Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trakya'nın Zirvesi Mahya Tepede Buluşuyoruz!

Konu, 'Trakya Bölgesi' kısmında Rahman Ketenciler tarafından paylaşıldı.

1. Rahman Ketenciler

Rahman Ketenciler Kıdemli Üye

Seviye:
    "Nephrolepsis"ler basar şimdi Istırancalar'ı...

Siz şehir insanları onu alıp saksılarınıza koyduğunuzda adına "Aşk Merdiveni" dersiniz. Bizlerse sizin "aşk mediveni" deyip üstüne üstlük para verip aldığınız bu belimize kadar yükselmiş eğreltiotlarının arasında, uzun bir bahar ve yazı hayatın tadını çıkartarak geçiririz...

Virane de olsa bir eski evceğizin kenar süsüdür, cam kenarında sarkan sakız sardunyayla fesleğen. Daha az ziyaret edilir olmuş köylerde, uzaklardan gelmesini ümit ettiği sevdiklerini bekleyen camın ardındaki pamuk tenli ihtiyarcık mıdır, yoksa o camın önündeki allı pembeli çiçek midir "cam güzeli" bilemezsiniz.İğde, ıhlamur kokmayan bahçe bahçe değildir bu civarda.

Ve Istırancalar'dan doğan serin derelerin beslediği verimli Trakya Ovalarını "GÜNEBAKAN"lar basmadıysa, yaz yaz değildir buralarda.

Ve şimdi;
    aldığımız her nefeste saygı duyduğumuz doğaya selam durma zamanı geldi!
    ..................

DOĞAL VE KÜLTÜREL DEĞERLERİMİZİ PAYLAŞMAK, DOĞASEVER DOSTLARIMIZLA BİRLİKTE OLMAK AMACIYLA TRAKYANIN EN YÜKSEK NOKTASI MAHYA TEPE'DE DÜZENLEDİĞİMİZ DOĞA ŞENLİĞİNDE BİRLİKTE OLMAYI DİLERİZ.

Pınarhisar Kaymakamlığı ( www.pinarhisar.gov.tr )
    Pınarhisar Belediyesi ( www.pinarhisar.bel.tr )
    Pınarhisar Meslek Yüksekokulu ( www.pinarhisarmyo.takya.edu.tr )
    Kırklareli Istıranca Gençlik Doğa Sporları Klübü ( www.istirancagenclik.org.tr )

..............

PROGRAM
    7.HAZİRAN.2008 CUMARTESİ

13.00 : Pınarhisar'da toplanan Lülebugaz, Kırklareli ve Pınarhisarlı Bisikletçilerin Yeniceköy'e Hareketleri...

15.00 : Yeniceköy'den 6 km.Sonra Mahya Tepe Yol Ayrımında Yer Alan Şifa Çeşmesinde, Şenlik Katılımcılarının Buluşması. Ve Burada Pınarhisar'dan Gelen Bisiklet Grubunun Karşılanarak, Hep Birlikte Mahya Tepeye Orman Yolundan Doğ Yürüyüşü

16.30 : Mahya Tepe'de Şenlik Alanında Yeralan Sergilerin Açılışı ( Istıranca Gençlik Doğa Sporları Klübünün Düzenlediği Fotoğraf Sergisi "Istırancaları Gezerken". Pınarhisar Belediyesinin Düzenlediği "Bir Zamanlar Pınarhisar" Fotoğraf Sergisi.)

Katılımcılara Mahya Tepe'nin Hakim Noktasından Dürbünle Trakya, Karadeniz ve Bulgaristan Turu...

17.00 : Yerel Müzik Grupları Konserleri

21.00 : İzcilerce Hazırlanan Şenlik Ateşinin Yakılması

21.30 : Pınarhisar Kardeş Şehri Bulgaristan/Tsarevo Folk Müzik Grubu, Süheyla Solak ve Blues of Rumeli.

23.00 : Katılımcı Doğa Sporları Gruplarının Projeksiyon Gösterileri

24.00 : Pınarhisar Belediyesince Hazırlanan Sıcak TARHANA ÇORBASI'nın Tüm Katılımcılara Sunulması.

Şenlik alanının girişinde sınırları belirlenmiş alan, katılımcıların Kamp çadırı kurabilmeleri için düzenlenmiştir.
    Şenlik alanının diğer tarafında yer alan Satış Standlarında ;
    -Köy Koop, Yenice Süt Birliği'nin Süt ve Yerel Ürünleri
    -Yenice-Köy kasabının Mangalda Et ve Ürünleri
    -Poyralı KÖyü El Dokuma Ürünleri
    -Kızılcıkder Köyü Yöresel Ürünleri
    -Istıranca Süt Ürünleri...satışları yapılacaktır.

