Trek 1.1 ve Specilazed Allez X3

erhanknr

Üye
Tepki
5
Arkadaşlar merhaba bu iki bisiklet arasında seçim yapamadım. Trek 1.1'i bir bayide baktım. Ve bayi satıcısı bana bagaj takabildiğimi ve uzun turada çıkabileceğimi söyledi. Birkaç upgrade le olabilir. Ama taşıyacağı yükten dolayı endişelerim var. Genel olarak zaten ikiside yol ve bende genelde yolda kullanıcam. Fikir beyanında bulunursanız sevinirim.

Bol pedallamalar...

Scudo
Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Yarışlara katılmayacaksan tur şehir bisikleti öneririm.yarış bisikleti seni yorar.

erhanknr

Üye
Tepki
5
Cevabınız için teşekkürler. Ben şunu da düşünüyorum sonuçta yol bisikleti gidonunun birden çok tutma pozisyonuna sahip elin doğal duruşunda tutma bu gidonlarla sağlanıyor. Ülkemizde tur bisikleti diye citybike lar satılıyor sanırım. Fuarlarda veya yurtdışların da gördüğümüz tur bisikletleri ne yazık ki henüz yok. O yüzden benim merak ettiğim bu 2 bisikletin yük kapasitesi?

Zaten yarışlar içinde çok üst seviye bir bisiklet değil. Hobi amaçlı kullanım daha çok.

cenktamay

Forum Demirbaşı
Tepki
272
Bisiklet
Canyon
Trek 1.1 ile aynı geometriye sahıp 2013 FX7.5 kullandım tur ıcın. Ziyadesiyle kuvvetliydi gövdesi. 95 kilo beni ve 20 kg kadar yükümü mtb lik yollarda taşımıştı.

erhanknr

Üye
Tepki
5
Cenktamay cok iyi bir konuya degindin trek fx 7.5 bana fazla geldi 7.2 ye bakiyordum ben 2013 livestrong a rengide hosuma gitmisti ama geneli yolda gunluk kullanacagim icin ve tura yazin cikacagim icin 1.1 e bagaj takilmasi hosuma gitti sence 20 kilo yuku 1.1 de kaldirir mi bende 80 kiloyum :)

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
@cenktamay

Trek 1.1'in kadro geometrisi Fx serisinden çok farklıdır. Sadece 2013 Fx 7.7 kadro geometrisi ile benzeşir ki o da esasında madone 3.1 kadrosuna sahiptir.

Benim size tavsiyem Fx7.3 veya muadili bir bisiklet almanız. Daha sonra drop bar'a upgrade ederseniz sağlam bir tur bisikletiniz olur.

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Allez X3 daha çok sportif bir geometriye sahiptir. Geometri olarak Tarmac' a yakındır ve biraz agresif bir bisiklettir. Tur niyeti ile düşünüyor ve illa da tur bisikleti değil bir yol bisikleti olsun istiyorsanız Specialized Secteur, Allez ye göre daha uygun bir yol bisikleti modelidir. Bagaj takabileceğiniz gibi aynı zamanda ön maşasında ZERTZ sistemi ile Roubaix modellerindeki gibi bir darbe emiş özelliğine sahiptir. Bu sistem sürüş konforunu ciddi oranda arttırdığı gibi sert ve bozuk asfalt yollara da bisikleti uyumlu kılar. Bir de Secteur ler 700x25c lastiklere sahiptir ve wheelbase daha geniştir, bu hem bisikleti daha dengeli hem daha sürülebilir kılar. Kısacası Specialized düşünüyorsanız Allez değil Secteur amacınıza daha uygun.

Tepki
0
Bisiklet
Sedona
@Aytaç Biber

Aytaç kardeşim ; bende Specialized Allez bakınıyordum, yeni bir bakış açısıyla bilmediğimiz konulara değinerek önümüzü aydınlatmışsın....değerli bilgiler için teşekkürler......