Trafikte Biz de Varız Turu

kaydogdu

Aktif Üye
Tepki
332
İsim
Kenan Aydoğdu
Bisiklet
Carraro
24 Nisan 2016 Pazar Günü, Karabük'te faaliyet gösteren üç farklı bisiklet grubunun ortak bir organizasyonu olarak "Trafikte Biz de Varız" dedik. Karabük Bisiklet Kulübü, Safran Bisiklet Birliği ve Karabük Üniversitesi Bisiklet Topluluğunun ortak bir organizasyonu olan bu etkinlik ile Karabük ve çevre illerden gelen bisiklet severler bu etkinlik için pedal bastı. Polis eskortu eşliğinde ve sağlık ekibi destekli olarak yaklaşık 150 bisikletçi Karabük Kent Merkezinden Safranbolu İlçesine kadar 10 km yolu Trafik Kurallarında uygun bir biçimde tamamladı. Etkinliğe özel hazırlanan tişörtlerle güzel bir görüntü oluşturan bisiklet severler tur sonunda organizasyon sponsorları tarafından dağıtılan ikramları yiyerek çeşitli hediyeler aldılar.
Şahsen bu organizasyonun düzenlenmesinde emeğim olduğu için mutluyum, belki sizlerin yaşadığı şehirlerde bisiklet daha çok biliniyor, tanınıyordur ancak bizim ilimizde daha yeni diyebiliriz. Bu tip etkinliklerle şehrimizde bisikleti daha çok sevdirmeyi umuyoruz.
Etkinlikle ilgili birkaç foto ve video ekliyorum.

222.jpg
333.jpg 111.jpg 222.jpg 333.jpg 444.jpg 555.jpg 666.jpg 777.jpg 888.jpg 999.jpg

Scudo

Aykuttasdelen

Forum Demirbaşı
Tepki
364
İsim
Aykut TAŞDELEN
Bisiklet
Cube
Çok güzel bir etkinlik ve şahane bir topluluk görünüyor.

İşte bu tarz etkinliklerin sürekliliği ve sıklığı önemli :), İnsanların görüp özenmesi imrenmesi lazım..

• Beğen
Tepkiler: kaydogdu

kaydogdu

Aktif Üye
Tepki
332
İsim
Kenan Aydoğdu
Bisiklet
Carraro
Etkinlikler yerel ve ulusal haberlerde de yer aldı, bazı örnekler

(link)

(link)

Ben de naçizane bir şeyler söyledim, maksat hasıl olmuştur İnşallah :))

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@kaydogdu Helal olsun gerçekten, keşke böyle organizasyonlara federasyon/dernek sahip çıksa da Türkiye geneline yayılsa. Genelde kazalardan sonra bahsettiğimiz şey tam olarak bu tip etkinlikler planlamak oluyor, lakin hep lafta kalıyor konuşulanlar, siz konuşmaktan çok icraata geçmişsiniz bile. Tebrikler gerçekten. Umarım sadece yerelde kalmayıp tüm ülkede görürüz bu tür organizasyonları, saygılar.

kaydogdu

Aktif Üye
Tepki
332
İsim
Kenan Aydoğdu
Bisiklet
Carraro
@ÖmerMurat İyi dilekleriniz için çok teşekkürler, elimizden geldiğince bu tür etkinlikleri artıracağız. Karabük Merkez ile Dünya Miras Kenti Safranbolu arası yaklaşık 8 km, tam ortalarında Karabük Üniversitesi var. Bugün Kron Bisikletin sahipleri de aramızdaydı, hem sponsor oldular hem de İstanbul'dan gelip bizzat etkinliğimize katıldılar. Onlardan da söz aldık, Safranbolu Belediyemizde söz verdi, İnşallah yakın zamanda bu güzergahta bir bisiklet yolu yapılmasına vesile olacağız.

• Beğen
Tepkiler: şamilkafkas

şamilkafkas

Aktif Üye
Tepki
385
İsim
Şamil
Bisiklet
Scott
@kaydogdu Vesile olan, emek veren herkesi tebrik ediyorum. Hakikaten tam bir STK eylemi olmuş. Memleketimizde STK nedir, ne işe yarar dediğimizde maalesef çok büyük bir boşlukla karşı karşıyayız. Sizin bu organizasyonunuz tam bir örnek teşkil ediyor.
Bunun yanında forumda çok kısa bir süredir bulunmama rağmen artık şu tayt giyilir mi giyilmez mi, Yol mu MTB mi, donanıma para gömenler ve bunu gereksiz görenler gibi kısır ve sonuçsuz konulardan bunaldım. Bu platformdan hala ümitvar olmamın tek nedeni sizin gibi elini taşın altına koyup bir şeyler yapmaya çalışan arkadaşlarımızdır. Tur gezilerini paylaşan arkadaşlarımız, Antrenman tekniklerini paylaşan arkadaşlarımız, İşe bisikletle gidip gelenler ve de sizin gibi organizasyonlar gerçekleştiren arkadaşlarımızın haberleri için bu platformu ziyaret ediyorum. Hayat çok kısa ve anlamlı bir hayat yaşamak istiyorsak bizden bir şeyler bırakmak lazım. Yoksa bir varmış bir yokmuştan ibaret her şey. Ne mutlu size...

• Beğen

skywagon

Daimi Üye
Tepki
464
İsim
Cem Kürkcü
Bisiklet
Canyon
Böyle biretkinlik yaptığınız için önünüzde saygıyla eğiliyorum. Emeğinize ve pedalınıza sağlık.

• Beğen

h.erarslan86

Aktif Üye
Tepki
75
Bisiklet
Mosso
Güzel bir etkinlik olmuş. Havalarda güzelleşti bu tarz etkinlikleri çoğaltmak gerek. Emeğinize sağlık.

• Beğen

kaydogdu

Aktif Üye
Tepki
332
İsim
Kenan Aydoğdu
Bisiklet
Carraro
Değerli Arkadaşlarım, hepinize iyi dilekleriniz için teşekkürler. Elimizden geldiğince bu tür etkinlikler düzenleyeceğiz İnşallah, hem bisikleti sevdirmek, hem kuralları öğretmek, hem karşılıklı saygıyı artırmak hem de şehrimizi tanıtmak istiyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda sizi Dünya Miras Kenti Safranbolu'da Bisiklet Festivaline davet edeceğim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ne varsa Anadolu'da var. Şu CB turunu İstanbul denen illet şehirden çıkarın. Anadolu'da çok daha bilinçli ve coşkulu bir bisiklet sevgisi var.

Dağhan

Aktif Üye
Tepki
213
Bisiklet
Tern
çok sevindim ve duygulandım,askerliğimin eğitim birliği safranbolu jandarma alayıydı :) hey gidi günler hey

• Beğen

Caner Od

Üye
Tepki
47
İsim
Caner
Bisiklet
Salcano
Güzel etkinlik olmuş, harikasınız. Umarım devamı gelir :)

• Beğen