Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

trek 2.1-madone3.1-scott s30-s20-s10

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında umur erdinc tarafından paylaşıldı.

1. umur erdinc

umur erdinc Aktif Üye

Seviye:
    merhaba, yol bisikleti almayi dusunuyorum.

uzun suredir trek 2.1'i dusunuyordum. madone 3.1'i de dusunmuyor degilim. 3.1 ile 2.1 arasindaki fark sanirim karbon kadro ve jantlar. karbon kadro 350 gr kadar oynuyormus sanirim. jantlar muhim degil, ileride degistirilir. karbon kadronun agirlik haricinde bir avantaji olur mu? 350 gr icin o kadar fark verilir mi?

bunun haricinde scott s30 veya turkiye'de bulabilirsem s20 gibi daha ekonomik cozumler de dusunmuyor degilim. hatta 2.1'den ucuza veya ayni fiyatta bir scott s10' full ultegra donanimiyla oldukca one cikacaktir. trek'in 2.x serisi ile scott'un speedster serisi arasinda scott lehine buyuk bir fiyat farki var. s30'un uzerindeki tiagra, sonradan tekrar tekrar masraf yapmak istemedigim icin kafamda soru isaretleri yaratiyor. ayrica kadrosunu da trek 2.1 ile karsilastirirsak trek one cikiyor. ama kadrodaki 100-200 gram, tiagra-105 farki, 2 bin lira eder mi?

trek 2.1 alirsam, mevcut mtb'mi hakettiginden cok daha dusuk bir fiyata satacagim icin icim biraz ciz edecek.

boyleyken boyle, oneri ve yardimlarinizi bekliyorum...

tesekkurler...

2. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:
    Selam Umur,
    Trek 2.1 ve Madone 3 serisi arasindaki en buyuk farklardan biri kullanim amaci. Trek 2.1'nin yaris amacli uretilmis acilara sahipken Madone 3 serisi konfor amacli uretilmis bir bisiklet. Madone serisi 3 degisik dizayn ile geliyor: h1,h2 ve h3. Madone 3 serisi en rahat dizayn olan h3 olarak uretiliyor.
    Madone modellerini serisine gore Scott'in CR1 veya Addict ile karsilastirmak daha uygun olur diye dusunuyorum.

3. umur erdinc

umur erdinc Aktif Üye

Seviye:
    merhaba, trek'in web sitesine gore 2.1 h3, madone 3.1 de h2 geometrisinde. yanlis hatirliyor olabilir misiniz?

benim de kafami mesgul eden seylerden biri buydu. degil h2, dogrudan dogruya h1 istiyorum ben. tabii h1 geometrisi olan bisikletlerin fiyatlari da ortada.

ben konfordan cok performansi on planda tutmak istiyorum. belki ileride ufak tefek triatlonlara katilabilirim. bu durumda h1 veya en azindan h2 on plana cikiyor.

Ozzgurr bunu beğendi.
  4. umur erdinc

umur erdinc Aktif Üye

Seviye:
    merhaba, fikri olan yok mu?

5. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:

Sanirim 2012'de degisti, ama resmi Trek sitesine gore siz dogrusunuz. Seciminizde bol sanslar.