Trainer seçimi hakkında

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında fatihaydın tarafından paylaşıldı.

1. archimonde

archimonde Yeni Üye

Adı:
    Mesutcan Kurt
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Kış geldiği için ben de trainer işine sardım. 2 gündür araştırıyorum. İlk başta TACX Blue Motion Pro modelini düşünmüştüm fakat sonrasında araştırma sonucu smart olanlarının daha mantıklı olduğuna karar verdim. Hem sürüşü daha zevkli yapıyor hem de takip vs. açısından daha iyi (Zwift mesela).

Burada da Fiyat/Performans olarak çoğu kişi TACX Vortex Smart öneriyor. Bunu alınca yanına ANT+ USB dongle almak gerekecek. Bunun yerine 2. el daha üst bir trainer alabilirim. Büyük ihtimalle daha ucuza her şey dahil hallolur ama böyle bir şeyi 2. el almak ne kadar mantıklı bilemedim. Bir yandan da bisiklete yeni yol bilgisayarı da almak istiyorum (Garmin 520 gibi bir şey). Bunu alınca smart trainer yerine normal alınca otomatik zorlaştırma gibi şeyler olmayacak. Tahminimce Zwift ile takılacağım. 2 bin liradan daha fazla para da vermek istemiyorum bu işe.

Ne önerirsiniz?

2. Halil Barış Çaldıran

Halil Barış Çaldıran Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Drfatiharabacı o trainer çok doğru seçim hekim arkadaşım :) profesyonel çalışmalar için tek eksiğiniz nabız bandı ve powermetre şu an.. tabi hali hazırda yoksa.

3. caşş06

caşş06 Aktif Üye

Adı:
    tanbaha
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bütceniz varsa biraz daha yüksek bi model trainer ile işi daha eğlenceli hale getirebiliyorsunuz.Alt modellerde tv karşısında çeviriyorsunuz bir süre sonra sıkılabilirsiniz.Tacx vortex smart olabilir mesela 2200 tl civarında ama telefonuunuzla yada ıpad ile eşleşiyor.günlük performansınızı görebiliyorsunuz grafik halinde kaç wat ürettiğinize kadar söylüyor.Bunlar ince ayrıntılar.Kendi gelişiminizi izleyebiliyorsunuz gün gün.Daha üst modellerinde ironman yada genius gibi modellerde upgrade cd side çıkıyor bilgisayara bağlayıp tv karşısında online olarakta arkadaşlarınızla yarışabiliyorsunuz.Alkış sesleri ıslık sesleri gerçekci bir ortam katıyor buda işi daha eğlenceli bir hale sokuyor.Neredeyse dışarda sürmekten daha zevkli :D alıcağınız en alt modeli tacx vortex smart olsun derim.

4. apsara2000

apsara2000 Yeni Üye

Adı:
    ilker
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    selamlar
    yeni bir smart trainer aldim , ama bu ant+ konusunu tam anlayamadim
    traineri bilgisayara baylatip zwift gibi programlari kullanmak istiyorsam illa ant+ usb stick almak zorundamiyim ? cunku galiba bu parça trainer in içinden cikmiyor
    veya bilgisayari tainera baglamanin başka yolu var mi ?
    mecburi alinacaksa ant+ usb stick in trainerla ayni marka olmasi gerekiyor mu ?
    bilgi verenlere minnettar kalirim veya bir arpa suyu ısmarlayabilirim ;)

5. Erdal Yılmaz

Erdal Yılmaz Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @Drfatiharabacı

Hayırlı olsun, Elite Turbo Muin için aşağıdaki ürünü alırsanız, Trainer'ı ant+ destekli cihazlar ile eşleştirerek Zwift ve benzer uygulamaları kullanabilirsiniz. Aynı zaman da power verisini, Trainer'ı kullanırken uygulamalar sayesinde görebilirsiniz.

Elite Misuro B+ | Accessories Shop

İlaveten, aldığınız ürünün smart b+ olan modelini kısa süreli kullandım. Gayet sessiz ve memnun kalacağınız bir üründür.

Drfatiharabacı bunu beğendi.
  6. Homer

Homer Kıdemli Üye

Adı:
    A.Murat Günal
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tacx Vortex
    CooSpoo6 HR monitör
    9 dolarlık ant+ dongle ile gayet güzel oluyor zwift, bkool
    %7 eğimi simüle edebiliyor
    trainerda bluetooth desteği de var ancak ne hikmetse ant+ ile tanıtma işi daha sorunsuz.

7. NKurtuldu

NKurtuldu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Ben de Tacx Bushido T2780 kullanıyor.
    Gerek Zwift gerekse de Garmin' e tanıtması çok kolay.
    Dahili Powermeter i mevcut.

Garmin' deki rotalarınızı aynen simüle edebiliyor. Örneğin evdeyken Kartepe' ye tırmanabilirsiniz.
    %15' lik eğime kadar simule ediyor. Daha önce kullandığım Tacx Bluemotion ve Elite Supercrono Force' dan daha sessiz.

Kesinlikle tavsiye ederim.

İbrahim A. bunu beğendi.
  8. Mont Ventoux

Mont Ventoux Yeni Üye

Adı:
    Burak
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Ben almadan önce bana niye tavsiye etmedin ? Elite'e hala parça yetiştirmeye çalışıyoruz.

Alper Arslantürk bunu beğendi.
  9. NKurtuldu

NKurtuldu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @Mont Ventoux :D:D.

