Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trakya Bisiklet Turu'nda İsrailli Bisikletçilere Saldırı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Deniz Kargılı tarafından paylaşıldı.

1. Deniz Kargılı

Deniz Kargılı Yeni Üye

Seviye:
    Aşağıda detayları olan korkutucu haberi paylaşmak istedim. İsrail'in yaptıkları ne denli yanlışsa İsrailli/Musevi insanların hepsini aynı kefeye koymak da en az o kadar yanlış! Asıl endişe verense bu olayın Trakya gibi bir yerde yaşanmış olması..

2. Bedreddin

Bedreddin Aktif Üye

Seviye:
    Bir de avukat olacak. Gerizekalı.

3. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Çok ayıp edilmiş. Sporcu sporcudur . Memleketimin evladı bisiklet sporunu takip etmez ama iş vahşete gelince birinci sıradadır .

4. Bedreddin

Bedreddin Aktif Üye

Seviye:
    Avukat adam, ceza almayacağını biliyor. Bu yürekliliğini de bu duruma borçluyuz sanırım. Hoş bisikletçiler içinde de benzer faşizan eğilimleri taşıyan kimseler yok değil, en üzücüsü de bu.

Cem Unden bunu beğendi.
  5. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    hiç birşeyin garantisi yok,çeşitli şuçlarda hakimlerin geniş takdir yetkileri var.Olay onun ceza alıp almaması değil,Türkiyede avukat birisinin böyle bir siyasi ve askeri olayı,spor gibi bir olaya alet etmesi,hep şunu söylerim ülkede öğretim çok iyi,ama eğitim sıfır,insan eğitemiyoruz,sadece istenen şey 349 un karakökü,osmanlıda tımarlı sipahilerin yönetimi,vs ...sonra bir avukat,öğretmen ,doktor,mühendis,vs enteresan olaylar peşinde,Ayrıca pazar günü etabı izledim,alman takımı ile beraberdim,harika bir tur oldu.yarıştan yatmalarına vs lojistik olaylara kadar bir günü onlarla geçirdim,bu olay olmasa Tur mükemmel olacaktı...

Cem Unden bunu beğendi.
  6. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    tamam avukat bey kötü yapmış da, karşı tarafı da masum göstermeyin...

İsrail için Humanist tavır alınacak zaman çoktan geçti... Çünkü karşınızda insan yok... İnsanlığını kaybetmiş ve İsrail dışında yaşayanları hayvan kabul eden bir yönetim var...

Evet, sabırlı ve temkinli olmalıyız, ama insanların kendini tutamayıp yaptıkları münferid olayları da bu kadar eleştirmemek gerekir...

Böyle humanist tavır alanların kendi yakınlarının başına bir şey geldiğinde ne yapacaklarını merak ediyorum!

7. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Eğer konuyla alakası olmayan sporcu ,sanatçı vs.'ye saldırıda bulunursak o zaman onları masum duruma düşürürüz. Metanetimizi koruyup Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına yakışır şekilde misafirlerimizi ağırlamalıyız.

1978 yılına ait Cumhuriyet gazetesi arşivlerini okurken Başbakan BÜlent Ecevit'in memlekete borç para bulmak için Yahudi bankerlere kadar herkesin kapısını aşındırdığını okumuştum. Bu ülke borç almak için bile komisyon ödüyor . Bu olay Tanzimattan beri böyle . Para da Yahudilerde var . Bizim protesto etmemiz gereken ;bunlara muhtaç eden zihniyet,devlet adamlarımız ve tembelliğimiz.

Adamlardan para istemeye gelince istiyoruz ,rica mihnet para alıyoruz. Sıra geldiğinde de bizi takmıyorlar . Keşke bu ülke hiç borçlu olmasa yada tamamen ayakları üzerinde duran bir ülke olsaydı . O zaman bu dünyada sözümüz geçer ,yapılan insanlık dışı davranışlara karşı daha sert bir duruş gösterebilirdik.

İsrail'i ve saldırgan avukatı kınıyorum ;ayrıca bizi Tanzimattan beri kötü yönetip bu adamlara muhtaç edenleri daha çok kınıyorum

mazhar, Fırat Dizman ve cembarlasic bunu beğendi.
  8. Bedreddin

Bedreddin Aktif Üye

Seviye:
    Bir yönetim var. Ama siz bir sporcuya saldırıyı haklı gösteriyorsunuz öyle mi? İsrail yönetiminin yaptığı ne kadar insanlık dışıysa bu yapılan ve bunu desteklemek de o kadar insanlık dışıdır.

