Trainer Antrenman Programıı

K.Burak

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Giant
Merhaba,
Trainer aldım ama nasıl bir programda kullanacağımı bilmiyorum. İnternette araştırmama rağmen bulamadım.Tur bisikletçisiyim. Acaba kondisyon arttırmaya yönelik bir program var mı elinizde ?

Scudo

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
kaç kademeli ve ne marka aldınız bende düşünüyorum almayı bide ayrı jant aldınız mı çünkü lastikleri çok yıpratıyor vede çok pisletiyor ortalığı özel lastik aldınız mı ?

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Hedefiniz nedir tam olarak? Tur bisikletçisi olarak sprintle, vO2max ile pek işiniz olmaz, dayanıklığı arttırmak istersiniz diye düşünüyorum. Maalesef bunun kolay bir yolu (en azından benim bildiğim) yok; saatlerce düşük tempoda pedal çevirmeniz gerek. Haftanın iki günü dinlenme, 2 günü düşük tempo 1 saat civarı antreman, 2 gün orta yoğunlukta 1-1,5 saat, bir gün de uzun antreman (3-5 saat, mümkünse daha fazla) şeklinde bir program uygulamanız gerekir. Bunu da trainerda yapmak için çelik gibi irade lazım...

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Sprint için nasıl bir program önerirsiniz?

K.Burak

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Giant
@Onur Gunes

Linkteki trainer'ı aldım. Kullanmadığım bisikletimi taktığım için lastik ve jant değiştirmedim.

@Murat B.

Dediğiniz gibi dayanıklılığımı artırmam gerek ama 1,5 - 3,5 saat trainer üzerinde durabileceğimi zannetmiyorum. Yarım saat bile beni yeterince sıkıyor. Bu yüzden normalin biraz üstü bir hız ile fazla yorulmayarak daha uzağa gitmek(Mantıklı bir cümlemi oldu, bilmiyorum) Sonuçta bir tur içinde belli bir zamanda varmak gerekli düşük tempoda ama fazla uzağa gitmeye gerek yok.

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
Tur bisikletçisi için bisiklete ağırlıkları doldurup süreceksin. Trainer'ın fayda edeceğini pek sanmıyorum.