Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trafikte Dikkatsizlere Dikkat !!!!

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında oğuz tüm tarafından paylaşıldı.

1. oğuz tüm

oğuz tüm Kıdemli Üye

Adı:
    Oğuz
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar öncelikle herkesin ramazan ı şerifi mübarek olsun

Ben başımdan geçen bi olayı anlatmak istiyorum sizlere bilgilendirebildiğim

kadar bilgilendirip daha bu işte yeni olan arkadaşları bilinçlendirmek için bugün

akşam vakti işten çıktım eve doğru gelirken normal yolumdan aheste aheste

gidiyorum sağ tarafımda araçlar park edilmiş ve 10 mt. ilerimde benzinlik var

hızım 20-25 civarı birden benzinliğin ordan (yanlış ve ters yol) mandanın biri

atladı aracıyla frene asılmamla birlikte baktım benim bisiklet yalpalanmaya

başladı yapıcak bişey yok mecburen yatırdım sağa arka tekerim aracın

tamponuna vurdu olanca hızla bende yara bere çizik ya da her hangi bir şey yok allah korudu ki düşmedim baktım aracın camı açık 2 laf etmeden geçmiyim dedim artık başladım bağırmaya bu kroya dikkat etsene falan haksız olduğunun farkındamısın yola pat diye çıkılmaz ya ben değilde hızla gelen bir araç olsaydı içerdeki karını çocuğunu düşünmüyormusun vs. vs. bağırdım çağırdım adam sustu hiçbişey demeden sonra demezmi ben görüyorum yolu diye neyse dedim içimden iftar vakti değmez abi sen dikkat et yeter dedim çektim geldim

Sonuç:arka lastiğin akort ayarı gitti sanırım onu ayarlattırmam gerekicek

Çıkartılması Gereken Ders: yolda birçok kendini bilmez dengesiz dolaşırken biz bisiklet sürücülerinin kaale alınmadığı istanbul trafiğinde yol ne kadar boş olsa bile dikkati elden bırakmamak...

okuyana okumayana teşekkürler başımdan geçti dökmek istedim buralara

2. Barış Külah

Barış Külah Üye

Seviye:
    Çok geçmiş olsun.

Yolu görüyorum cevabı da güzelmiş. Babasının yolu zaten, üstündekiler de bir zahmet kullanmasınlar.

Kendi canını düşünmeyen, başkasının canını düşünebilir mi?

Tekrar çok çok geçmiş olsun.
    Hayırlı ramazanlar, kazasız belasız keyifli sürüşler...

Serden Us, Nuri Kongur ve oğuz tüm bunu beğendi.
  3. oğuz tüm

oğuz tüm Kıdemli Üye

Adı:
    Oğuz
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    teşekkür ederim kazasız belasız atlatmak güzeldi

4. Ahmet Gürkan

Ahmet Gürkan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Neler var kardeşim neler var! Gece ters yönde farsız gideni mi ararsın, tali yoldan orta şeride kadar çıkıp sağa sola bakanını mı ararsın, sol şeritten önüne hart diye kırıp sağa tali yola döneni mi ararsın... Türk milleti mümkünü yok adam olmaz bu trafik konusunda...

Serden Us, Fırat Ayanyan ve Vural UZUN bunu beğendi.
  5. oğuz tüm

oğuz tüm Kıdemli Üye

Adı:
    Oğuz
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    aynen öyle şimdi benim akort ayar yaptırmam lazım fakat sağlam bi usta nerde bulunur bu devirde

6. Özcan Avcı

Özcan Avcı Forum Bağımlısı

Seviye:
    bu tip şeyler benimde çok sık başıma geliyor her ne kadar bunlara yaptıklarının yanlış olduğunuanlatmaya çalışsamda tek bildikleri doğru kendilerinin yaptığı davranışlar bu tip kişiler hayata gözlüğü ile bakmakta bence...

7. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Kardeşim büyük geçmiş olsun.

Geçen sene gece Yalova yada İznik' e giderken Gölcük yakınlarında emniyet şeridinden ters yönde bir araba geliyordu. Maganda ters yönden gelmesine rağmen bana sellektör yapıyordu. Bende hiç istifimi bozmadım. Arabanın üstüne doğru gitmeye devam ettim. Emniyet şeridinin yanı çukurlu bir zemindi. Ben kararlılığımı sürdürünce araba çekilmek zorunda kaldı. Çukurlara o girdi.

Yerleşim yerleri içerisinde emniyet şeritlerinden ters yönden bazı öküzler gelebiliyor. Bunu sakın aklınızdan çıkarmayın.

Serden Us, MertSayın ve Nuri Kongur bunu beğendi.
  8. yumuth

yumuth Yeni Üye

Seviye:
    malesef türkiye de bisikletçiler adam yerine konulmuyor ben hollandaya gittiğimde bisiklet yolu olmayan yerlerde ki %70 inde var bisiklet için yolda dururken bir arabalık boşluk bırakılıyor, herzaman öncelik bisikletin oluyor ve hiçkimse trafik kurallarını ihlal etmiyor.... böyle bir türkiye düşünmek istiyorum...

