Trans Doğu Karadeniz Dağları 2014 (7 gün performans , yüksek irtifa, uzun tırmanışlar)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@SerkanNamazcı

http://img.tapatalk.com/d/14/08/12/zata6uqu.jpg

Serkan buda sana gelsin :) bugun soganli makasinda kulagini cinlattik...

Scudo

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Yollar çok çetin gerçekten. Kazasız belasız geziler dilerim. Fotoğraflar gerçekten de güzel. Çok net olmasalar bile sürükledi beni. Yemek resmi eklemezseniz bir daha ki sefere sevinirim. Süper görünüyor. Acıktım..:):)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Serkan HODANCI

http://img.tapatalk.com/d/14/08/12/tajyqyhe.jpg

Bu rakimlarda net fotograf cok zor surekli bulut icindeyiz :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ferhat Köse

dostum ferhat
dağları delip geçtin bize lazımsın, senden feyz aldım ekimde bi daha kartepe ,

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Balini yiyemedik ama kendisini gorduk ayder yayladi.ekip ikizderede....

http://img.tapatalk.com/d/14/08/12/e9yta9y3.jpg

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Vooovvv, helal olsun size yahu. Bisikletin ayı bir yönü bu, tebrik ediyorum Ferhatcım, Hüseyine de selam. Manzaralar iyi bir fotoğraf makinesi için bulunmaz mekanlar belli ki, ama bu koşullarda fotoğraf çekmek dediğin gibi çok da zor olmalı. Kazasız belasız bitirin İnşallah, kolay gelsin :in::alkis:

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Bugun dinlenme gunuydu 35 km yukari 25 km asagi inilecekti.ben daha fazla dinlenebilmek ve agrilarimi gecirebilmek adina 8 km tirmanip biraktim.zemini anlatabilmek adina hafif ve pahali lastiklerin gramaj hesabiyla alinip boyle sert zeminlerdeki durumunu anlatir foto ile bugunu gecireyim tabi birde etabi herzamanki gibi tam bitiren Huseyin ile Tarkan hocamin 2500 ustu tirmanis fotosu:)

http://img.tapatalk.com/d/14/08/14/emapy6us.jpg

http://img.tapatalk.com/d/14/08/14/egypaqe6.jpg

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Unutmadan eklemek istiyorum 7 gun boyunca yaklasik hergun 30-60 km tirmanmak(egimlerden ve zeminden bahsetmiyorum) donanim secimi antreman tarzi,planlama, beslenme ,yuksek irtifa egzersizi,dinlenme bilgileri gibi pek cok onemli detay iceriyor.Bana bu tecrubeyi bizzat gosteren yasatan Huseyine buradan tesekkur etmek istiyorum bir defa daha anladim ki yolun cok basindayim sifir noktasindayim.5-20 km asfaltta tirmanip eve donup iki gun duz yol surmeye yada hic surmeyip dinlenmeye benzemiyor hicbirsey.Bu turun tarifi veya benzeri bu ulkede yok Huseyinden baska yaptim yaparim diyecek arkadaslar ile muhakkak tanismak isterim...

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
Anladığım kadarıyla Hüseyin abi, Bavyeralı forumcuları en iyi şekilde temsil ediyor :)
Bacağınıza kuvvet Ferhat abi. Umarım hiçbir aksilik yaşamadan turunuzu bitirirsiniz.
Bu arada unutmadan söyleyeyim; Bir insan her şeyi çok iyi yapamaz ama birçok şeyi gayet iyi yapabilir. Bu da insanı fazlasıyla mutlu eder. Bu sebeple senin de mutlu olduğuna eminim.

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Ferhat Köse

Ferhat ağabeyim , :D
Konuyu tamamen özete döktün tebrik ederim :)
Üst üste tırmanış hele böylesine etaplarda yani bilmiyorum.... sağ giren salim çıkamaz ...
1. gün tamam ama 2. gün neyse 3. gün isyan ! :D ''Antrenmansız olanlar için...
Yol bisikleti ile değil
Tırmanış antrenmanları,nabız ve beslenme kontrolü,sıvı '' mineral vs içimi yol boyunca tırmanış dahil ...
ve bir çok şey.
Yüksek irtifaya alışmak bir kere mesele ..
Orada hem tempo yapıp birde nefes almaya çalışmak başlı başına bir beceri demektir.

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Ferhat Köse

Tanistik ya... ! :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ferhat Köse

açıkçası başta ne yazdım tarihe geçecek bu tur dedim ,bu iş bir günde 12 saat pedal çevirip 99 km gidip 16 km rampa çıkmaya benzemiyor ,toplam 203 km bi günde ama ertesi günü bana deselerki git bakalım bi daha kartepe 203 toplam eder 406 km ,valla mezar taşıma yazarlar herhalde bir çılgınlık yaptı iki günde 403 gitti ve öldü.

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Yılmaz Uyar

Cok yaniltici bir hesaplama; rüzgar faktörü, irtifa faktörü, arazi tas cakil faktörü........ ? Kilo basina yaklasik
2 watt eklemek gerekir. Inislerde bile tam konsantre enerji kullaniliyordur.. :)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@ihtiyar

Abi yine inceyi yakalamissin :) taslik ve boyle sert virajli 20 km iniste seleye oturamiyorsun ayakta hafif dizler kirik ve bacaklara binen yuk dakikalarca anlatilir gibi degil.ustune usumemek icin Huseyin gibi gidon ustunde sinav cekmeye de baslarsan :) harcanan guc cok farkli

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Ferhat Köse

Hüseyin eski bodyci, bisiklet üstünde de yapar mutlaka böyle seyleri,, :)

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Kudret Kurtcebe
Sevgili Kudret, beni gecenin bu saatinde güldürdün! Vazgec yazmasinlar mezar tasina, mezar tasi da olmasin, hele önce bir beraber pedallayalim..

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
@Hüseyin Çelebi

fotoğrafları ve tur yazılarını görünce "4-5 kişi başlamayı hedefliyoruz..." cümlesi daha bi anlam kazanıyo... "4-5 kişi olucaz" ya da "4-5 kişilik bi grup planlıyoruz" diil... "4-5 kişi başlamayı hedefliyoruz.... kaç kişi bitirirz belli olmaz..." : )))

-- kişisel istek... bu tur gelenekselleştirilebilir mi ki acaba... önümüzdeki yıl da yapılsa da, hem başlayan hem bitirebilenler arasında olsam ben de :)

-- pedallarınıza kuvvet... ha gayret... bitti biticek.... :)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@CandanC

Dogru tespit Huseyin de o niyet ile yazmisti ve bugun bir arkadasimiz saglik probleminden dolayi ayrildi diger bir arkadasimiz ona refakat ediyor yarin aksam katilacak.yarin iki kisiyiz...

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
geçmiş olsuun... umarım ciddi bi sorun diildir... : (

@Ferhat Köse

hüseyin insan di mi ?? eminiz... : ))))

EDIT: insan yokuş çıkarken ısınmaz mı yav :D