Bir sporcuya saldıracak kadar zavallı insanlar da, İsraillilerin veya Yahudi'lerin aşırılık yandaşı insanları gibi, karşılarında beni bulurlar.

Şu haberi bir okuyun. Kendisine yapılan saldırı için "Ne olacak canım insancıl mı davranacaktık?" dediğiniz sporcunun bu kişileri desteklemediğini nereden biliyorsunuz?!

H.Sages, Fırat Dizman ve Cem Unden bunu beğendi.
  9. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    tabiki bunu tasvir etmiyoruz,ama bu forumda siyaset değil spor tartışılıyor,sonuçta eğer bir sorun varsa o ülke turdan çıkarılır veya alınmaması gerekirdi,demekki bu işler böyle yürümüyor,konuyla ilgili eli kanlı çok ülke var ama biz onlarla her türlü ortaklık içindeğiz,ülke çıkarları ve siyasi olaylar çok farklı,1972 münih olimpiyatlarında israilli sporcuların başına geleni biliyorsunuz,bir trajedi,hiçbir siyasi ,ekonomik ve askeri olayın spora karıştırılması doğru değil,ne olursa olsun ,ve ayrıca kişiyi haklı konumdan haksızlığa doğru iter.Ayrıca avukat birinin kanun açıklarını bilip bunu kullanması hiç etik değil ve daha büyük bir ayıp olarak görüyorum.Böyle kişilerin var olamaması dileği ile...

ahmet türkölmez ve Cem Unden bunu beğendi.
  10. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Yine aynı şeyi söyleyeceğim...

Sizin başınıza gelince ne yapacaksınız merak ediyorum?

11. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:

Saldır abicim masum bisikletçilere , güreşçilere , atletlere. Münih 1972'de olduğu gibi sende bas İsraillilerin kampını ,11 tane İsrailliyi öldür. O zaman haklı çıkarsın davanda belki.

Fırat Dizman bunu beğendi.
  12. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    ben ne diyorum, sen ne diyorsun...

ilk yazdığım mesajı kelime kelime oku belki daha iyi anlarsın...

"git öldür, kır, dök" demedim ki...

"İsrail'i masum göstermeyin" dedim.

"Avukat bey yanlış yapmış, ama adama da çok yükleniyorsunuz" dedim

"Aşırı duygu yoğunluğunda kendini kaybetmiş, acaba siz bu durumda ne yapardınız?" dedim...

Artık nasıl isterseniz orasından tutup yorum yapın. İsrail'i masum çıkartın...

13. çirkin

çirkin Forum Bağımlısı

Seviye:
    "Ama" çok tehlikeli biz sözcük değil mi. Eleştiriyorum,kınıyorum deyip sonrasında bir ama ile asıl meselenizi mi anlatacaksınız. Ben de size soruyorum. Siz yurtdışına çıksanız ve "Ermenileri öldürdünüz,kürtleri öldürdünüz" diye size saldırsalar siz ne hissedeceksiniz. Devletlerin çıkarları doğrultusunda yaptığı şeyler o devletlerin mensuplarına mal edilemez. Eğer meseleniz varsa eleştrinizi o devletin temsilcilerine yöneltirsiniz. O devletin halkına değil. Ben nasıl ülkemin yaptığı herşeyi onaylamıyorsam ve nasıl ülkemin aldığı her siyasi karardan ben mesul değilsem, israil vatandaşları veya herhangi bir yerdeki yahudi bundan mesul değildir. Lütfen önce kendinizi o kişilerin yerine koyun. Filistin e uygulanan insanlık dışı ambargoya karşı çıkmak başka şey, içimizdeki faşisti uyandırmak başka. Baki selamlar.

Cem Unden bunu beğendi.
  14. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Eğer sizin bir yakınınız öldürülse , sizde gidip onu mu öldüreceksiniz. Yoksa adalete mi başvuracaksınız?

Burada adalet Birleşmiş Milletlerdir. Oraya başvurursunuz . Gereken yapılır veya yapılmaz . Siz her türlü çabayı gösterirsiniz. Gücünüzün yettiği yere kadar giderseniz.