8.HAZİRAN.2008. PAZAR

Sabah Kahvaltısı ve Orman İçi Doğa Yüüyüşü sonrası, At Gezintisi ve Pınarhisar Belediyesince "Sınır Ötesi İşbirliği Projeleri" Kapsamında Yürütülen "Evciler Göleti Kano Proje Alanı"na Yürüyüş ve Kano İle Gölette Gezinti.

çağdaş, Nedret Günaydın ve gatila bunu beğendi.
  2. gatila

gatila Forum Bağımlısı

Seviye:
    bazı detaylar rica edeceğim lütfen
    (ve bu detayları izninizle birkaç gezi grubuna ileteceğim)

1) Kendi aracı veya bisikleti ile gelmeyecek olanlar için Yeniceköy'e ulaşım imkanlarını biliyor musunuz?
    Sanırım sadece İstanbul-İğneada otobüsleri olabilir. Saatleri nasıl acaba?

2) cumartesi akşam ve pazar sabah-öğle yemekleri için katılımcıların tedarikli gelmeleri gerekir sanırım. yoksa yemek yenebilecek yerler var mı?

3) etkinliklerde ücretli olanların ücretleri?

4) şenliği cazip bulan ama daha önce kamp yapmamış olanların özellikle dikkat etmeleri gereken bir nokta / getirmeleri gereken olmazsa olmaz şeyler nedir?
    mesela çadır di mi?

şimdi bana bunlar soruluyor da...

teşekkürler

3. Rahman Ketenciler

Seviye:
    Merhaba,
    Festival haberini facebook'ta gördüm forumdaki arkadaşlarla paylaşmak istedim. Hafta sonu işim dolayısıyla festivale katılamayacağım ve daha önce pınarhisar'a hiç gitmediğim için yukarıda yazanlar dışına pek bir bilgim yok. Ayrıntılı bilgi aşağıdaki telefonu arayabilirsiniz.
    Daha fazla yardımcı olamadığım için üzgünüm..

gatila bunu beğendi.
  4. gatila

gatila Forum Bağımlısı

Seviye:
    daha ne olsun efendim
    çok teşekkürler

5. gatila

gatila Forum Bağımlısı

Seviye:
    vermiş olduğunuz irtibattan aldığım bilgi alttadır:

Selamlar,
    Öncelikle ilginize teşekkürler.
    Ben de size bildiğim detayları anlatmış olayım.

Önce ulaşım:
    -İstnabul'dan Pınarhisar ve İğneada'ya giden "Pınarhisar-Görkey Turizm" her gün düzenli otobüs seferleri düzenliyor. İğneada'ya gelen servisini tercih ettiğiniz taktirde, Yeniceköy'e kadar kesintisi gelebiliyorsunuz. Pınarhisar'a kadar gelen bir servisini seçerseniz Pınarhisar'da yeniceköy'e yarım saatte bir köy minibüslerini bulabiliyorsunuz. Sanıyorum etkinlikle ilgili Belediye'de kendi araçlarıyla katılımcıları o yöreye taşıyacak.

Not :
    Berk Turizm & Görkey Turizmin otobüsleri günde 4 veya yazın ek seferler ile 6 sefer düzenlemektedir İstanbul-İğneada arasından.
    Sabah 07:00 - 09:30 - 13:00 - 15:30 da İstanbul'dan kalkıp takriben 5 saat süren bir yolculuktan sonra İğneada'ya ulaşmaktasınız.
    Gidiş istikameti; İstanbul - Silivri - Çorlu - Lüleburgaz - Pınarhisar - Demirköy ve İĞNEADA.
    Dönüş hareket saatleride gidiş ile hemen hemen aynı saatlerdedir.
    Yazın yoğunluğa göre ek seferler koyularak İğneada - Lüleburgaz - İstanbul (otobandan) arası 4 saat gibi bir sürede ulaşım sağlanmaktadır.
    Berk Turizm & Görkey Turizm Telefonları
    İğneada : 0 288 6922038
    Kırklareli : 0 288 2141886
    İstanbul : 0 212 6580165

Kendi aracıyla gelecekler çevre yolunu tercih edip, Çerkezköy'e kadar gelebilirler. Sonra şu güzergahı tercih ederler: Çerkezköy, Saray, Vize. Vize 'den 15 km sonra Poyralı köyünden yol Demirköy-İğneadaya döner. O yolu tercih ettiklerinde 10-12 km sonra Yeniceköy.

İşin ötesi, Pınarhisar ilçesine herkes ulaştığı taktirde sizi biraz dinlendirip burada, bizler de ulaşımınıza yardımcı oluruz. Aracınız varsa sorun yok, yoksa belediye imkanlarını kullanırız.

-Konaklama : Şenlik alanı Trakya'nın zirvesi Mayadağ'da şu an hazırlandı. Temiz Su, wc mevcut. Konserler, etkinlikler için düzenlenen sahnenin yanısıra, kamp kuracaklar için yerler hazırlandı. Siz çadırınızı getireceksiniz. Dolayısıyla çadır-mat-uyku tulumu yeterli olur. Gece şartları için kalın kıyafetler de bulundurun.
    Doğa yürüyüşüne katılmak isteyenler rahat kıyafetler tercih edebilirler.Özellikle ayakkabılarınız yürüyüşe uygun olabilir. Fazladan bir kat kuru kıyafet de ayrıca olabilir.