Elite tam F/P ürünü abi. 10-15 dolarlık bi sıkıntısı var o kadar.:)

ANT+ stick tüm trainer lar için gerekiyor.

10. Oğuzhan Yazman

Oğuzhan Yazman Aktif Üye

Adı:
    Oğuzhan YAZMAN
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:

bugün elite siparişini geçicem hocam :D tranier için km saati önerebilir misiniz? Sadece strava kullandıgım için arka tekere takmalık km saati alıcam normalde de kullanırım orta segment olabilir

11. Erdal Yılmaz

Erdal Yılmaz Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @Oğuzhan Yazman

Bahsettiğim Elite Turbo Muin Smart B+ Misuro sensörlü modeli alırsanız eğer, Nabız haricinde diğer tüm işlevi Misuro sensör yapıyor. Kadans, Hız, Power değerlerini bu sensör sayesinde zwift ve benzer uygulamalar ile görerek kullanabiliyorsunuz.

12. Oğuzhan Yazman

Oğuzhan Yazman Aktif Üye

Adı:
    Oğuzhan YAZMAN
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Erdal YILMAZ hem km saatim yok hocam o yüzden almışken onuda alayım dedi bunu alırsam 60euro gelicek 228liraya patlıyor km saati suanlık daha mantıklı geldi hem eksiğim o zaten

13. Erdal Yılmaz

Erdal Yılmaz Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @Oğuzhan Yazman

Yeniden yazayım, bahsettiğim modeli alacaksanız şayet, km. saati almanız bir şey ifade etmez. Kadans destekli bir km. saati aldınız diyelim, hız ne olacak? Hız sensörünü nereye takacaksınız? Zwift veya diğer antrenman programlarını kullanacaksınız diyelim, power değerini nasıl alacaksınız? Powermetre'niz var mı?

Siz elite turbo muin alacaksınız değil mi, doğru mu anladım? Şayet doğru anladıysam, misuro sensör olmadan bir işinize yaramayacak. Harcamanızı buna göre yapmanızda fayda var.

14. Oğuzhan Yazman

Oğuzhan Yazman Aktif Üye

Adı:
    Oğuzhan YAZMAN
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Erdal YILMAZ hocam arka tekere takarsan km saattini blackburn mesela hızını yaptıgın kmyi gösterir bunu tranierda'da kullanırsın yaptıgın yolu görürüsün en azından ve km saatim şuan olmadığı için dışarıda sürüşlerimlerinde de kullanmış olucam km saatini aldığımda tranierda da artısı olacağı için km saati sordum yoksa smartboxun amacını biliyorum

15. Erdal Yılmaz

Erdal Yılmaz Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @Oğuzhan Yazman

Ben kendimi ifade edemiyorum sanırım. :) Elite Turbo Muin'de arka teker diye bir durum söz konusu değil. Klasik trainer alacaksanız ancak o zaman dediğiniz sensörü takabilirsiniz.
    Benim mesajımı alıntıladığınız için, Elite Turbo Muin alacağınızı düşünerek bu kadar şeyi yazdım.

Kazuya ve Oğuzhan Yazman bunu beğendi.
  16. Oğuzhan Yazman

Oğuzhan Yazman Aktif Üye

Adı:
    Oğuzhan YAZMAN
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Erdal YILMAZ altıntı attığım post şu apartın smartboxun alıntısıydı smartboxu almayıp km saati tavsiyesi sormuştum konu nerelere gitti :D :D

17. Feyyaz Baydar

Feyyaz Baydar Kıdemli Üye

Adı:
    Feyyaz Baydar
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
  18. archimonde

archimonde Yeni Üye

Adı:
    Mesutcan Kurt
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    @Erdal YILMAZ

Elite Turbo Muin modeline ben de baktım fakat otomatik zorlaştırma bunda olmuyor sanırım. Özellikle arkada lastik kullanmamak daha pratik geldi ve bu hali çok daha sessiz oluyor ama otomatik zorlaştırma gibi şeyler de ilgi çekici geliyor.

Bu trainerlar yurtdışında baya bir daha ucuz büyük ihtimal oradan alma yollarına bakacağım.

Siz bu modeli mi kullanıyordunuz? Önerir misiniz? ya da bu fiyat aralığında başka öneriniz var mıdır? (400-500 euro civarına)

19. Erdal Yılmaz

Erdal Yılmaz Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @archimonde

Otomatik direnç artışı için Real modellere göz atmalısınız, o modellerin fiyatı da neredeyse iki katı daha yüksek. Elite Turbo Muin sıvı dirençli bir ürün. Elite Turbo Muin modelini 1 hafta kadar kullandım, farklı bir nedenden ötürü yakın bir arkadaşıma sattım. Klasik trainer'lara oranla çok sessiz çalışan bir ürün. Kutulu hali yaklaşık 20 kg. civarında. kendi ağırlığı ise 10-12 kg. civarındadır. Tacx Vortex Smart modelini inceleyin derim.

archimonde bunu beğendi.
  20. Yusuf G.

Yusuf G. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ben kullanıyorum, oldukça kaliteli ve profesyonel olmayanlar için fazlasıyla yeterli bir trainer. Garmin Ant+ hız/kadans sensörüm ile bilgisayara da bağlanabiliyorum, tavsiye ederim.

Trainer lastiği de stoğa girmiş ihtiyacı olanlar kaçırmasın fiyat süper.

Home Trainer, Bisiklet Antrenman Aleti - ZAFFIRO PRO TURBO Home trainer Dış Lastiği