Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trans-toros kamplı Konya-Antalya turu.

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Mesut Girgiç tarafından paylaşıldı.

1. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar;
    Bir günde 350 km lik Konya-Ankara parkurunu planladık. Ekip tesbiti ve fizibilite çalışmalarını tamamladık. Projemizi tam 18 mayısta uygulayacakken 19 mayısın da tatil olması hasebiyle daha invaziv (yani daha kanlı) başka bir planı öne almaya karar verdik. Zira 19 mayıs tatilini de pedal çevirerek geçirmek istedik. Hatta hızımızı alamadık 20 mayısta da işyerlerinden izin aldık. Yani işi bayağı abarttık..
    :sigaraici

ironman ekibi 18-19 ve 20 mayıs tarihleri arasında
    Konya-Beyşehir gölü-Kovada gölü ve Antalya parkurunu geçmeye karar vermiştir.:003: :003: :003:
    Eğirdire uğramayacağız teğet geçeceğiz.

İki gece üç gündüz olarak planladığımız tura Eğirdirden ve Antalyadan katılmak isteyenler olursa ilgili lokalizasyonlarda görüşmeye ve birlikte pedallamaya hazırız.
    Salı günü (20 mayıs) Antalyaya öğlen saatlerinde varabilirsek öğleden sonrası için Antalyalı bisikletçilerle ek bir bisiklet aktivasyonu daha yapabiliriz. Salı günü akşam Konyaya dönüş yapacağız.

İlgililere tebliğen duyurulur.
    Yerel gazetelere ilan verilmeyecektir. Ayrıntıların bu sayfadan takibi tavsiye edilir.

:box2: :box2:ıronman pictures & pedal inc. kıvançla sunar(cak;)) :box2: :box2:

2. Feyyaz Alaçam

Feyyaz Alaçam Forum Demirbaşı

Seviye:
    umarım kazasız belasız,güzel bir tur olur başarılar...

Mesut Girgiç bunu beğendi.
  3. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    turunuzda başarılar diler ve hepinizi şimdiden tebrik ederim mesut ağbi
    sizleri örnek alarak arkanızdan emin adımlarla bizlerde ilerliyoruz ;)

4. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Siz gide gele yolları epeği bir aşındırın Mesut abi, arkanızdan gelecekler fazla zorlanmasın :04:
    Allah kaza bela vermesin abi, yolunuz açık ola..

5. basri

basri Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:

İronman ları ağırlamaktan çok keyif alırız. Ben bizim çekirdek grubu organize etmeye çalışacağım, mutlaka katılım olacaktı, seviniriz. Antalya'da konaklama düşünülür mü? Kaç kişi olursunuz, cep tel verebilirseniz iyi olur, girişte sizi karşılayalım...

6. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Tuncay abicim bana ÖM atarak bu güzel haberi verdigin için çok teşekkür etmekle kalmayıp İronmanlar için bütün misafirperverligimizle onları benim sınavhaftamda bile karşılamaya hazırım.
    Antalya lı bisikletseverler için çok müjdeli bir haber oldu bu! ;) kaçırmayın derim!!
    Mesut abi Salı günü görüşmek üzere inş! Gözlerimiz sizin iz bırakacagınız engin yollarda olucak:)
    Zeki Alper

Mesut Girgiç ve basri bunu beğendi.
  7. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Aman Tanrım,

Ne yapmalı , nasıl yapmalı,

Muhakkak gitmeli , muhakkak.

ama
    ancak
    fakat

lanacak bir sürü şey var.

ama :)

ama ları fakat ları ancak ları silmeli sözlükten .

muhakkak katılmalı

...........

8. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    İlginize teşekkürler. :)
    Antalya da konaklamayacağız. Öğle saatlerinde Antalyada olursak (ki Antalyaya giriş yolumuzu akşam bir harita vasıtasıyla size bildireyim) öğleden sonra 3-5 saatlik bir gezi yaparız. Misafirperver tavrınızdan dolayı çok çok teşekkürler. Ancak Antalya da gecelemeyeceğiz.
    Sonra bizi Kaleiçinde buluşacağımız Konyadan gelecek olan bir özel otomobil alacak ve tekrar Konyaya götürüp şehir hayatına hapsedecek. :(

