Trainer tavsiyeleri

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
@Hüseyin Çelebi

hmm anladım artık ben şimdiden yarış görüntüleri indirmeye başlarım müzikle karışık güzel giderler zaten :)

Scudo

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
bu arada arkadaşlar sormayı unuttum bu trainerların üzerinde kalkıp sprint bassak yani sprint antrenmanı yapsak sorun olur mu yoksa onu dışarda mı çalışmam lazım ?

ibrahim ALBAY

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Giant
Merhaba bende bu aralar Tranier Alma konusunda araştırma içerisindeyim ve tereddütlerim vardı ama bu okuduklarim kafamda bazı şeylerin netleşmesine büyük anlamda etken oldu.
Kendim Roller Kullaniyordum 1 Saat Kadar Kullandikdan sonra motivasyon kaybina ugruyordum bir çok makale okudukdan sonra Tranier e geçmeye karar verdim.
Tacx Fortius Multiplayer T1930 Versiyon 3.0 Virtual Reality Trainer le ilgileniyorum %99 alicam aleti.
Eger Bütçen var ise İ-Magic Var Burçagın Gayet Temiz onu alabilirsin yada Flow u alabilirsin ileride 300 TL lik Bir Tranier Sana yetmeye bilir biraz daha biriktirirsen en azindan iyi birşey almış olursun.

Arkadaşım sana Tavsiyem Burçak Erbil Arkadaşımla Hüseyin Çelebi Arkadaşımın Tecrübelerine ve Tranier Hakkındaki Bilgilerine Güvenmen benimki Degişti yukarida yazilan yazılardan sonra.

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
@ibrahim ALBAY

teşekkür ederim evet arkadaşların sayesinde karar kıldım ve ailemle konuştum tacx satori pro yu alıcam dechatlonda 539 tl fiyatı.ama daha üstlere çıkamam malesef zaten satorinin özellikler gayet iyi benim isteklerimi karşılıyor...

• Beğen
Tepkiler: ibrahim ALBAY

onthere

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Scott
@ibrahim ALBAY

Fortius Multiplayer'ın çok tutmadığını ve bundan sonra üretilmeyeceğini duymuştum.Tacx daha yeni modeller çıkarttı.Genius modeli gibi. Ancak oldukça pahalı.
Bende flow var. PC upgrade modülü ile VR olabiliyor. Siparişini verdim 2-3 hafta içinde elimde olacak. Deneyimlerimi buradan paylaşabilirim.

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
@onthere

şimdiden hayırlı olsun yorumlarınızı bekliyoruz ben o zamana kadar almış olurum fakat alacak başka arkadaşlar olursa onlar için çok iyi olur yorumlarınız...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aynı modeli veya Vr olanını ben de almayı düşünüyorum, ne kadara aldığınızı öğrenebilir miyim??

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
@kkazim

tacx satori pro yu diyorsanız henüz almadım ama 3-4 güne alırım inş. dechatlondan 539 tl ye alıcam...

ibrahim ALBAY

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Giant
Genius Modelinin bir altı olarak satışa sunuldu Fortius diye biliyorum. Geniuslarin Fiyatı Baya Yüksek bende ne alt seviye nede üst seviye olsun istiyorum o yuzden Fortius almaya karar verdim tabiki ben halen araştırmadayim Tacx yeni dizayn ettigi web sitesinde Fortius a yer vermemiş i-Vortex T2160 modelini eklemiş şimdi o modeli araştırıyorum.

Flow ilk etapda düşünmüştüm Hatta bir arkadaşım aldı kullaniyor ben birazda PC baglantili olsun sürüş zamanı uzasin beni oyalasın derdindeyim.
Deneyimlerinizi paylaşırsaniz sevinirim. Hatta elinde Tacx Filmleri olan var ise Kopyalarını Alabiliriz :)

Ali K.

Üye
Tepki
4
@fatihaydın
çünkü tackx satori pro t1870 trainer kullanıyorum vites 53-11 de trainerde son sertlikte iken sprint atarken pedal boşa dönüyor ve yeterince güç uygulayamıyorum zorluğu nasıl arttırım bilmiyorum o yüzden belki kondisyon bisikletinin zorluk ayarı daha fazladır diye almayı düşünüyorum

ibrahim ALBAY

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Giant
Bugünde Araştırmaya devam ettim videolar izledim Tacx i-Vortex T2160 Ergotrainer ve Tacx Fortius Multiplayer T1930 Virtual Reality Trainer arasında seçim yapıcam siz hangisini alirdiniz ?

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
@ibrahim ALBAY

merhabalar.bgün tacx satori pro yu aldım isterseniz biraz kullandıktan sonra yorumlarımı yazarım fiyatı daha uygun ayrıca içinden cd çıktı fakat sadece video yani birisi bisiklet kullanıyor siz onu izleyerek ya da ona uyarak antrenman yapıyorsunuz fakat trainer pc ye bağlanmıyor... ek olarak ön teker desteği ve yere sermek için sergi gibi bir şey var kutuda...

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bu başlığı okuduktan sonra benim de aklıma yattı trainer işi.. (Aklıma soktunuz daha doğrusu =))
Dün Decathlon'da denedim hatta. TacX Satori Pro'yu da beğendim.. Bu ay içinde veya gelecek ay ben de alacağım sanırım.
En ucuz olan b'Twin'i de denedim ama en ağır olan hali bile pek yumuşaktı ayrıca TacX'e göre neredeyse iki kat daha fazla ses çıkarıyordu.
O yüzden TacX Satori Pro daha çok hoşuma gitti.

