Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trainer Konusunda yardım.

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında ahmetçetinkaya tarafından paylaşıldı.

1. ahmetçetinkaya

ahmetçetinkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,
    Tamamen yabancısı olduğum bir konuda yardım talep ediyoum, daha önce trainer kullanmadım, yakından inceleme fırsatım da olmadı, şimdi memur olduğum ve hafta içi bisikletten çok uzak kaldığım için en azından biraz evde pedal çevirebilme adına trainer almak istiyorum, fakat alırken nelere dikkat etmeliyim! öncelikle apartman dairesinde kullanacağım için minimum ses çıkarması tercihim olacak, ayrıca bunların performans derece ayarları nasıl oluyor, vites dediğimize benzer bir sistemleri var mı, ayrıca fiyat olarak bütcem çok fazla değil, aynı zamanda kötü bir üründe almak istemiyorum,

Hem özellikleri konusunda yardıma, hem de ürün seçimi kosunuda alternatiflere açığım.

İlgilenen herkese çok teşekkür ederim. :in:

2. Hüseyin Çelebi

Hüseyin Çelebi Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Ben 2009'dan bu yana tüm antrenmanlarımı trainer ile yapıyorum. Kullandığım model tacx flow, 700-800 gibi bir fiyata Delta'dan almıştım.

Trainer + altına serecek mat + iyi bir vantilatör ve izleyecek bol dizi, film, spor programı ile başlamak ideal.

Model olarak çok gelişmiş pahalı modelleri önermiyorum, Flow çok iyi bir seçenekti benim için çünkü güç hesaplayıcısı vardı (ölçeri değil). Yani kalibrasyonunu düzenli yaptıktan sonra ürettiğiniz gücü hesaplayarak size ayrı bir motivasyon kaynağı sağlıyor. Sadece nabza bağlı kalmadan ilerlemenizi takip edebileceğiniz ölçülmüş değil hesaplanmışta olsa bir veri daha sağlıyor. O yüzden Flow öneriyorum ama bütçenizin dışında kalabilir tabii.
    Güç ölçerle antrenman yapmanın en güzel yolu böyle bir malzeme (göbek, ön dişli vb) almak ama çok pahalılar. Eğer böyle bir malzeme varsa o bisikleti hem trainerda hem dışarıda kullanırken ürettiğiniz gücü görebilirsiniz ve trainerda böyle bir özelliğe de ihtiyacınız kalmaz.

ahmetçetinkaya bunu beğendi.
  3. ahmetçetinkaya

ahmetçetinkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Teşşekkür ederim Hüseyin Bey, fakat Flow modellerinin fiyatları 1000TL ve üzeri...
    Benim mütçeyi 2'ye katlıyor :)

4. Hüseyin Çelebi

Hüseyin Çelebi Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    maalesef fiyatlar çok yükselmiş. Forumda ikinci el üst modeller 500 tl gibi fiyatlardan satılmıştı o zamanlar. Öyle bir ilana denk gelirseniz alabilirsiniz. Satın alınıp kullanılmama olasılığı yüksek bir ürün trainer.

ahmetçetinkaya bunu beğendi.
  5. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  6. Cyclist999

Cyclist999 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Merhabalar, tacx in antaresini aldım, fakat interval antrenmanları için çok uygun olmadığı için sattım yerine minoura v-130 aldım, 24" ten 28" jant ebatına kadar kullanılabiliyor, bunun ötesin de kesinlikle magnetic resistans çok sessiz, size tavsiye ederim, tacx satori muadilidir, ama tacx de yüksek hızlarda stanblite eksikliğinden bahsediyordu bir perfromans sitesi. Size tavsiyem minoura kesinlikle pişman kalmazsınız, kışın bana gıkını çıkarmadı :)