Trafikteki Sorunlar(-ımız)!!

djayo

Forum Demirbaşı
Tepki
388
Durumun ne kadar vahim olduğunu başımdan geçen bir olayla anlatmak istiyorum. Geçen sene haziran ayında Bursa'dan Gemlik'e geliyorum bisikletle. Yol üstünde bir yerde mola verdim. Bir masada tır şöförleri oturuyordu. Geçen muhabbet aynen aşağıdaki gibidir.

Şöför : "Abi geçen gün ,kütahya'ya gidiyorum . Lavuk bir motorcu beni geçmeye kalktı. Sürekli önünün kapamaya çalıştım. En son tam geçiyordu kırdım üstüne , herif yoldan çıktı takla attı. Ne oldu bilmiyorum valla." deyip kahkahayı bastı.

O motorcuya ne oldu , öldü mü , sakatlandı mı hiç umrunda bile değildi. bu onun için ebediyen anlatılacak bir övünç , bir ego tatmini ,bir basit eğlenceden öteye geçmeyecek. O yüzden kimseye güvenmeyi trafikte. Kendinizden başka.

Scudo

cihan celik

Aktif Üye
Tepki
62
Bence en iyi cozum eger cok hizli gidilmiyorsa araba gibi bir seridi ortalayip gitmektir. hizlandigi zamanlarda ise saga yanasmak cozumdur. hizli gidilen bir yola yaya atlamaz kapi acilmaz, kapi acilan yaya atlanan bir yolda hizli gidilmez.

Tepki
1
bence boşuna konuşuyoruz. çünkü bize bisiklet yolları yapılsa bile.kesin bi magandanın biri o yoldaki boşluğu görürse hemen dalar.malesef bizim insanımızın bencilliği ve sorumsuzluğu sayesinde hiç bir şekilde saygı göremeyiz.yani iş bizde bitiyor gözümüzü dört açıcaz ve biz onlara dikkat edicez.bu arada ben kask aynası kullanıyorum herkeze tavsiye ederim.

selen can

Üye
Tepki
5
tüm problemleri bende yaşadım yaşıyorum ama siz erkekler kendinizi şanslı görün bir hanım olarak bu ülkede bisiklet kullanmanın zorluklarını kesinlikle yaz yaz bitiremem hele tek başına pedallarken ... "erkek kılığına girip bisiklet kullanmak" daha ne diyebilirim. biz hanımlara lütfedilen sadece yazlıklarda site içlerinde 6-10 yaş çocukların annenelerinin buralarda gezebilirsin dediği alanlar :( sanırım... 10 yıldır bisiklet kullanmaya çalışıyorum tüm zorluklara rağmen ... çevremde hiçbir arkadaşım benim gibi tutkunu değil bisikletin e ozaman noluyo tek başına düş yollara insanların laflarına bakışlarına kapa gözünü kulağını aa bide sakın sakin sokaklardan geçeyim deme yada işlek yollarda aman hanımolduğunu anlamasınlar offf offf daha neler ve biliyoumki bu yaşadıklarım hiçbir zaman bitmeyecek. ama şehir insanlarındansa 50bin defa köylerin insanları çok daha olumlu bakıyor bu işe o cahil denilen insanlar.(!) şuan istanbuldayım ve mecbur şehir içi kullanıyorum bir an önce tatile çıkıp bursamın dağında köyünde sahilinde kullanmak için can atıyorum... biraz olsun anlattım da içimi döktümde rahatladım:)) paylaşmak güzel....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bursada nadir yerlerde vardır bisiklet yolu bi taneside FSM Bulvarı tamam bisiklet yolu var güzel baştan sona kadar ama yanda bisiklet yolunun 3-4 katı yaya yolu var insanlar bisiklet yolundan yürüyo kaldırıma in çık akordun anası ağladı :D bazen çekilmediklerinde bi kaydırıyorum lastikten garip ince bi ses çıkıyor herkes dağılıyo çok güzel oluyo ama neyse konuyu dağıttık yani bisiklet yolu olsa bile dolu oluyo hele sonbahar aylarında belediye çalışnları dökülen yaprakları bisiklet yoluna toplayıp yolu kapatılar :D yine kaldırıma in çık

Murat Eren

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
b'Twin
Ankara bisiklet açısından çok kötü bir kent.Kültür yerleşse bile zor.Çünkü Kızılay'dan Çankayaya çıkmak isteyen bir adam Contador gibi performans göstermeli.Ama bisiklet yolları yapılsın biz ona da razıyız.Bize uzaylı gibi baktıkları sürece trafikte tehlikeliyiz.

Mehmet Ser

Forum Bağımlısı
Tepki
462
Bisiklet
Giant
Tek sorunum istanbuldaki özel halk otobüslerinden çıkaz pis kapkara egzos dumanı yoksa bana heryer trabzon gibi bana her yer mtb ofroad :D