Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trainer karşısında vantilatör kullanımı

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Emrah Özşahin tarafından paylaşıldı.

1. Emrah Özşahin

Emrah Özşahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    bugün fransa bisiklet turunda bazı bisikletçilerin trainer kullandıkları sırada karşılarında vantilatör olduğunu gördüm. Bu neyi sağlıyor. Hasta etmez mi bu şekilde. Yoksa dışarıda sürme hissiyatı vermesi için mi kullanıyorlar. Ya da başka bir sebebi mi var.

2. N.ÖZKAN

N.ÖZKAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu kış ilk defa trainer kullanma fırsatım oldu. Kendi tecrübeme göre 8-10 dakika sonra trainerda, adeta hamama girmiş gibi vücudunuzdan ter akmaya başlıyor ve yanıyor insan resmen. Açık havada bisiklet kullanmaya benzemiyor. Bisikletçiler ısınırken dikkat ettiyseniz kafalarından sürekli ter damlıyor:)

aknorl bunu beğendi.
  3. aknorl

aknorl Kıdemli Üye

Adı:
    akın oral
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Trainer bende balkonda duruyor , güneş altında, vantilatör fikri süpermiş ve ulan nası gelmedi aklıma. Motoru soğutur, bir nevi hava soğutma.

amoush00 bunu beğendi.
  4. Bahadır S.

Bahadır S. Kıdemli Üye

Adı:
    Bahadır S.
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Vantilatör olmadan trainer imkansız gibi birşey. Evin içerisinde kapı cam dahi açsanız 10 dk olmadan kan ter içerisinde kalırsınız.
    Vantilatör etkisini karşıdan gelen rüzgar gibi düşünebilirsiniz, hasta etmez. Bünyeye göre de değişebilir tabi.

5. Emrah Özşahin

Emrah Özşahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Ben 15 kg verdim vantilatorsuz :) yine kilo verme amacli kullanacagim. Bir deneyelim ama vantilatorlu sekilde. Eminim daha zevkli olacaktir.

6. Bahadır Gürel

Bahadır Gürel Onursal Üye

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Trainerda antrenmanın dışarıdaki antrenmandan bir farkı var. Performansınızı arttırmak istediğinizde nabzınızdan önce vücut ısısı yükseliyor ve vücudun direncini kırıyor, yani nabzınız zorlandığı için değil enerjiyi verimsiz harcadığınız için istediğiniz noktaya gelemiyorsunuz. Bu nedenle trainer başında dışarıdaki üst nabızlara çıkılamıyor. Olayın özü şu: aşırı sıcaklarda veya çok soğuk havalarda bisiklet sürerseniz vücudunuz enerjinizin bir kısmını iç ısıyı dengede tutmak için harcıyor, bisiklet sürmeye enerjiniz kalmıyor.

Termiksi ve Emrah Özşahin bunu beğendi.