Trakya Cam - Evrensekiz Göleti - Lüleburgaz Turu

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.971
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
BİSİKLET RAPORU:

Rota: Trakya Cam-Evrensekiz-Lüleburgaz
Süre: 07:30-12:30
Mesafe: 60 km
Pedal Çevrilen süre: 4 saat
Ortalama sürat: 15 km/saat
Katılımcılar: Her zaman olduğu gibi "Tek Tabanca"
Hava: Çok sıcak

TURUN MALİYETİ:

İşkembe Çorba: 4 TL
1 adet Snickers: 1 TL
1 adet Eti Karam Gürme: 1 TL
Büyük bardak çay: 2 TL
Yaklaşık 5 litre su: Çeşmelerden doldurulduğu için bedava
Temiz hava: Bedava
Bol güneş: Bedava
Kuş cıvıltıları: Bedava
Hafif rüzgarın teninizi okşaması: Bedava
Köpek havlamaları: Bedava
Yollarda insanların verdiği selamlar: Bedava
Yakılan yaklaşık 2000 kalori: Bedava
Salon ücreti: Bedava
Lüleburgaz'dan Pınarhisar'a geçerek Ahmetbey üzerinden geri dönüş amaçlı çıktığım tur, Lüleburgaz'da sol pedalın iki vidasının düşmesi ve havanın da çok sıcak olması nedeniyle Lüleburgaz Edirne Bayırı'na çıkıp geri dönülerek yarıya indirilmiştir. 110 km hedefiyle çıkıp 60 km olarak tamamlanmıştır.
Molalarla beraber 5 saat süren tur Keşan Saros Dağ Bisikleti Festivali'ne hazırlık amacıyla antrenman amaçlı yapılmıştır.

(link)

Sabahın körüyle turumuz başlar.
(link)

Yoldaşımız her zamanki gibi hazır.
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Evrensekiz Deresi...Efes Pilsen Fabrikasının ve diğer küçük fabrikaların atıklarıyla dere özelliğinşi kaybetmiş ve zehir saçıyor.
(link)

Evrensekiz'e giriş. Yol yapımı yüzünden her yer toz, göz gözü görmüyor. Pas geçiyorum.
(link)

(link)

Tepeden Evrensekiz'e bakış ve gölete doğru yola devam.
(link)

Sert rampayı bir solukta çıktım.
(link)

Arkamda Salkımsöğüt. Nazım'ın şiiri geldi aklıma...
(link)

Ve Evrensekiz Göleti...
(link)

Balık tutanlar...
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Kısa bir molanın ardından yer yer stabilize bir yoldan Lüleburgaz'a doru yola çıkıyorum.
(link)

(link)

Hamitabat Elektrik Santrali...Neredeyse Trakya'nın her yerinden görülüyor...:)
(link)

Lüleburgaz'ın Yeni Sanayi'sinin arkasından giriş yapıyorum.
(link)

Lüleburgaz'da sabah sakinliği...
(link)

Annemlerin evi. Şarköy'de yazlıkta oldukları için uğramıyorum tabii ki...
(link)

Karşı apartmanın 5. katı da kardeşim Levent'in evi, Onlar da Altınoluk'talar.
(link)

Apartmanın yakı köşesindeki en üst iki kat annemlerin evi...
(link)

(link)

(link)

Lüleburgaz Kongre Meydanı. Normalde buralarda insandan geçilmez...
(link)

Sokollu Mehmet Paşa Camii...
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Tuna İşkembede sabah çorbası.
(link)

Bol sarımsaklı ve sirkeli işkembe. Hava iyice ısınmada götürmek lazım.
(link)

(link)

(link)

Zindan Baba Türbesi
(link)

Lüleburgaz çıkışı Edirne Bayırı...Bir soluta çıkıyorum.
(link)

(link)

Tepeden Lüleburgaz görüntüsü. Bu makinayla bu kadar...
(link)

(link)

(link)

Habipoğlu'nda çay molası.
(link)

Dönüş başlasın.
(link)

(link)

(link)

Kepirtepe'yi de gördük...
(link)

Kepirtepe Köy Enstitüsü. Bir zamanların ünlü okulu. Harabe durumda şu anda...
(link)

