Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

trafikteki saygısız sürücüler

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Oğuzcan Gedik tarafından paylaşıldı.

1. Oğuzcan Gedik

Oğuzcan Gedik Aktif Üye

Seviye:
    ben bunları anlamıyorum bursalı arkadaşlar bilir şehreküstüye giderken yolun bir kısmı otobüslere ayrılmıştır kent meydanına giderken alt geçitten geçmedim yoldan geçtim kırmızı yandığından arabaların arasından geçtim otobüslere ayrulan şeride geldim daha geldiğim gibi arkadan hayvanın teki kornaya bastı ama baya uzun bastı bende kenara çekildim baktım dolmuş içerdeb el kol yapıyor

1. o yol ona ait değil
    2. o şeride yeni geçtim zaten yolun kenarına çekilecektim

sonuçta altta kalmadım bende bağırmaya başladım hemen durdu el frenini çekti yaşım küçük diye yapıyor bunların hepsini daha çok bağırmaya başladım kornaya adam gibi basıcaksın diye emir veriyorum adama inemedi aşşağı tabi kaçıcam zannetti o kadar basit değil

ama aşşağı inseydi büyük ihtimalle dayak yiyecektim şimdi ben bu tür sorunları son 5 gündür yaşıyorum her çıkışımda en az 1 kişiyle böyle bağırışıyorum bizim ailede var trafikte gergin oluyoruz

herneyse şimdi siz bu durumlarda ne yaparsınız ben daha yeniyim tavsiyelerinizi bekliyorumm

2. Cem Kılınç

Cem Kılınç Kıdemli Üye

Seviye:
    Öncelikle sinirini kontrol etmeyi öğrenmelisin. Bunda olmaz, ötekinde olmaz ama illa birinde başın derde girer . Trafik psikopat kaynıyor bazı şeyleri görmezden gelebilmelisin .

3. ihsan onur şener

ihsan onur şener Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    bazen kör ve sağar olacaksın. Olduki adam saldırdı ozaman sende koruyacaksın kendini baktın olmuyor sende patlat 2 tane. :).

4. Sefa Ayrılmaz

Sefa Ayrılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    motosıkle gidiyorum önüme kıran artıstı ilerıde ışıkda yakaladım.korumalı eldıvenle soktum elimi camdan bogazını sıkıyodum tam.adam refleskle gaza basıp ondeki adama arkadan vurdu. bende oaradan sıvısmıstım.:)

Cem Kılınç bunu beğendi.
  5. mesut emin yarıcı

mesut emin yarıcı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bu akşam bende bir kaza tehlikesi atlattım. Yokuşu yavaş yavaş çıkarken full sesle müzik dinliyorum(araba kornalarından rahatsız olmamak için) o sırada boşta bulunmuşum arkamdan bir korna. Aman allahım o nasıl bir sesdir arkamı dönüp baktım bir tır geliyor o anki refleksle önüne kırdım sorda yolun sağına geçtim ve devrildim sanırım birkaç dakika yerde yattığımı sanıyorum o an ufak bir şok atlatmış olabilirim neden önüne kırdığımı da bilmiyorum açıkçası bütün bu anlattıklarım 2 saniye içinde oldu ve önüne kırdığımda gözümün önüne tırın bana çarptığı geldi ben öyle sandım niye bu kadar korktuğumu bilmiyorum ama sesin db si gerçekten çok yüksekti kulaklıkla telefondan full ses şarkı dinlerken bir kornadan bu kadar etkilendiğime göre kornanın sesinin muazzam bir yükseklikte olduğunu düşündüm sonradan ama bu mümkün mü bilemiyorum neyse lafı uzatmayalım yana doğru devrilmişim ayağa kalktım bacaklarım ve ellerim titriyordu su içtim kalan suyu başıma döktüm bir sigara yaktım kulaklıkları çıkartıp bisikleti yolun başına kadar yürüttüm 15-20 dk dinlendikten sonra bisiklete bindim ama pedal çeviremiyordum bacaklarım uyuşmuş gibiydi pedallar dönmüyordu eve kadar bacaklarım titredi nedense ilk defa kornadan bu kadar çok etkileniyorum ve bunun sebebini gerçekten bilmiyorum genelde korkmam uzun süre sonra gerçekten korktuğumu hatırlıyorum sanırım bu ölüm korkusuydu şoförlerin korna konusunda biraz daha dikkatli olması gerekiyor özellikle tır şoförlerinin kendi yolun en kenarından giden bir bisikletçiye yakın mesafeden uzun uzun korna çalmak kazaya davetiye çıkartmak bence

6. muhammet keleş

muhammet keleş Aktif Üye

Seviye:
    sabret , tabi sabırda bı yere kadar bende biber gazı var daha hiç kullanmadım inşaallahda kullanmam

7. Sefa Ayrılmaz

Sefa Ayrılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Refleks diyoruz buna.Örnek vereyim E-5te 180-200 arası gıdıyorum.trafik yavaşladı hızım 140 filan 2den 1e attım vitesi.ve 206 yı solladım. aynadan bakıyorum tabi.bayan yalpalıyodu.not:rolentide 80 db ses cıkıyor TuvTurk de ölcüldü:)

8. Ramazan Altunsu

Ramazan Altunsu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    paylaşım icin teşekür

9. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Trafikte sizleri kurallara uymayarak rahatsız ediyorlarsa, geçiş sırasına veya önceliğine uymuyorsa vb. gibi durumlarda sinirlerinize hakim olun plakayı alın ve akabinde trafiği arayın bu adamdan şikayetçiyim durumu ihlal etti ve canımı hiçe saydı diye! Verin plakayı bu istikamete gitti deyin. İçiniz rahat olsun.

Belki bir nebze de olsun adamı çevirirler. Haberimiz bile olmaz. Tabi trafik bize ulaşırsa bilemem !