Geçen kış ıslak zeminde sürerken bir kaç kere sağlam düştüm (birinde denize uçuyordum, birinde ise bir arabanın altında kalıyordum), bu yüzden kışın dışarıda sürmekten biraz korktum açıkçası.. Bu trainerı almak mantıklı geldi kış aylarında kullanmak için. Amacım yarışlara katılmak için antrenman yapmak da olmadığı için yeterli olacağını düşünüyorum.

Fatih Bey siz de yorumlarınızı paylaşırsanız çok memnun olurum kendi adıma.

Bir de şunu sormak istiyorum, Decathlon'da TacX Satori Pro'nun önünde bir tane daha trainer vardı 645TL'ydi sanırım. Sitelerinde bu trainer ile ilgili bir bağlantı göremedim. Onun marka modelini bilen/hatırlayan birileri var ise onu da araştırmak istiyorum..

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
@Edip Dinçer

tabiki kullanınca bilgi veririm size de diğer ürün (link) farkı yazdıklarına göre bunda 5 farklı zorluk seviyesi var satori pro da 10 seviye var fakat diğer üründe manyetik direnç var yazdıklarına göre... ama ben tacx olsun dedim ve denedim orada sertliği iyiydi zaten bisikletten de vites yükseltince daha da zorlaşacak ve oradaki bisikletin aynakol ufaktı yol da daha da zorlar tahminimce... ek olarak bir de satori pro da dvd var fakat diğer üründe yok

• Beğen
Tepkiler: Edip D.

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
"Bu model şu an için internet sitemizde mevcut değildir." yazıyor ve sayfayı direk kapatıyor bende =)
Decathlon.co.uk'ta buldum ama ürünü.. 5 zorluk derecesi (buradan okuduklarıma göre) pek de tercih edilmiyor sanırım.

Şimdiden teşekkür ederim Fatih Bey.. =)

onthere

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Scott
@kkazim

Bendeki flow T1680 modeli. Yani tacx'in sitesinde bulunan modelin bir eski versiyonu. PC Upgrade uyumlu olup olmadığını Tacx'e mail attım ve uyumlu olduğu yanıtı geldi. İkiteker.com dan 600 tl'ye aldım. Stoklarında yoktu ancak birkaç hafta içinde elimde olacak

baslanhan

Üye
Tepki
3
Arkadaşlar ben de decathlondan tacx t1830 siparişi vermiştim, bugün elime ulaştı..ön ayak desteği ve matı ile birlikte olması bu fiyat aralığı için uygun geldi..gönül isterki şöyle 3.000 tl lik bir tacx ama altımdaki bisikletten bile pahalı:) amaç pedal çevirmek ise bazı şeyleri de abartmadan kararında tutmak iyidir. bu arada decathlon kargo parası da ekliyor 16 tl civarında biginiz olsun.

Ben de rollerdan trainera geçmeye karar verdim. yaklaşık 2 kışdır roller kullanıyorum. oldukça faydasını gördüm diyebilirim. sonuçta yarışmıyorum çok büyük hedeflerim yok tabi ama bahar gelip de bisikletle dışarı çıkınca ilk rampada duvara toslamıyorsunuz.

trainera geçme sebebim ise üzerinde çok rahat olamıyorsunuz... sanki enerjimin çoğunu denge işine harcıyorum gibi geliyor ve ayağa kalkıp pedala basmak gibi risklere de girmek istemiyorum. ama zaman zaman onu da unutmam sanırım rollerın da yolda gidiyor hissi güzel bence

trainerı bu akşam kurdum. ama tam binmedim. deneme amaçlı biraz pedal çevirdim. ısınmadan çevirdiğim için de olabilir ama büyük aynakolda en sert ayara getirdiğimde neredeyse durma noktasına geldim. sertlik ayarı yeterli gibi geldi bana...

lastik olarak da trainer lastiği şiddetle tavsiye olunur. ben iki takım lastiği zamanla bombe yaptıkları için kenara atmak zorunda kaldım rollerde kullanırken. ses ciddi şekilde azaldı, hem de daha uzun dayanacak dedikleri gibiyse. ama sakın trainer lastiklerini yolda kullanmayalım.

bu arada tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim. tekerin boşa dönmemesi için arka silindirin (özel bir adı var mı bilemiyorum) temas ayarını hassas yapmak gerekiyor sanırım. bu konu da bir püf nokta var mıdır?

ben yarışlara hazırlanan biri olmadığım için ölçü işini yoldaki gibi nabız saatiyle yapıyordum. trainerda da öyle yapıcam. yol ve trainer ölçümleri farklı olacak tabi, evde rüzgar yok iniş yok çıkış yok. ben de o yüzden daha çok nabız aralığını dikkate alarak biniyorum.

umarım keyif alırım trainerdan.

herkese bisikletli günler diliyorum.

Adem Tırpancı

Daimi Üye
Tepki
1.209
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yaklaşık 1 ay önce Tacx Satori T1856 modelini satın almıştım. Havalar soğuyunca arka lastiği değiştirip artık evde devam etme kararı aldım ve nihayet bugün ilk kez denedim. Gerçekten nabız çalışmak için bire bir. 20 dakikada kan ter içinde kaldım. Haftada 4 gün bu şekilde çalışacağım, zaman zaman yine deneyimlerimi aktarırım.