travian

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
ilk olarak daha önce konu açtmıştım ceza alırmıyım diye sormuştum modlardan cevap gelmedi modumuza özel mesajda attım ordanda cevap gelmedi bende konuyu açıyorum.

travian web tabanlı bir köy yönetme oyunur.
(link) kaydolabilirsiniz.speed 3x diğerlerinden 3 kat daha hızlı.

oyunda 3 farklı ırk var:
cermenler(tamamen vahşi atak yönlü bir ırk :D)
romalılar(dengeli hem alt yapı hem askeri olarak aynanda gelişebilen bir ırk)
galyalılar(savunmaya dayalı bir ırk)
online süreniz günde 2-3 saatse galyalıları 3-4 saatse romalıları 5saat+ ise cermenleri öneririm.
daha fazla bilgiyi oyunun içindeki oyun yönergesinden öğrenebilirsiniz.benim size önerim ilk 1 hafta içinde 2. köyü kurma(speed için), normal serverlarda 2 haftayada ulaşabilir bu süre ama şunu belirtmek isterim şimdi speedin 1.si (açılalı 9 gün oldu server) 5 köylü daha fazla bilgi isterseniz özelde sorabilirsiniz hatta burdan sorun diğer arkadaşlarda yararlansın.
bağımlılık yapar mı sorusuna şöyle bi yanıt vereyim bence yapmaz :D bağımlılık yapmamasını istiyorsanız roma olun hammadde+sığınak basın(ben cermenim full asker basıyorum bağımlılık yapmıyor bunun nedeni aslında irade ve askerlerin ölmüyceğini bilmem çünkü güçlü olunca insan hem biri saldırsa o askersiz kalır(çok askerim olduğundan :D) hem de nüfusum fazla ayrıca birliğimde ilk 30 da :D

Scudo

Tolga Yücel

Forum Demirbaşı
Tepki
328
Bisiklet
Salcano
Böyle oyunlar bağımlılık yapmıyor mu? Ogame oynadım ve net üzerinden oynadım pc başında olmak (Zorundasınız) yoksa gezegeni vuruyorlar,bunun psikopatları bile var yani pc başından ayrılmıyorlar.. metin2de oynamıştım oda bağımlılık yapıyor.. online oyunların hepsi bağımlılık yapıyor

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
iradenize bağlı dedim her şey sende biter forumda bağımlılık yapar bisiklet sürmekte her şey bağımlılık yapar ;)

SALİH TUNÇKIRAN

Daimi Üye
Tepki
138
ya bu oyun insana geceleri arpa saydırıyor be. uyuşturucudan beter. bence kimse online oyunlara bulaşmasın..

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tam bir Bağımlılık oyunu 5 yıl oynadım artık bir noktadan sonra gerçek hayattan kopmama neden oldu bende 6. senemde hesaplarımı devrederek kurtuldum :)

ilk oyunu s12'de, ikinci oyunu s12 bittikten sonra tekrar s12'de açtım, serveri tekrar bitirdikten sonra s12'de üçüncü dönemime başladım ve bu dönemide bitirdim. bunların dışında s1'de oynadım ama server bize dar geldi :) s6'da açtım orada da arkadaşları bulamadım ve hesabı sildim.:) en son x2 yani Avrupa elemesinde oynadım ve avrupa için hak kazandım . Avrupa t1.travian.com'da hesabım var ama gerçek hayata dönmek için bu hesabı devrettim.

Yani bu tecrübelerden yola çıkarak oynayacaklara sadece şunu diyebilirim. Boş zamanınız çoksa ve bir şey yapmak istemiyorsanız bilgisayar karşısında zaman öldürmek için yapılmış bir oyun diyebiliirim.

yeni başlayacaklara tavsiye etmem :)

s12 1. Dönem Hsasn Kılınç
s12 2. Dönem Meclup
s12 3. Dönem Cide
s1 DuMLuPıNaR
s6 DuMLuPıNaR
x2 DuMLuPıNaR
t1 DuMLuPiNaR (Devrederek kurtuldum)

Belki Tanıdık Arkadaşlar Çıkar :)