Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trajikomik Bir ' Ucuz Atlattım ' Hikayesi

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında akifberkant tarafından paylaşıldı.

1. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Merhaba Dostlar,

Bu sabah, baharın habercisi güzel havayı kaçırmamayı ve günü değerlendirmeyi düşünerek, saat 7'de ani bir kararla
    bisikletimi alıp düştüm yollara. Efendim yine Eyüp-Eminönü-Sarayburnu-Beşiktaş yapıp, deniz havası alıp, manzara izleyip, insanları gözlemleyip çay içtikten sonra, neşe içinde evime dönüyordum.

Eve varmama tahmini 5-6 km kala, trafiğe kapatılan, hiç araç girdiğini görmediğim bir yola girdim. Arkamdan araç geleceği olasılığını düşünmeden sakin sakin ilerliyordum. Bir ara o araç girdiğini görmediğim yolda bir korna sesi duydum. Sonra korna sesi yaklaşınca arkamda bir araç olduğunu farkedip,

- bisiklet trafikte sağdan gider - kuralının verdiği refleksle, arkama bakmak için başımı geriye çevirirken, gidonu sağa kırdım. Arkamdan gelen kamyonetçi amca da sağıma girmemiş mi?

Refleks, his vb. olaylarla ( Allah korudu) bisikleti çarpmadan,kamyonete hedef olmadan, bisikletten düşmeden ve hatta durmadan işi toparladım. Bir baktım ki sağ dirseğim amcanın açık camına yaslanmış. - Karşıdan görenler hareket halinde sohbet ediyoruz sanmıştırlar-

'' Beni de yakıyordun '' dedi amca, '' dikkat et'' . '' Ben bu yolda araç beklemiyordum '' dedim '' kornayı çalınca solumdasın sandım bir an ''

Kazasız, belasız, kavgasız '' ucuz atlattık ''.

Değil mi ya, insan kaldırımda yürüse, ters yoldan gelen tır çarpıyor bu memlekette Allah korusun.

Yanından geçen araç üstüne su sıçratsa bağırıp çağırmayacaksın; farkında değildir suyu sıçratan. Bir de evden kavgalı ayrıldıysa, senin bağırıp çağırmanı görünce, durur, üstünün ıslanması yetmezmiş gibi, bir de kavga eder seninle, uğraş dur...

Korktuğumu sanmayın, geçen yıl, hiç tanımadığım bir bisikletçiye ters yönden gelen araç çarpmış, maşasıyla jantını yamultmuştu. İşten çıkmış, evine gidiyor olan ben, hem suçlu, hem de güçlü çıkıp şoktaki bisikletçiye bağrınan araç sürücüsüyle tartışmış, kavga etmiş ama sonunda masrafı da ödetmiştim. - Kahramanlık hikayesi anlatmıyorum, damdan düşeni damdan düşen anlar. Yardım etmek istedim kardeşimize, o şoku yaşayan bilir.-

Velhasıl bana ders oldu, bir saniye boş bulunmamaya gayret edeceğim artık, güvenli yol yok, unutmayacağım.

Aman sizler de dikkatli olun dostlar. Allah hepimizi korusun.

Sevgiler, selamlar

muratt35 bunu beğendi.
  2. MuhammedErkan

MuhammedErkan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Elhamdülillah kazasız belasız atlatmışsınız. Geçmiş olsun.

muratt35 ve akifberkant bunu beğendi.
  3. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Evet, ucuz atlattım:) Çok şükür.