Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trafİkte yer almak İÇİn destek İstİyoruz haydİ bİsİklet severler mesaj yazin...

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Ahmet Fidancı tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Fidancı

Ahmet Fidancı Extrem Yol Grubu - Extrem Dağ Grubu - İZMİR

Adı:
    Ahmet Fidancı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Üzüntüyle her gün kazaları ve bisiklet üzerinde hayatını kaybeden arkadaşlarımızı okuyor, üzülüyoruz. Peki elimizden ne geliyor? HİÇ BİR ŞEY...
    Gelin artık elimizden geleni yapalım. Hususi bisiklet yolu olmayan yerlerde bisikletlilere özel motorlu araçların uyması gereken kurallara bakalım. yeterli olmayan bu kuralların uygulanmadığı cezai müeyyidenin kullanılmadığı malum. Buna dikkat çekmek için sizden mesajlarınızın başına isim ve il belirterek başlayalım ve birer imza niteliği taşısın bu isimler. Gerekli mercilere ulaştırmak kolay ama dikkatlerini çekmek için bu isimlerin çokluğu ayrı bir önem taşıyor. gelin Trafikte yerimizi resmileştirelim. Artık sıkıştırıp gülen o beyin mağdurlarının sadece bir telefonla ceza yemelerini sağlayalım. İnanın cebi yananların beyninin çalışması hızlanıyor. Bir daha ölümler olmasın, kazalar olmasın.

HAYDİ BİRLİK OLALIM.
    YOK MU TÜRKİYE'DE 1000 KİŞİLİK DESTEK?

2. Alper Demir

Alper Demir Yeni Üye

Seviye:
  3. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
  4. Ahmet Fidancı

Adı:
    Ahmet Fidancı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Baştan bu tür mesajlar hiç hoş değil. Herkesin kendine göre bir çapı var. 10 kişi ile olmaz bu iş yada tek başına bağırdığını sadece sen duyarsın. 1000 isim yazılsın buraya bak o zaman gör. RTE'ye kadar gidecek bu konu. Sen yz. Bir isim yazmak kaç saniyeni alacak ama peşinden eklediğin yorumla arkadaşlara umutsuzluk aşılama. Zararın olacaksa hiç yazma. DESTEK İSTİYORUZ YOKMU SAYIYI ARTIRAN.

5. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Hocam konularima bakarsınız desteklerimi http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=137698&highlight= amacim kimseyi kirmak degil forumda bilincli konular degilfe sacma sapan konular tutuyor attigim linke bakarsiniz 24888

kisi cok kisa surede imza atti konu acmadan oncede genis dokuman bilup yasanan kazalar bisikletliler icin belirlenmiş kurallar yer almak icin neler yapilabilir bunlari tam dusunup actigimda bize donus yapmasalar bile biz kendi gorevimizi yaptigimiz icin vicdanen rahat hissederiz

6. Ahmet Fidancı

Adı:
    Ahmet Fidancı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Sadece senin, benim değil heskesin duyarlı davranması gerekir. Doğaya zararsız ulaşım araçlarının her alanda öncelikli olması ve bu önceliği bozanlara ağır yaptırımlar geririlmesi ile bu kazalar çözülür. Yolda bir sürü odun bizleri sıkıştırıp kaza yapmamıza sebep oluyor. Bunları ihbar edelim.

7. Ahmet Fidancı

Adı:
    Ahmet Fidancı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Arkadaşlar dün akşam turunda bir araçtan yola atılan şişe farkettim ve plakasını polise ilettim. Yer sordu teferruatlı aktardım. Bir saat sonra araç sahibine kayda değer bir ceza kesildiğini öğrendim. Polisler bu konuda desteğe açıklar. Yolda kuralı ihlal eden yada kasten sıkıştıranları şikayet edin. İnanın cezası büyük. Bu cezayı yiyen birisinin dikkatli olmama şansı yok. Biliyoruz ki bisiklet, motor gibi 2 tekerlere 1.5 metreden fazla yaklaşılmaması gerekiyor. Hakkınızı aramayın cezalandırın. Söylemek, uyarmak yetmiyor. Artık herkes yerini bilsin. Lütfen kazaların tekrarını engellemek için uygunsuz araçları polise bildirin.

8. sspl

sspl 8240 Km'de Kısa Bir ara

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Dün yolda giderken motorsikletli yunus polisleri tarafından sıkıştırıldım. İnanın hiç bir şey olacağına inanamıyorum gün geçtikçe...

9. Ahmet Fidancı

Adı:
    Ahmet Fidancı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Al plakasını şikayet edemiyorsan ben fitil fitil getireyim. Arkadaşlar kim olursa olsun sadece laf yapmayalım. Polis olması sizi sıkıştıracağı anlamına gelmiyor. Yüksek sesle uyarıp şikayetçi olacağınızı iletin. Şikayet edinki anlasın neden uyarıldığını. Şikayet esnasında polis yada sivil olduğu farketmiyor. Takipçi olacağınızı iletin ve buradan yazın. İnanın takip edilecektir. İl ve ilçe müdürlükleri bu konuda uyarı yazıları alıyorlar. Bir şikayet o polisin sivilden daha çok dikkatli olması gerektiği anlamına geliyor. Lütfen plakasını alıp 154 Alo Trafik'e bildirin ve bildirdiğiniz saati ve yeri buraya yazın. Atlayamazlar.