Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trafikte bisiklete saygı sürüşü...

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Kudret Kurtcebe tarafından paylaşıldı.

1. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    evet bu gün iki acı haber aldık ,biri iznikten diğeri maltepe-dragostan ,çiğdemi daha önce kaybetmiş idik artık hareket zamanı. Daha Meril Çiğdem Durmuş'un acısı dinmeden bugün çok kötü bir haber aldık. Bayram turu için İznik'e giden 5 bisikletliden biri olan TOLGA BEYENİR, dönüş yolunda İnegöl-Ankara Karayolunda emniyet şeridi üzerinde ilerlerken maalesef bir trafik teröristinin kendisine arkasından çarpması sonucu hayatını kaybetti. Tüm bisikletliler adına kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sonsuz sabır diliyoruz. Bu haberin şokunu atlatamadan Dragos sahilinde bir dolmuşun bir bisikletli arkadaşımıza süratli bir şekilde çarptığını öğrendik. Kendisi ağır yaralanmış durumda. Tüm kalbimizle bir an önce sağlığına kavuşmasını diliyoruz. Hem Anadolu hem de Avrupa yakası sahilindeki bisiklet yolları üzerinde özellikle yaz aylarında yaşanan araç ve mangal işgali sebebiyle "sözde bisiklet yolları" üzerinde doğru dürüst bisiklet süremediğimiz gibi üstüne bir de magandalarla tartışmak zorunda kalıyoruz. Saygıdeğer trafik polisimizin ve İBB Beyazmasa yetkililerinin şikayetlerimiz karşısındaki ilgisizliği ve vurdumduymazlığı da cabası.. Tüm bu sorunlarla uğraşmak istemeyen biz bisikletliler de mecburen ana caddeden gitmek zorunda bırakılıyoruz ve hayatımızı da tehlikeye atmak zorunda kalıyoruz.

BUGÜN BİR BİSİKLETLİ DOSTUMUZUN VEFAT ETMESİNİN ve BİR DİĞERİNİN DE YARALANMASININ SORUMLUSU SADECE ONLARA ÇARPAN TRAFİK TERÖRİSTLERİ DEĞİL, HER ÖNÜNE GELENE KOLAYCA SÜRÜCÜ EHLİYETİ VEREN, GEREKLİ DENETİMLERİ YAPMAYIP GEREKLİ CAYDIRICI CEZALARI KESMEYEN ve TÜM ŞİKAYETLERİMİZE RAĞMEN OLAN BİTENE SEYİRCİ KALAN İLGİLİ TÜM KURUM-KURULUŞ ve YETKİLİLERDİR. SORUMLULUKLARINI YERİNE GETİRMEYEN TÜM KURUM ve KURULUŞLARI ve YETKİLİLERİ LANETLİYORUZ. Motorize faşizmin her geçen gün arttığı ve motorlu ulaşım dışındaki tüm ulaşım araçlarının ve hatta yayaların neredeyse hiçe sayıldığı bu dönemde sesimizi daha fazla çıkartmamız gerektiğini düşünüyoruz.

BU HAFTA SONU TÜM BİSİKLETSEVERLERİN ve BİSİKLET GRUPLARININ KATILIMI İLE ORTAK BİR PROTESTO DÜZENLENECEKTİR. "BİSİKLET YOLU ÜZERİNDE PARK EDENLERE - MANGAL YAPANLARA ve TÜM BUNLARA YAPTIRIM UYGULAMAYAN TRAFİK POLİSLERİNE ve İBB BEYAZMASA YETKİLİLERİNE KARŞI" BÜYÜK BİR "BİSİKLETLİ PROTESTO" GERÇEKLEŞTİRİLECEK. BUGÜN KAZANIN OLDUĞU DRAGOS'A GİDİP BİSİKLET YOLUNA PARK ETMİŞ ARAÇLARI POLİSE, MANGAL YAPANLARI İBB BEYAZMASA'YA ŞİKAYET EDİP POLİS GELENE KADAR ve PARK EDEN ARAÇLARA TEK TEK CEZA YAZDIRANA KADAR BU ARAÇLARIN BAŞINDA BEKLEYECEĞİZ. EĞER 30 Dk. İÇİNDE POLİS GELMEZ İSE veya ARAÇLARI ÇEKMEZ İSE SADECE SOL ŞERİTTEN TRAFİK AKACAK ŞEKİLDE YOLU KAPATACAĞIZ VE BİSİKLET YOLUMUZU İŞGAL EDEREK HAYATIMIZI DOLAYLI YOLDAN TEHLİKEYE ATANLARI PROTESTO EDECEĞİZ. TÜM BUNLARI DA KİMSEYLE TARTIŞMADAN MEDENİ BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ.

Bu protestonun tam tarihi ve saati ile ilgili detayları çok yakında açıklayacağız.

irtibat lingimiz..

BİSİKLETLİ PROTESTO DUYURUSU daha... - Bisiklet Yoluna Sahip Çık | Facebook

evet saat 16.00 da anadolu yaka caddebostan belturda toplanacak tarih 18 ağustos pazar...

2. Özgür Türker

Özgür Türker Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bisikletlilerin, bisikletten habersiz olanlara seslerini duyurmak için fırsat !

Biz de varız demek için fırsat.

