Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

trek 3500 hakkında bilgi lütfen

Konu, 'Trek' kısmında Sedat Şencan tarafından paylaşıldı.

1. Sedat Şencan

Sedat Şencan Aktif Üye

Seviye:
    trek 3500 almıştım bu hangi senenin modelidir ve bisiklet hakkında yorumlarınız nasıldır. Geçen yıl almıştım ama neredeyse hiçbir yerde yorum bulamıyorum. Buradada hiç kimse yazmamış? Çokmu düşük ve tarih öncesi bir model bu:)
    Hoş benim bisiklet zevkimi gayet iyi yerine getiriyor ama bu model üzerinde güncelleme yapmam gerekirse öncelikli olanlar nelerdir? Daha iyi performans nasıl alınabilir.

2. Sedat Şencan

Sedat Şencan Aktif Üye

Seviye:
    özellikleride şunlar.

TREK 3500 DAĞ BİSİKLETİ

...ÖMÜR BOYU GARANTİLİ KADRO...
    • Kadro: Alpha White Aluminum w/externally relieved head tube, bi-axial down tube, disc compatible dropouts
    • Ön Amortisör: High tensile steel
    • Jantlar: Alloy hubs; Matrix 550 rims
    • Lastikler: Bontrager Connection Trail, 26x2.0"
    • Vites Kolları: Shimano EF50, 7 speed • Ön Attırıcı: Shimano C051
    • Arka Attırıcı: Shimano TX51
    • Ayna Dişli: SR Suntour XCC-T208 48/38/28
    • Kaset: Sunrace 13-34, 7 speed
    • Pedal: Nylon platform
    • Sele: Bontrager Approved
    • Sele Borusu: Bontrager Approved
    • Gidon: Bontrager Approved, 30 mm rise
    • Boğaz: Bontrager Approved, 25 degree
    • Çatal Yatağı: Threaded w/semi-cartridge bearings, sealed
    • Fren Seti: Tektro V w/Shimano EF50 levers

velespitten almıştım aldıktan 20 gün sonra tekrar ayarlarına baktırmak lazımmış ben gitmeyi unutmuşum. ön tekerlek çok hafif sağa sola meylediyor bunun için akoramı ihtiyaç var?

3. Sedat Şencan

Sedat Şencan Aktif Üye

Seviye:
    kimsede yorum yapmamış ama enteresan neyse ben yazayım ben cevaplıyayım gibi olmuş teşekkür ederim yinede bakanlarda olmuş.

şimdi ciddi manada yorumlarınıza ihtiyacım var.

Trek 3500 ümün ön maşayı yamultmuşum.
    Maltepe - Fenerbahçe ordu evi arası sahilden bisiklete biniyorum. Geçen hafta sonu iki tane minik arkadaş bisiklete biniyordu, kornaya basıp çekilin dememe rağmen ikiside kararsız kalıp bir oraya bir oraya kaçıştılar kalabıkta birbirimize çarptık.

Bisiklet yolundada sürmeyi bilmeyenler çok maalesef. Sağdan gidilecek yerde karşı şerittenmi gelen dersin, leyla leyla grub halinde sohbet edip dikkatsiz hareket edenlermi dersin, (bizde sohbet ederek geziyoruz ama dikkatsiz olmamak lazım) neyse bu tarz şeyler olunca kaçınılmaz son başıma geldi tabi herkesin başına gelebileceği şekilde.

Şimdi Trek ömür boyu garantili kadro ya, aldığım yere götürsem maşayı sorgusuz sualsiz değiştirirlermi nedir durum. Ayrıca maşa kadro kapsamına giriyormu?

4. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Garanti kapsamı kaza durumlarında geçersiz sayılır diye biliyorum ama en iyisi yetkili servisi arayıp durumu anlatıp öğrenmek;)

5. parmakizi

parmakizi Kıdemli Üye

Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun.Malesef maşanız garanti kapsamı içerisinde değiştirilemez.
    Birde bisikletinizi eger sadece sahilde kullanıyorsanız performansı için lastik değişimi tavsiye ederim.

6. Sedat Şencan

Sedat Şencan Aktif Üye

Seviye:
    Bu durumda maşayı ne ile değiştirebilirim. Amörtisörlü olmasına gerek varmı?

Açıkçası ben amörtisörlü olmasının eksikliğini hissetmedim diyebilirim hoş amörtisörlü bir bisiklette kullanmadım ama. Ayrıca amörtisörlü maşalar biraz daha ağır oluyormuş sanırsam, trek 3500 ün kadro ağırlığı nedir bu arada. duyanda fransa bisiklet turuna katılacağımı sanacak ağırlık falan :)

Evet lütfen lastik önerinize ihtiyacım var.

Bisikletle sahil yolunda hızlı seyretmeyi seviyorum ama şu haliyle resmen beton ağırlık var gibi baya zorlanıyorum bunun nedeni lastiktenmidir?