Cep telefonu olayına benim acayip allerjim vardır. Tıp bu konuya çözüm bulamadı. :(
    Ama bu gezide sizler için yanıma alacağım. ;)

Soner hocam.
    Konyaya kadar gelirsen seni Antalyaya götürmesi bize ait. (Tabi sen de kendi bisikletinin üzerinde olmak kaydıyla) :)

Konyaya dönüşü birlikte yapabiliriz. Özel otomobil arkasına bağlanan bisikletportbagajları sanırım 3-4 bisikleti alabilir.
    Ancak "hocahanım bu işe ne der??" konusuna ve sorusuna ise hiç karışmam. Lütfen izin alırken beni bahane etmeyiniz derim. Kredimi daha organize ve maile planlara saklamak isterim. ;) :)

Akşam göndereceğim haritaya bir göz atın isterseniz. Kararınızı ondan sonra verin.

-0-0-0-0-0-0-0-

Bu gezideki amacımız Yazılı kanyon, Köprülü kanyon, Selge, Olympos falan değil. Oraları daha önce duayenimiz Gürsel Beyle beraber geçmiş ve görmüştük.

Amacımız:
    1. ironman albümüne Konya-Antalya arasını dahil etmek. Konyaya denizin gelesi yok, Konyayı denize bağlamak. ;)
    2. Trans-toros parkurlara alternatif bir rota ile katkıda bulunmak. (Bu parkurların sayısı belki onlarcadır ama bizim bu sefer geçeceğimiz rotadan -başlangıç ve bitiş noktalarını da hesaba katarsak-daha evvel geçildiğini hatırlamıyorum) Hoş geçildiyse de dert değil. Daha önce geçenlere de helal olsun, bizden sonra geçeceklere de..
    3. Konya'lı, Eğirdir'li ve Antalya'lı bisikletçileri Transtoros esprisiyle bir gezide görüştürebilmek.
    4. ironmanların sadece hanımların dümensuyunda yaşayan günübirlik gezi bisikletçileri değil, evden uzakta (kamplı) olarak ta yaşayabileceklerini yedi düvele göstermek. (İnşallah eve-ele-güne rezil olmayız :D )
    5. Bu ve bundan sonraki maddeleri bilahare uydurdukça yazacam... ;) :cool:

:box2::box2:ironman pictures & pedal inc. ltd. şti. kıvançla sunar(cak).:box2: :box2:

Ediz Tevfik Özgan, basri ve ZekiAlper bunu beğendi.
  9. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Amaclarınız arasına sonradan ekleyeceginiz birçok sey olucaktır umuyorum ki güzel bir gezi yaşanacak ve Ironman yepyeni rekorlara imza atacaklar!:D
    Antalya ya bekliyoruz gözümüz yollarda Bu arada e en kısa zamanda sizden "Ironman lik diploması" almak istiyorum. Ayagımıza gelen bu fırsatı hiçbir Macera ve Action tutkunu kaçırmayacaktır ;) Bu diploma her eve lazım:D:D!

10. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Hocahanım duyarsa, gelmem için elinden geleni yapar, zorla gönderir , o duyarsa mutlaka gelirim o zaman . Emin olun buna.

Ben ki , günde 4 saat kadar uyuyorum. ( haftalık ortalamam , bazı günler hiç uyumuyorum )
    Neden ?

1- TRans avrupa için mali kaynak oluşturmak için evde yapabileceğim bir iş aldım onunla uğraşıyorum. :eek:
    2- sponsor arıyorum , mailler yazıyorum, telefonlar ediyorum, her taşın altına bakıyorum :D
    3- TRans avrupa için rota çıkarıyorum, google üzerinden , otu , böceği belirliyorum. :in:
    4- Trans avrupa için , kondisyon bisikletinden inmiyorum, yemeğimi üzerinde yiyor, çocukların yazılılarını bile orada okuyorum :)

Tüm bunlarla uğraşırken , kelimenin tam anlamı ile 24 saat yetmiyor ve
    BEN DE GELMEYİ ÇOK İSTİYORUMMMMM :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Nasıl olacak onu da bilmiyorum ???????????????????????

d.berkay ve Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  11. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Mesut'cum merhaba

Burayı nasıl olmuşta görmemişim.

Bu gelişinde söz azami dikkati sarf edeceğim ve arkandan 3-4 takla atmadan :eek: seni kale içine kadar getireceğim.:D

Buradan senin yol güzergahını alırım.