3. Bilal Öz

Bilal Öz Aktif Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Katılımın yoğun olması için elimizden gelen çabayı gösterelim, sabit başlık haline getirilmesinin büyük katkısı olur diye düşünüyorum

4. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    evet susmayacağız artık ,ama no şiddet ,sadece yollarda pedal basacağız..:in:

gökhangenel bunu beğendi.
  5. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Kısmetse orada olacağım.

gökhangenel ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  6. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    maltepede kaybetiğimiz zihni şahin ve inegöl -ankara yolunda ölen tolga dostumuz ve daha önce kaybettiğimiz çiğdem durmuş ve çağatay avşar için ,bir dakikalık saygı duruşu bence ,kaybettiğimiz dostlara en güzel armağanımız olacak..

Artık Yok bunu beğendi.
  7. Serhat Ankaralı

Serhat Ankaralı Aktif Üye

Seviye:
    Bugün çok sevdiğim bir insanı kaybettim.Hala şoklar içindeyim,hala inanamıyorum.Sanki yarın onu yine görüp yine beraber gülüşecekmişiz gibi hissediyorum.Zihni abim ve trafik terörüne kurban giden diğer kardeşlerimiz için orada olacağım.Güzel bir katılım olmasını diliyorum,hepimiz duyarlı olalım lütfen

Murat PEKER, Recepcal ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  8. eyupozturk

eyupozturk Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Biz ailecek gelmeye çalışacağız

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  9. Çetin ŞAHİNÖZ

Çetin ŞAHİNÖZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  10. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    acımız büyük, ama soğukkanlı olacağız tabi,,56 yaşındayım esasında benim ölmem lazım, tüm gençler adına gençler ölmesin tabi ben yaştaki dostlarımı kastetmiyorum, sadece ben öleyim onların yerine..

11. Serhat Ankaralı

Serhat Ankaralı Aktif Üye

Seviye:
    Ne sizin ne de bir başkasının bu şekilde trafik terörüne kurban gitmesi kabul edilebilir birşey değil benim açımdan

Çağlayan ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  12. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

tolga beyenir kaybettiğimiz dostumuz..

[h=2]''trafikte bisiklete saygı sürüşü..''
    evet bu gün iki acı haber aldık ,biri iznikten diğeri maltepe-dragostan ,çiğdemi daha önce kaybetmiş idik artık hareket zamanı..

irtibat lingimiz..

https://www.facebook.com/BisikletYol..._comment_reply

evet saat 16.00 da anadolu yaka caddebostan belturda toplanacak tarih 18 ağustos pazar...​

Adem Dualı bunu beğendi.
  13. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bu etkinlik çok ama çok kalabalık olmalı ve bu seferki gerekirse kalabalığı arttırmak adına bir hafta gecikmeli yapılmalı. facebook, twitter gibi sosyal platformlarda yayılmalı. moderasyon da bu başlığı en üste sabitlemeli. üstte tutmak için ben sık sık bu başlığa yazacağım.

EVET ÇOK AMA ÇOK KALABALIK OLMALIYIZ!

14. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Katılacak olan arkadaşlardan özellikle rica ediyorum. Kasksız katılım lütfen olmasın, herkes kaskını takıp gelirse çok daha iyi olur.

Daha önce benzer etkinliklere kask takmadan katılan arkadaşlar olduğu için belirtmek istedim.

Ahmet Ayaz bunu beğendi.
  15. Gültekin R. Demirkaya

Gültekin R. Demirkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bisiklet yolundan giderken bile bisikletlilere kızan küfür eden bir milletiz...Daha önceki videolarda "palaylan dalacaksın bunlara" diyen şerefsizin burdan kulaklarını çınlatıyorum. Allah islah etsin bunları

16. Murat cinar

Murat cinar Aktif Üye

Bisiklet:
    Atala
    Seviye:
    Aman sayın abim sizde ölmeyin ne gerek var.allah uzun ömürler versin.

17. CenkJK

CenkJK Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    inş bende orda olacağım beşiktaş tarafından haraket edicek olan arkadaslar varsa barboros heykelinin ordan benide alabilirmi karşıyı hiç bilmiyorum :(

18. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Orada o kadar kalabalık olmalıyız ki. Aslında sonrasında İstanbul Büyük Şehir Belediyesine de gidilebilirdi. Caddebostan saygı duruşunun ardından bisikletlerle yüzlerce kişi ya köprüyü geçerek ya da kadıköyden vapurla karşıya geçip Fatih'teki İBB binası önünde basın açıklaması yapılıp şikayet ve önerilerimizi bizzat aramızdan temsilciler seçip belediye yetkilileri ile birebir görüşerek hatta biraz ısrarlarımızla Kadir Topbaş'a bile bizzat verebilirdik. Hem o kadar kalabalık bu konularda hassasiyette farkındalık oluştururdu. Çözüm olur mu olmaz mı bilinmez ama en azından sessiz kalınmadığının göstergesi olurdu. Biraz daha organize bişeyler yapmanın zamanı geldide geçiyor gibi.

Levent_K, Kudret Kurtcebe ve Ahmet Ayaz bunu beğendi.
  19. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Büyükşehir Belediyesi'ne gitmek iyi bir fikir. Yalnız iş ucundan kıyısından siyasete dokunacağı ya da "böyyüklerimizin" kapısına dayanacağımız için amacının dışına taşmamalı. Esas derdimiz meramımız neyse usturuplu şekilde ortaya koymalıyız.

Murat PEKER ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  20. Mehmet B

Mehmet B Wind Blown

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Orada olacağım