-Etkinlikler için bir ücret yok.
    Sadece yiyecek kişisel tercihlere bırakılmış. Şenlik alanında yiyecek bulabileceğiniz standlar olacak. Özellikle yörenin et ve süt ürünleri meşhurdur.Bütün bu standlar orada olacak. Blki mangalınızı da almayı düşünürsünüz. Öte yandan siz hazırlamak istemiyorsanız bile, Yeniceköy'lü et ürünleri standlarında bunları hazırlayıp pişiren kişiler de olacak. Ayrıca belediyenin de ara ara ikramları olacak.

Şenlik alanına gitmezden evvel vaktiniz varsa, şenliğin başlangıç noktası olan Yeniceköy civarda oldukça hesaplı ve lezzetli salaş balık restoranları var. Özellikle alabalık, et ürünleri vs...konusunda çok lezzetli duraklardır. Alışverişinizi bu köyde yaparak da, dağa tedarikli çıkılabilir.

-Gece belli bir saate kadar etkinliklerde bulunup, sonra araç varsa İğnada'ya otele de geçilebilir. Öncesinde yerler ayrılabilir.

Grup olarak bir araç temin etmiş olmanız çok daha kolaylık sağlar size.
    Böylelikle Dupnisa, İğneada ve civarı gezmeniz konusunda daha büyük hareket sahası ve zaman kazanırsınız.

6. gatila

gatila Forum Bağımlısı

Seviye:
    şenliğe bisikletle katılacak olan var mı arkadaşlar?
    haber edin de Vize'den veya Poyralı'dan itibaren birlikte pedallayalım

7. gatila

gatila Forum Bağımlısı

Seviye:
    Rahman Ketenciler bunu beğendi.
  8. Rahman Ketenciler

Seviye:
    Çok güzel bir gezi olmuş ayaklarına sağlık. Okulun Çanakkale Gezisinde görevli olmasaydım ben de orada olcaktım. Cumartesi Tekirdağ Uçmakdere de Zirve Dağcılığın düzenlediği bir gezi var bir aksilik olmazsa oraya gidiyoruz. İlgilenirsen gezi ayrıntılarını yollarım.

9. gatila

gatila Forum Bağımlısı

Seviye:
    evet Zirve'nin etkinliği ile ilgileniyorum ama sanırım TrakyaGezi grubundan yazışıyoruz, yanılıyor muyum?

10. Rahman Ketenciler

Seviye:
    Slm, mesajını görmemişim kusura bakma. Hafta sonu Zirve Dağcılığın Uçmakdere kampındaydık. Trakyagezi grubu dışında ortak üye olduğumuz birçok grup var. Ama daha tanışamadık. Geçenlerde Keşan'a kadar gelmişsiniz. Geziyle ilgili yazı ve fotolarınızı az önce gördüm. Çok güzel bir gezi olmuş ayaklarınıza sağlık. Keşke önceden burada haber verseydiniz size eşlik etmeyi çok isterdim. Daha önce bu bölgede yapmış olduğumuz gezileri aşağıda görebilirsin..

Bir daha ki sefere görüşmek dileğiyle...

11. gatila

gatila Forum Bağımlısı

Seviye:
    pardon ben sizi karıştırdım
    umarım bu haftasonu tanışma imkanı buluruz
    Ahmet Kıvan bey'den detayları bekliyorum ama yoğun olduğu için zaman bulamıyor olabilir.
    sakıncası yoksa sizden rica etsem

gezilerinizi henüz inceleyemedim, iki gündür kopuktum. bu akşam keyiflle okurum

12. Rahman Ketenciler

Seviye:
    Hafta sonu yapılacak gelibolu gezisini yoğunluk nedeniyle ileri bir tarihe erteledik. Ne zaman olur bilmiyorum?

13. ekzotik

ekzotik Yeni Üye

Seviye:
    slm ben vizeden bizde şenliklere katılmayı düşünüyoruz, muhtemelen pazar günü 4 arkadaş ordayız, yeni bisiklet kullanmaya başlayan 4 arkadaş.bakalım poerfonmasımız ne durumda bu arada henüz bsikletime de kavuşmuş değilim sanırım yarın yada cumartesi gelecek...

14. gatila

gatila Forum Bağımlısı

Seviye:
    hangi şenliklere katılmayı düşünüyorsunuz?
    Mahya tepe doğa şenliği geçti, o yüzden sordum
    6 temmuz'da Vize Balkaya şenliği var, o da olamaz...

haberleşelim lütfen
    ben Çerkezköy'deyim.
    Lüleburgaz'daki Cahit hocamızın Trakya Bisiklet grubuna üyeyim
    birlikte pedallarız