Gene seni yoldan karşılarım, tabi her lafın başında kısmetse demeyi unutmayalım.

20 Mayısta görüşmek üzere diyeyim. Özel mesajınada bakmayı unutma derim.

Soner hocamıda tabi bekliyorum. Süper olur gelirse, Tabi Konya'lı arkadaşlarımıda dört gözle bekliyorum. :)

Sevgi ve selamlarımla.

12. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    İşte yol rotamız.

18 mayıs Pazar günü ( 1. gün.)
    Konya'dan yola çıkıyoruz.
    Kurucuova civarında kamp kuracağız. (Göl manzarasında)

19 mayıs pazartesi günü (2. gün)
    Kurucuova'dan hareket edip yola devam ederek, Karacaören de kamp kuracağız. (Baraj Gölü manzarasında)

20 mayıs Salı. (3.gün)
    Antalyalı dostlarla buluşma günümüz.

Salı günü akşam 18 de Antalya-Kaleiçi'nden Konya'ya içtenyanmalı benzinli bir motor marifetiyle hareket eden karataşıtıyla dönüş. :(
    İnşallah bir gün daha bol vakti olan ekip arkadaşları bularak daha uzun bir tura da çıkmak isterim. Zira partnerim Ahmet hocanın daha fazla vakti olmadığı için salı günü akşamı Konya ya geri dönmeliyiz. Konya ya döndükten sonra çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günleri de izinliyim = boşum. Türkiye genelinde nisbeten Konyaya yakın rotalarda her türlü planı değerlendirmeye hazırım. ;)

not: "İron diplomaları bizi Karacaörene karşılamaya gelenlere yada Konyaya kadar geçirenlere verilecektir" desem de bakmayın. Yolu sevgiden geçen her bisikletçinin aslan gibi bir ironman liyakat belgesi vardır zaten doğuştan. ;)

13. deniz AYLIKCI

deniz AYLIKCI Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    mesut abi kolay gelsin dıkkatlı olun seyahat le ilgili guzel sunumunuzu ve fotoraglarınızı 4 gözle bekliyoruz..
    saygılarımla...

14. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Aklı ermez miktarlarda bol fotoğraf çekeceğimi tahmin ediyorum. Hiç bir şeyin değil de o kadar fotoyu nasıl ayıklayıp upload edip sizlere sunmaya yetiştirebileceğimin şimdiden tasasını çekmekteyim. :cool: :(

Unutmazsam kamp yerlerimizde video da çekeyim sizler için. ;)

deniz AYLIKCI bunu beğendi.
  15. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Ender Bey, o düşme olayını çok net hatırlıyorum.

Ben sizin önünüzdeydim. Siz ise beni arkamdan takip ediyordunuz; tıpkı bir yer jetinin yerde yürüyen evi sırtında bir tosbağayı takip ettiği gibi.
    ve sonunda olan oldu... jet uçağı tosbağayı ezmemek için pistten çıktı...:eek: ;) :cool: :(
    Söz veriyorum bundan sonra jetlerin önüne geçmeyeceğim. Kabine geçip koltukta uçarak sehayat edeceğim. Yani sizin deryarınızda gideceğim.. :) :) :)

Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  16. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Turumuz boyunca inşallah göreceğimiz göller:

Beyşehir gölü

Kovada gölü.Birinci kamp yerimiz. (Foto: ironman pictures&pedal inc )

Karacaören barajı. (İkinci kamp yerimiz)

Saygılarımızla.. :cool: :cool: :cool:

d.berkay ve çağdaş bunu beğendi.
  17. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    Mesut abi büyük bir sabırsızlıla turunuzu bekliyorum.
    Musait bir zamanda ironman ekibini peribacaları arasında görmek isterim. :)

18. çağdaş

çağdaş Kıdemli Üye

Seviye:
    Umarım kazasız ve çok güzel bir tur olur sizin için hepinize başarılar ve tebrikler.Yolları eskitmeyeee devaaaaam.:in:

19. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Kamp kurarken mi demek istiyorsun??? :) İnşallah..:in:

20. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    Mesut abi seninli cappadokyada pedallama şansım olduğu için çok mutluyum,diger ironman ekibiylede pedallama şansımız olur inşallah.
    Kampı bir tane peribacası içinde yaparsınız farklı olur.