Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trainer seçimi hakkında

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında fatihaydın tarafından paylaşıldı.

1. Emrah Özşahin

Emrah Özşahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Teşekkür ederim. 1 ay önce Ön çapraz bağım koptu ameliyat oldum. Fizik tedaviye gidip geliyorum. Dün kendimi denedim trainer sayesinde. Ayağımı rahat kırabiliyorum. 2x9 viteste çok rahat sürebildim ancak trainer seviyesini artırdığımda ayağım güçsüz olduğu için ağrı yapmaya başladı. Onun için bir süre 20-30 dakikalık sürüşler yapacağım. Ayağım güçlendikten sonrada verdiğiniz programları uygulamaya başlarım. Bu arada bende nabız saati almayı planlıyordum. Daha önceden bende düz koşu ve yürüyüş yaparken kullandığım Polar saat var ancak göğüs bandının süresi bitti yani sinyal alamıyorum 2500 saat kullanımı varmış yenisini almam gerek. 150 tl civarı yeni göğüs bandı. Bunu mu almalıyım yoksa 1000 TL'ye var yine bisikletle bağlantılı polar saat var onu mu almalıyım. Gerçi pahalı o da ama. Bugün bir arkadaşım anlattı 25 yaşında bir kız arkadaşı evde koşu bandında koşarken nabzı yükselmiş sanırım vefat etmiş. Onun için önemli bende paraya kıyıp almak istiyorum.

2. cenktamay

cenktamay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Nabız saati önemli. Doğru gösterdiğine güvenilen bilindik bir ürün almakta fayda var. Polar'ı duydum bu konuda başarılı bir ürün. Ben Cycleops marka kullanıyorum sorunsuz. Bsisiklet sporuna önem veriyor ve devam ettirecekseniz ve trainerda antrenman yapacaksanız, nabız saati yanında kadans sensörü de çok faydalı. Antrenmanlarda kadans kontrollü çalışmalar çok var ve faydalı. Tümünün bir arada satıldığı setler var piyasada. Yani hız okuyucu kalp nabız sensörü kadans sensörü gibi. Bildiğim cihazlar garmi'in var 510-810 gibi modeller. Veya önceki modelleri nispeten daha uygun fiyatlı 500-800 modelleri. Ama nihayetinde trainerde ve sokakta bence nabız ve kadans önemli hatta hız göstergesi olmasın bunlar olsun. :)

3. İhsan Soykan

İhsan Soykan Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba,

Ben de trainer alıp almamak konusunda kararsızım. Eve gelişim 1930 u buluyor, hava kararınca da çıkmak istemiyorum. Bisikletim Scott S30, yol bisikleti. Trainer alıp evde çalışmak istiyorum, evde koşu bantım da var ve TV karşısında 45 dk - 1 saat kadar yürüme - koşu yapıyorum haftada 3-4 gün. Ama daha efektif ve bisiklete yönetil olması içib trainer anlamlı geliyor. Neticede yine dizi izlerken trainer da çalışabilirim.

Ancak kafamdaki sorular :
    1- Çok ses çıkıyor mu, diziyi kablosuz kulaklıkla dinliyorum yürüyüş bandında ama ondan daha çok ses çıkarıyorsa diğer odadaki ev halkı rahatsız olabilir. Çok ses çıkar mı slick yol lastikleriyle
    2- Lastik değiştiremem. Açıkçası bu kadar net maalesef. Çünkü işten erken gelirsem hemen dışarı çıkmak isterim, hafta sonu zaten çıkıyorum. Zırt pırt lastik değiştirmek bana göre değil açıkçası. Çok kolay da gelmiyor.

Almak istediğim de TacX Satori Pro.
    Kullanan arkadaşlar sorular hakkında bilgi verebilir mi ?

4. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Takip mesajıdır.

5. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    valla ben çok araştırdım bu trainer konusunda pek bilgiye ulaşamadım gittim aldım btwin marka decatlon'dan sesi oldukça az,lastik değiştirmedim fazla bi aşınma yok ama değişmesi gerektiğini düşünüyorum çünkü bir süre sonra aşınacaktır dışarda sürme ile arasında çok fark var 30 dk gibi bir sürede sahunadan çıkmış gibi oluyorsunuz :) ortamda havalandırma mutlaka olsun yoksa bir süre sonra nefes alamıyorsunuz,havlu şart bol sıvı şart zayıflamak için , kondisyon yapmak için alacak olanlar varsa düşünmeden alsınlar harika bir alet :)

Samet Yurt bunu beğendi.
  6. İhsan Soykan

İhsan Soykan Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bugün TacX Satori Pro trainer i Decathlon da 500 TL ye aldım.
    Kurulum kitapçığının saçmalığı haricinde negatif bir kritiğim yok. Gayet güzel. 30 dk çalıştım sırılsıklam oldum. Çok da hoşuma gitti. Karşıda TV, TV de dizi gayet güzel oldu.
    Ses konusunda endişelerim boşmuş, çok ses çıkmıyor açıkçası.

Kulum konusunda da kitapçığı embesiller hazırlamış. Hani baştan 1,2,3 diye sıralamışlar adımları gayet güzel ama adımar bitince işte 680 - 720 çapındaki leastikler için önce uzatma aparatını kurun diyor ki o da paket içinde ayrı bir torbada. Ben 1 den başlayıp okuya okuya yaparken bir de baktım benim lastik için öncesinde uzatmayı takmak gerekiyormuş, hadi söktüm hepsini baştan yaptım. Sinir oldum.