(link)

Yenibedir'de çevirmeci...Ramazan nedeniyle kapalı.
(link)

(link)

(link)

Hava iyice ısındı. Artık son 10 km..
(link)

(link)

(link)

Eski Eczacıbaşı, yeni Zentiva...
(link)

(link)

Ve turun sonu...Tebrikleri kabul edip eve geçiyorum.
(link)

(link)

(link)

(link)

Bu ayın son turuydu. Haftaya bugün 10 günlük bir Çeşme tatili yapacağız. Bisikleti götürmeyip bol bol yüzme faaliyeti yapacağım.

Scudo

Mehmet Serpi

S-Works Epic World Cup 29
Tepki
106
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Specialized
Güzel bir tur darısı başımıza

• Beğen
Tepkiler: Cevat_MD

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.971
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@leventtopallar

Antrenmanlara başla artık Levent, evdeki 29er'in hakkını vermen lazım.

@Mehmet Serpi

İnşaallah diyelim. Buralara turlarsanız haberimiz olsun, buradan haberleşebiliriz.

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Tur güzel olmuş... Bence keşan festivaline gayet hazırsınız. Pedalınızda sıkıntı olmuş, bunlarda bisikletin cilveleri işte... Tebrikler :)

• Beğen

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.971
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@M.Ozkul
Kendimi diri tutmak amaçlı antrenman turları bunlar. Daha uzunlarını gözüm jkesmiyor şimdilik ama o da olacak ilerde umarım.
Festivalin formatı daha değişik. Tam bir dağ bisikleti şöleni olacak. Geçen yıl kayıt yaptırmış ama katılamamıştım. Bu yıl kısmetse mutlaka katılacağım. Saroz Körfezinin eşi benzeri bulmaz denizi, Korudağ'ın tertemiz bol oksijenli havası dünyalara değer. Müsait olursanız mutlaka katılın derim. Bir değişiklik olmzasa 6-7-8 Eylül'de olacak inşaallah.

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
@M.Cevat Bayhan

Keşan'a gittiğimizde Hakan Eşme abiyle festival hakkındada görüşmüştük... Festivalin çok güzel olacağı kesin. Ama bu yıl benim katılmam biraz zor görünüyor... İnşallah önümüzde senelere... Sizlere şimdiden keyifli bir haftasonu diliyorum...

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.971
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hakan aydın55
Teşekkürler.
Hava sıcak olmasa yanımda ızgaralık bir şeyler götürüp Evrensekiz Göleti'nde daha fazla zaman geçirebilirdim. Ayrıca yalnız olunca o tip şeyler zevk de vermiyor. Ben de molaları olabildiğince az tutarak biraz performansı ön plana çıkardım.

Tolga Can

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
Cevat abi sende az beleşçi değilmişsin. :p
Türbe önünde bekleyen kadın giriş için para mı alıyor. Yoksa gölgeye mi saklanmış.
Fotolardan anladığım kadarı ile ne kadar benim gibi tek tabanca da olsan, geziden zevk almasını bilmişsin.
Tebrik ediyorum. Paylaşım için de teşekkürler.

• Beğen

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.971
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Tolga Can
Türbe önündeki kadın para alıyordu ve fotoğraf çekmek için benden para istedi. Ben de 1 TL verdim ama maliyet içinde göstermedim... :)
Ayrıca türbenin önündeki çeşmeden sularımı da doldurdum. Tabii ki kadından içilebilir teyidini aldıktan sonra.
Ben hem gezmekten hem de pedallamaktan zevk alıyorum ama çevremde bu işi yapmaya gözü olan kimse yok ne yazık ki...O kadar reklamını yapıyorum, bu turlarımı Facebook'da Twitter'da paylaşıyorum, yağlıyorum, ballıyorum ama insanların içinde olmazsa yapacak bir şey kalmıyor. Ne diyelim! Kendileri bilir...:)
Ben sağlığımın ve zamanımın elverdiği ölçüde turlara devam edeceğim...