Ayrıca bazı şeylerin kararını verecek insanlar biz değiliz. Buna ne yetkimiz var ; ne de gücümüz

15. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    İsrail'in yaptığı tabiki kabul edilemez ama benim aklımı kurcalayan İsrail'in yaptıklarından çok daha önemli, en azından benim açımdan, başka bir konu var. Malum terör örgütü uzun yıllar boyunca 3-5 değil 10bin lerce Türk insanının canını aldı. Ama bu insanlara karşı her nedense şu aralar sizin tabirinizle Humanist tavır içindeyiz; mlum çeşitli açılımlar, davul zurna olayı vs vs.. Terör örgütü bir İsrail kadar olmadı mı henüz ne dersiniz ?

Bişey daha var; AKP li bakanın sözlerini geçenlerde televizyonda kendisinden canlı olarak duydum. Soruyorlar "Bu olaydan sonra Türkiye'nin İsral'e karşı duruşu nasıl olacak ?" Bakan'dan cevap : "Bu İsrail'in bundan sonraki tutumuna bağlı.."

Anlaşılan bizimkiler sonsuza dek Humanist kalacaklar.. One-Minute'in gerçek yüzünü bakan bey ağzından kaçırdı ama olsun :)

Barış TOPÇU bunu beğendi.
  16. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:

Bence bu İsrail - Türkiye ilişkileri hep danışıklı dövüş . Herkes kendi iç piyasasına ve tabanına oynuyor. İsrail Hava Kuvvetleri ,daha düne kadar Konya'da eğitim yapıyordu.

http://haber.sol.org.tr/dunyadan/konya-ussu-israilin-gezi-parki-gibi-haberi-10524

http://www.timeturk.com/Israil-turkiye-arasi-en-onemli-isbirligi--savunma_127497-haberi.html

http://bianet.org/bianet/siyaset/122431-turkiye-ile-israilin-askeri-ortakligi

Çok ortaklılar var. Ayrıca bu bölgede İsrail'in bizden başka kaç müttefiki var , sorarım size?

Terör örgütü olayıda , İsrail olayıyla bağlantılı tabii ki . İçiçe bir mevzuu. Bizim son zamanlarda İran'la muhabbetlerimizin artması ,başbakanın oraya gitmesi ve uranyum konusunda anlaşma imzalanması .Bunlar tesadüf değil .

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/14896280.asp

17. çirkin

çirkin Forum Bağımlısı

Seviye:
    Siyaset maalesef insanların yüreğini karartıyor. Bir sorunun çözümüne yönelik düşünürken önce insani boyutuna bakmamız gerek diye düşünüyorum. Eğer almak-vermek,kazanmak-kaybetmek ten yola çıkarsak varacağımız yer yine şiddet olacaktır. Herkese eşit mesafede durup kendinize samimiyetle şu soruyu sorun lütfen: Diyelim teröristlerle barış imzalandı ve dağdakiler başka ülkelere gönderildi. Hepsi affedildi. Artık hiç terör olayı olmayacak, hiç bomba ve silah patlamacak. O bölge halkının da bizlerin de geliri avrupa düzeyine çıkacak. Bunu kabul eder miydiniz. Yoksa ezerek yenmek taraftarı mısınız?
    Elbette bu ülke için canını veren aslan parçalarının anısına haksızlık etmek için söylemiyorum bunu ama savaşmaktan başka bir yol bulamazsak eğer daha çok canlar yanacak.

18. mazhar

mazhar Kıdemli Üye

Seviye:
    Burda kimse israili masum çıkarmıyor.ama siz şiddeti savunur durumuna düşüyorsunuz...

engin soylu ve Cem Unden bunu beğendi.
  19. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Kafanızın bir kenarını ŞİDDET işgal etmiş, ne yazarsam yazayım ŞİDDETle yorumluyorsunuz...

daha da açıklayacak bir şeyim kalmadı. Canınız nasıl isterse öyle anlarsınız...

20. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Her ülkeyle ilişkilerimiz iyi olmalı .İran'lada ,İsrail'lede ,Ermenistan'lada . Fakat bunların yaptıklarına da boyun eğelim demiyorum . Ama sizin kahraman dediklerinize başkaları terörist ; sizin terörist dediklerinize de başkaları kahraman diyebiliyor. Diğer ülkelerin ve en başta kendi ülkemizin menfaatini düşünmek zorundayız.

Uluslararası antlaşmalara sadık kalmalı, diğer devletlerin haklarına saygı göstermeliyiz.

çirkin bunu beğendi.