bence XC 1000 alın derim.. Kron xc 1000 kilitli amortisörüde çok iyi..Asfaltta anormal fark yaratıyor..

Ben alalı 4 ay oldu heralde yaptığım kilometrede 1000 i geçti hala tık yok :)
Düzenli bakımlarını yaptırıyorum şahanede gidiyor :)

Kron XC 1000 de kullanılan malzemeler daha hafif ve kaliteli...

Ama bunlar benim için okadar önemli şeyler değil diyorsanız gözüme hoş hangisi gelir derseniz o size kalmış ama Sedona ve Kron modellerine de bakın derim :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@thunj

çok profesyonel kullanamayacaksanız güzel bir modeldir TREK 3700.erdoğranlar bisiklet 200 YTL ve üzeri alışverişlerinizde kargoyu kendi karşılıyor ve eve teslim yapıyor.kredi kartı geçerli ve 6 ay taksitte vade farkı yok ...ama kron ve sedonaya bakamnızı bende tavsiye ederim...

thunj

Üye
Tepki
3
hem trek modelleri indirimde hem de bisiklet kargosu normal kargo boyutundan büyük olduğu için kargo satıcıya ait değilmiş. bir ayağım istanbul da olduğu için istanbul dan almayı düşünüyorum.

pazartesi büyük ihtimalle geotech dakar veya sherpa siparişi vereceğim.

yardımcı olan herkese teşekkürler.