TREK 2014 Model bisikletlerini çıkardı !

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Trek 2014 model bisikletlerini çıkartmış fiyatlar maalesef yine el yakıyor Euro'nun yükselişi bunu daha da etkiliyor :( ama genel olarak modeller renk kombinasyonları ve yeni donanımlar tüm modellerde mevcut güzel olmuş. :alkis:

(link)
Benim en beğendiğim model, Fuel EX 9 oldu, gümüş ve siyah renkleri çok uyumlu olmuş ama fiyat 4990 € :(

Scudo

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Trekler istediği kadar model çıkarsın,

Trek firması;geliri yüksek kesime hitap eden bisikletler üretim yapıyor,o nedenle ülkemiz pazarında fazla tutulmuyor..

Ayrıca paylaşım için teşekkürler..

• Beğen
Tepkiler: Berke

burak özgüng

Daimi Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
renkler şahane ama 2014 modellerin hepsinin fiyatlar ve donanımlar yerlerde maalesef.her sene böyle

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Çağlayan

Specialized, Cannondale gibi markalar için de durum farklı değil. Ateş pahası. Hele bu kurlarla hepten yanıyorlar.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@burak özgüng

Zaten düşük modellerde paranın büyük kısmını kadro alıyor.
Sağlam donanımlı olanı almak için milli piyangoyu bulmak lazım. :)

• Beğen

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar bildiğim kadarıyla Trek Amerika'da üretim yapıyor,yani kadro kalitesinden değil işçilikden dolayı fiyatlar bu kadar yüksek olabilir,zaten belli bir kaliteyi yakaladıktan sonra sürekli Arge-yapacak halleri yok üst sınıf dışında.Tıpkı İtalyan donanım üreticisi Campagnolo,Pınarello vs. gibi.Ha diyeceksiniz ki Gıant vs.. neden pahalı Tayvanda,Çinde üretildiği halde,onu bende bilmiyorum:D

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
@can akıncılar

Üretim yerleri farklı olsada Giant ın bir Trekten eksiği yok, özellikle propel modelindeki arge şaşırtıcı :)

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Trek sadece belli bir seviye üzerindeki karbonları Amerika'da üretiyor. Diğer modeller içinse kendinden büyük bir markanın fabrikasını kullanıyor ;)

Giant kime göre pahalı, neye göre pahalı?

• Beğen
Tepkiler: alperen_69

MustafaNR

Daimi Üye
Tepki
78
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Mustafa Şükrü YILDIRIM

Hocam Video Mükemmel,Eğer Başka Markalarında Böyle Videoları Varsa Alabilirmiyim Link Olarak.

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
@Mustafa Şükrü YILDIRIM

Ben bir eksiği var yok demedim zaten,Anlatmak istediğim Gıant biraz daha ucuz olabilirdi Uzakdoğu'da üretildiği halde ama bir arkadaşımız Trek bisikletlerinde aynı yerde üretildiğinden bahsetmiş,o yüzden tez çürüdü.Youtube'da hiç görmediğiniz,bilmediğiniz markaların test aşamalarını,üretim aşamalarını görseniz bu paylaştığınıza bakmazsınız bile:D

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@SelimDurmak

27.5 Jant Trek üretmiyor diye biliyorum ama üretiyorsa bile Türkiye'de yok.

Murat.K

Daimi Üye
Tepki
126
Bisiklet
Trek
27.5 trendi Trek'te de var, resmi sitesine bakmanız yeterli, misal Slash artık sadece 27.5 üretiliyor..

FuelEX9'un
- Amerika Liste fiyatı 4.199 USD + vergi (eyalete göre değişiyor ama %8 dersek 4.535 USD bugünkü kurla 3.360 EUR)
- Avrupa liste fiyatı 3.999 EUR vergi dahil
- TR liste fiyatı 4.990 EUR vergi dahil

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat.K

Burada neden bu kadar pahalı Trek?

Tepki
1.235
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Berke1903Ülkemizdeki satıcıların aşırı kar marjından dolayı pahalı her yerde söylüyorum trek fx 7.1 yurt dışı 700 TL aldım ülkemizde 1500 TL ister al ister alma yurtdışı olmasına rağmen benim trek made in chına...

Can Teker

Aktif Üye
Tepki
230
Bisiklet
Diğer
@ertunga

Kar marji degil hocam, vergiler yuksek. Birincisi, yurtdisindaki adamin satis hacmi daha yuksek, bu da urunu daha dusuk fiyatlara almasina yol aciyor. Su anda tam rakamlari veremeyecegim ama atiyorum 700 TL olan urunu yasal yollardan ithal etmek size gumruk, vergi, nakliye ve diger turlu giderler ile birlikte 1000TL uzerine geliyor. Bunun uzerine siz alirken bir de KDV biniyor. Bu olay sadece bisiklette yok. Elektronik, tasit, muzik aletleri, akliniza ne gelirse hepsi icin gecerli. Araclarda %100'un uzerinde vergi odeniyor. Ulkemizde yurtdisi fiyatlarini gormek ancak hayal bizler icin.

• Beğen
Tepki
1.235
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Can bey o zaman şöyle bir hesap yapalım zaten bu % 18 kdv satıcı benden alıyor zaten satıcı ödemiyor ödüyor ise zaten benden aldığını ödüyor 700 %18 126 TL 700 TL artı 126 TL eşitir 826 TL çıktı bisiklet fiyatı ....Şunu belirtmeden de geçemeyeceğim benim 700 TL aldığım bisikletçide kar ediyor tamam belki bizim kadar vergi ödemiyor ama yine kar ediyor etmiyorsa kamu yararına çalışıyor demektir. Devam ediyorum 826 TL kalmıştık gümrük falan kağıt öteberi tutsun 1000 TL geriye kalan 500 TL net kar insaf merhamet..... Yurtdışı satış hacmi yüksek diyorsunuz Can bey iyi güzel güzelde benim burdaki ithalatçımdan kar marjını düşük tutsun parekende satanda düşük tutsun yurtiçi satış hacmi yükselir ...Nakliye diyorsunuz Dünya küçüldü köy gibi oldu her türlü ulaşım vasıtası her türlü nakliye şirketi kum gibi kaynıyor eskiye oranla nakliye işi çok fazla yekün tutmuyor ....Bence sorunun kaynağı çok kazanma hırsı derim.

• Beğen
Tepkiler: İbrahim Yurtseven

Can Teker

Aktif Üye
Tepki
230
Bisiklet
Diğer
Iyi de, bu adamin dukkan ve isci giderleri var. Kimseyi savundugumdan soylemiyorum. 1500 liralik bisikletin 500'u kar seklinde dusunmek cok yanlis olur. Ticaret ile ugrasan arkadaslar varsa belki daha gercekci rakamlar uzerinden aciklama yapabilirler.

Diger bir ilgilendigim alan olan muzik sektorunden dolayi bunu soyleyebiliyorum. Ulkemizden ekipman alirken yurtdisi ile arada 500 Euro fark olan urunde saticinin cebine giren meblag cok komik denebilecek sekilde az.

Tepki
1.235
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Can TekerCan bey çelişki burda işte 500 euro satıcının cebine giren meblağ çok komik ise yapmasın o işi zaten meblağ çok komik ise ayakta duramaz dükkanını açamaz ki gerçekçi rakam diyorsunuz işte size gerçekçi rakam 700 aldım Türkiye satış 1500 bundan daha gerçegi yok.