Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tramvay raylarına dikkat!

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında mask tarafından paylaşıldı.

1. mask

mask Aktif Üye

Seviye:
    Bügün itibariyle bisikletle ilk kazamı yaptım maalesef :( Çapa'dan sirkeci üsküdar vapuruna yetişmek için akşam saat 20.00 gibi yola koyuldum. Gece farkedilmemi sağlayacak uygun ekipmanı o saatte bulmadığımdan sultanahmet üzeri tramvay yolunu tercih ettim. Kaldırımdan gitmeyi sevmediğimden tramvay yoluna girdim. Sağ şeritteki iki rayın arasında ilerlerken yolda duran bir taksiciyi geçmek için rayın üzerinden geçeyim dedim ama önce ön teker, sonra da arka teker raya girdi ve bir anda yerde buldum kendimi :(

Yokuş aşağı hızım yüksek sayılırdı. Ellerimin üzerinde ve sağ dirseğimin üstüne düşüp sürüklendim. Eldivenin çok faydası oldu ellerde bir şey yok da sağ dirsekte biraz kanama oldu, Pansuman yapıldı. Yine de o şiddette bir düşüş için çok şanslıyım.

Buradan tramvay rayları konusunda herkesin dikkatli olması konusunda uyarayım dedim. Mümkünse ray bulunan hiç bir yola hele ki tekerleriniz inceyse asla girmeyin. Ben önce raylar üzerinde bir kaç geçiş yaptım ve güven geldi kendime, devam ettim. Ama maalesef tekerlekler raya bir girerse hem lastiği patlatma hem de düşme riski çok yüksek. İnce teker lastik değil de, mtb kullanıyor olsaydım yine de düşer miydim diye de merak ediyorum aslında?

Muhtemelen bu gün bu kazayı yaşamasaydım, aynı hatayı tekrar yapacaktım. Bu bana güzel bir ders oldu :)

fatih_brs, d.berkay ve mziyaeddin bunu beğendi.
  2. mziyaeddin

mziyaeddin Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet Ziyaeddin UYANIK
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    mtb lastikleri hızlı geçişlerde sorun yaratmıyor. Ama yavaş geçişlerde takıla biliyor.
    Başınıza gelen bir olaydan ders çıkartmanız çok güzel, çok hoşuma gitti:D

3. Fethi Aktunç

Fethi Aktunç Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    İnce tekerlek bile olsa geçiş açısını biraz daha geniş tutarsanız herhangi birşey olmaz..ancak paralel olarak geçmeye kalkarsanız düşme yaşayabilirsiniz..

4. yunusdogan

yunusdogan Yeni Üye

Seviye:
    ah kardeşim bizim mağazada orda :D sırf sen düşsen gene iyi yunus polisler çatır çutur takla atıo oralarda :D

5. mask

mask Aktif Üye

Seviye:
    Hadi ya ciddimisin :)

yunusdogan bunu beğendi.
  6. fatih_brs

fatih_brs Kıdemli Üye

Seviye:
    geçmiş olsun

7. Furkan DURU

Furkan DURU Forum Bağımlısı

Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun diyorum. O tramvay rayları çok tehlikeli heleki yağmurlu günlerde :)

8. Mert Bağcılar

Mert Bağcılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bu durumda tecrübe konuşur..Fethi ninde dediği gibi açıyı biraz daha büyük tutabilirdiniz,bu mümkün değilse ufak bi buny ile raylarda geçebilirdiniz.

bunlarda bi anda değilde zmanla oluca şeyler..zamanla kazanılmış refleks haline gelicek şeyler.

Kendinize iyi bakın.

9. Mehmet Keten

Mehmet Keten Forum Bağımlısı

Seviye:
    bende bir 28 kullanıcısı olarak bu tip geçişlere çok dikkat ediyorum özellike yola paralel ızgara kapaklarıda aynı tehlikeyi taşıyor yüksek süratlerde öncelikle görebileceğimiz en uzak noktaya bakmalıyızki yaklaşmadan hemen durma imkanımız olsun bu tip geçişlerde paralel değil yatay geçişler en doğru olandır tabiki bisiklette her zaman olduğu gibi bu tür olaylarda zamanla tecrübeyle kazanılıyor geçmiş olsun.