7. Savaş Uzun

Savaş Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Herkese merhaba havaların soğuması, geç saatlerde eve gelmek vs. gibi durumnlardan ötürü trainer veya roller almak istedim ama daha çok kondisyon için alacağım o yüzden trainerda karar kıldım. Pc bağlantılı olan trainerlardan istiyorum tabi bütçe yeterli gelirse hangi marka model önerirsiniz? Yeni bir başlık açmadım umarım yardımcı olursunuz... Şimdiden teşekkürler, bu arada bütçe 1000tl civarı... 1000tlye bulma imkanım çok azda olsa önerilerinize açığım?

8. Bener E.

Bener E. Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
  9. Emrah Özşahin

Emrah Özşahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    konuyu hortlatalım. Elimde mevcut Tacx Satori var. Artık sürüşleri zevkli hale getirmek için ANT+ desteği olan bir trainer almak istiyorum. Tacx Vortex Smart işimi görür mü acaba. İ-Vortex ile arasındaki farklar nedir.

10. Sedat Arda

Sedat Arda Go Beyond

Adı:
    Sedat Arda
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Magnetic,Fluid ve arka tekerleğin de çıkarak takılabildiği bir model gördüm bunların ses,performans noktasındaki durumlarını bilen kullanan var mı nereden bulunabilir fluid(manyetik olmasının dışında sürtünemyi sıvı sağlıyor diye biliyorum)

11. Murat GÖNÜL

Murat GÖNÜL Aktif Üye

Seviye:
    En iyi trainerlar ve bildiğim kadarıyla profesyonel çalışmalar sırasında bahsettiğin bu arka tekerleğin çıkarılıp, ayrı bir kaskete takıldıkları. Bunlar aynı zamanda en sessiz onları ve ek olarak sadece fluid yöntemi yada sadece manyetik resistance ile değil ikisinin kombinasyonu ile çalışanlar var. Bunlar en iyileri ve en iyileri herzaman pahalı oluyor.
    Fluid less control better tork, eletrikli olan less tork better control gibi.

Ben fluid kullanıyorum cycleops fluid2. Abd de en çok satan bu ürün, sesli tabiki her trainer gibi, çılgın paralar vermeden sessiz bir trainer alınamaz, fakat göreceli olarak daha sessiz diyebiliriz. Ayrıca victor un bu iş ürettiği sesi baya azaltan pekte pahalı olmayan lastikleri var.

12. Berkay Filik

Berkay Filik Üye

Adı:
    Berkay
    Seviye:
    Arkadaslar Merhaba ;
    Kışın gelmesiyle Trainer ihtiyacı doğdu bana ve sağa sola yatabilen yani ayakta rahat surebilecegim , en önemliside ses faktörü.. çok ses cikartmamak kaydı ile onerebileceginiz Trainer varmı acaba ?

13. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sağa sola yatmıyor ama Tacx Blue serisi trainler lar fiyat performans açısından gayet iyiler. Ses düzeyleri oldukça iyi. Ayrıca sağa sola yatmaması ayakta sürmeye engel değil. Sadece yolda olduğu gibi bisikleti sallayamıyorsunuz. Kişinin kullanım şekline göre değişmekler bilikte bana göre trainer ın sallanabiliyor olması olmazsa olmaz bir özellik değil.

Berkay Filik ve Ulaş Çavuşoğlu bunu beğendi.
  14. mutlu07

mutlu07 Bisikletkolik

Seviye:
    bende de blackburn ultra trenır var,sevmiyorum trenırı roller arayışı içindeyim takas yapmak istiyen varsa ulaşsın lütfen

15. Oğuzhan Yazman

Oğuzhan Yazman Aktif Üye

Adı:
    Oğuzhan YAZMAN
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Merhaba bu kış tranier almayı düşünüyorum ilk olarak baktığım site decathlon oldu :)

upload_2016-11-29_19-14-6.png
    upload_2016-11-29_19-14-18.png
    upload_2016-11-29_19-14-36.png

Ek olarak tranier için lastikte almam gerekecek oda 80-100tl tutuyor oda :)

Apartmanda olduğum için ses olayı nasıl hangisini tavsiye edersiniz?

Bu haftaya kadar TacX alıcaktım ki 2gün önce Supercrono geldi :) ve kafamda soru işaretleri oldu.Supercrono'da ek modül ile bluetooth baglantı sağlanabiliyormuş.

Siz hangi ürünü tavsiye edersiniz ya da şu ürünlere bak diyebileceğiniz varsa dinleyebilirim :)

mesaj yazmayınca indexe düşmüyor konular :(

16. masumane

masumane Üye

Adı:
    Emre
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
  17. Oğuzhan Yazman

Oğuzhan Yazman Aktif Üye

Adı:
    Oğuzhan YAZMAN
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @emreagca91 lastik değiştirme kolay rahatca takp cıkartırsın. Bende elite olanı almayı planlıyorum suanlık ödeme bekliyorum gelince sipariş gecip inceleme konusu acıcam

18. masumane

masumane Üye

Adı:
    Emre
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @Oğuzhan Yazman Hocam cok tesekkür ederim bu hafta alacağım bende -paylaşırım elime geçince

19. Owlknife

Owlknife Forum Bağımlısı

Adı:
    Samet Elmacı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    bu 1000w falan elektrik üretme mi yoksa tüketme mi.Eğer üretmeyse süper bişeymiş

20. NKurtuldu

NKurtuldu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @Oğuzhan Yazman Kesinlike Supercrono!

Blue motion u da kullandım, silindiri tutan plastik parçaları eridi. Decathlon'a götürdüm, üstüne para verip Supercrono aldım.(O zaman Supercrono 550Tl'ydi.)

Supercrono' nun bağlantı şekli daha farklı, seleye oturunca arka teker trainer silindirine baskı yapıyor. Aynı zamana trainer sağ sola esniyor, bu da daha gerçekçi his veriyor.