9. Sercan Sözer

Sercan Sözer Forum Demirbaşı

Adı:
    Sercan S.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Nerde o günler.Keşke olsa.

nükleer kedi bunu beğendi.
  10. Ahmet Gürkan

Ahmet Gürkan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ters yönde gittikleri yetmiyormuş gibi bir de dayılık yaparlar... Sanki onlar düz gidiyormuş da biz ters gidiyormuşuz gibi davranırlar. Yıllar önce evimin önünde ters yönde giden bir araç çarpmıştı bana, sol tarafa bakmak o an için aklıma gelmedi, herif geldi çarptı, indi aşağıya önüne baksana, tarlamı burası, bilmemne de bilmemne, bir sürü laf saydı... ben de o zamanlar 10-11 yaşında falandım, korkudan birşey diyemedim, gel de böyle herifleri eğit şimdi! Artık karşıya geçerken değil sağa sola bakmak, havaya bile bakıyorum, olur ya uçak, planör, helikopter falan düşer, Türkiye burası belli olmaz valla, olur mu olur :)

Semih Karadağ, Serden Us ve MertSayın bunu beğendi.
  11. UMUT ALAÇİÇEK

UMUT ALAÇİÇEK Aktif Üye

Seviye:
    sırf istanbulde değil ülkemizde her yerde var evet biz dikkat etsek bile karşı taraf dikkat etmiyor gelmiş geçmiş olsun

12. oğuz tüm

oğuz tüm Kıdemli Üye

Adı:
    Oğuz
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    arkadaşlar teşekkür ederim herkese geçmiş olsun dilekleriniz için

13. Halil.KuYRuKCu

Halil.KuYRuKCu Yeni Üye

Evet araçlara dikkat etmek gerekiyor yalnız ters yönden size doğru yüksek süratle gelen bir bisiklete ne demeli !! Olay geçen hafta gölbaşı-ankara istikametinde kepekli yokuşda meydana geldi. Ben yokuşu tırmanıyordum ve sol tarafımdanda devamlı yavaş kamyonlar geçiyordu. O esnada sag tarafım hafifden uçurumdu. Biraz ilerde sağ da demir bariyerler başlıyordu ve ilerde de hafif bir viraj vardı. Tam o esnada ters yöden süratle yokuşu inen bir bisikletli arkadaşı (kask takmıyordu) gördüm. Virajdan dolayı hemen farkedemedim. Hemen bisikleti demir bariyerin başladığı noktada sağa çektim. Eğer yokuşdan dolayı hızım az olmasaydı ikimizin bariyer ile kamyon arasında kalması ve bir kaza olması kaçılnılmazdı. Tüm olay en fazla 3 saniye sürdü. Allah korudu ne diyeyim....

Serden Us ve MertSayın bunu beğendi.
  14. oğuz tüm

oğuz tüm Kıdemli Üye

Adı:
    Oğuz
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    geçmiş olsun sanada arkadaş valla bu dikkatsizlik birilerinin başına iş açıyor sıra bize ne zaman gelcek acaba

15. Emre Özhan

Emre Özhan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    öncelikle geçmiş olsun iftar vaktine yakın pide almaya giderken kazaya hazırlıklı oluyorum yollar:street iftar race for izmit 2009 oluyo :D kalabalık yerlerde daima ani kalkışa hazır viteslerde gidin ben bugün bunun önemini yaşadım fırının önünden minibüs tam gaz göndü ve 1 an adama baktım arabayı son sürat döndürürken fırına bakıyodu beni farketmedi tabikide ben bi kökledim 1. vites 17 km/s 3 saniyede:D adam ben geçtikten sonra korna çaldı

16. Cyclopower

Cyclopower Üye

Seviye:
    Bugün bende yol kenarından akşam saatinde giderken hızımı kontrol edeyim derken yolun kenarında karanlıktan belli olmayan bir insana çarpıyordum :( az kalsın adama çarpıp ezecektim :D verilmiş sadakası varmış adamın

17. oğuz tüm

oğuz tüm Kıdemli Üye

Adı:
    Oğuz
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    geçmiş olsun arkadaşlar bi ben değilki herkesin başından geçen olaylar bunlar

18. Ayhan_Işık

Ayhan_Işık Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok geçmiş olsun böyle olaylar çokk kimin umrundaki bisiklet biisklet deyince milletin aklına gelen ufacık bi araç.

19. MertSayın

MertSayın Kıdemli Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun arkadaşlar.. Ben de yaklaşık yarım saat önce yaşadığım, taze olayı anlatıyım size.. Bisikletle Okmeydanı Perpa yolundan eve doğru gidiyorum, oturduğum mahallenin sapağına geldim. Durdum ve yaya geçidinden karşıya geçmek için trafik ışıklarının düğmesine bastım. Yayalar için yeşil ışık yandı, solumu kontrol ettim, uzaktan bir taksi geliyordu. Taksinin durucağını düşünüp karşıya geçmeye hazırlandım. Bisikletimi yanıma aldım ve yaya geçidinden karşıya geçmeye başladım. Yolun yarısına geldiğimde işte o olay gerçekleşti. Maganda taksici ışığa ve yaya yoluna aldırmaksızın tam gaz bana doğru geliyor :S Tam çarpıcaktı, aramızda 20-30cm bir boşluk kala sert bir frenle durdu. Çok sinirlendim; adama hak ettiği sözleri söyledim. Bunun üzerine bir de adam kendisi haklıymışçasına elini camdan uzatmaz mı :S O an kan beynime sıçradı ama kendime hakim oldum Allah'ından bul şe*efsiz diyip yoluma devam ettim... Malesef böyle maganda taksici ve minibüsçülerle dolu İstanbul :( Sizlere tavsiyem yaya geçidinden geçerken bu olayı hatırlamanız ve daha dikkatli olmanız. Hayırlı ramazanlar...

Serden Us bunu beğendi.
  20. Yavuz Bozkurt

Yavuz Bozkurt Aktif Üye

Seviye:
    Çok Geçmiş Olsun Ucuz atlatmışsın... Ve süperde laf çakmısın :) Türkiye'de bütün kaldırımın bulunduğu yollara bisiklet yoluda yapılması gerekir aslında ama ülkemizdeki Alt yapı yetersizliği ışıklandırma sistemini bile yeni yeni kahale alıolar :)

oğuz tüm ve MertSayın bunu beğendi.