Tolga Can

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
Cevat abi;
Milli Park, Müze, Özel işletme yada WC olsa para almasını anlarım. Türbeden nasıl para alıyor.
ilk defa duyuyorum. O kadar türbe gördüm. daha hiç para alan görmedim. ilginç. Yoksa senden daha beleşçi biri miyim :p
Sen benim maaşı ve sigortamı öde, senle kuzey kutbuna kadar gelirim. :in: , Benimde iş yerinden 2 arkadaşım bisiklet aldı. sevindim. turlarız diye.
Adamlar bırak turlamayı, doğru dürüst bisiklete bile binmiyorlar. Tek tabanca olmak zor.
Spidermanin bubası kahramanlar için ne demişti. "Büyük güçler. büyük sorumluluk ister".

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.971
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Tolga Can
Kadının geçimi bunun üzerine. Aslında bir yerde dilencilik gibi ama yine de oraların temiz kalmasını sağladıkları için yerel yönetimler göz yumuyor bunlara. Sonuçta vermek zorunda da değiliz ama başımın gözümün sadakası olsun deyip veriyoruz.

Benim çalıştığım fabrikada ve komşu fabrikalarda onlarca genç mühendis, teknisyen, çalışan işçi vs. var ve bu adamlar okumuş, mektep görmüş insanlar ama neredeyse hepsi ot gelmiş ot gidiyor. Sadece bisiklet değil, doğa gezilerine gittiğimiz bir doğa kulübümüz (Zirve Dağcılık Tekirdağ) ve buna bağlı fotoğrafçı arkadaşlarımız da var. Değil Trakya'yı adım adım gezmek, fırsat oldukça Trakya dışına da dağ tırmanışları, hafta sonu kampları, sadece fotoğraf çekmek amaçlı köy gezileri yapıyoruz. O kadar düşük maliyetlerle yapılıyor ki inan evde otursan daha fazla masrafın olur. Bunlara rağmen bu arkadaşlardan 1-2 tanesini o da zorla götürebildim faaliyetlere. Bir de sanki sırf senin hatırına geliyormuş havaları yok mu adamı ifrit ediyor. Aslında benim onlara değil onların bana ihtiyacı var ama dedim ya ot gelmiş ot gidiyorlar.

Benim Facebook sayfama Cevat Bayhan ismiyle girip incelersen (Herkese açıktır) fotoğraflar kısmında katıldığım faaliyetlerin çoğunun fotoğraflarını görebilirsin.

Sağlığımız elverdiğince Allah'ın bize bahşettiği bu güzel doğayı gezmek, yaşamak ve bir o kadar da korumamız gerekiyor. Ben elimden geldiğince bunu yapmaya çalışıyorum.

Tolga Can

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
Temiz tutup, sahip çıkıyorlarsa alsınlar. önemli değil.
Ben sosyal aktiviteyi çok severim. gezilerde o kadar çok fotoğraf çekerim ki, bazen beni linç etmek isterler. başlarım senin manzarana diyorlar.
Seni çok iyi anlıyorum. Ben zamanında serbest dalış, tüplü dalış ile çok ilgilendim. tek yıldız dalıcıyım. bu sporda da fazla arkadaş edinemedim.
Sonra motosiklet ile geziler ve kamplara başladım. Onda yine bir süre gezilerimiz oldu. Ancak motorlar güçlendikçe arkadaşlıklarda kopmalar oldu.
Bisiklete başladık inşallah onda sağlam arkadaşlar edinirim. Gezmeden, doğadan zevk alan arkadaşlar olur. Keşke aynı memlekette olsaydık.
Tam aradığın yol arkadaşıyım. 7-24 rahatsız edebilirdin.

• Beğen

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.971
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Turun harita ve eğim verilerini eklemeyi unutmuşum, bunu da buraya yazmış olayım...Harita 58 km olarak gösteriyor ama bu karayolundaki mesafe. Karayolundan çıktıktan sonra bizim fabrika alanı içinden de 2 km kadar pedal çeviriliyor. Km saati onu da içeriyor.

@Tolga Can

Keşke öyle olsaydı gözüm. Hatta bir iki değil sekizli onlu rakamlarda gruplar oluşturabilsek. Faaliyetlerin tadı kalabalıkla daha güzel çıkıyor ama kafa dengi olmak şartıyla...:)