"Trafikte Bisiklete Saygı"İmza Kampanyası

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
hukuk işlemelidir ,bu ülkede zorbalık yapanın asla yanına kalmamalıdır ,,trafikte çok büyük ihlaller söz konusudur özellikle minibüs yolunda bisiklet sürmek için vasiyetnamenizi yazmanız gerekir kadıköyden ta tuzlaya içerden bisiklet yolumu var acaba zati o sahil yolundaki bisiklet yolumu yoksa angarya işimi belli değil bisiklet yolu üzerinde mangal sefaları ramazan bitince başlayacak ve ta tuzladan bostancıya kadar olan mesafede duman altı olacak bisikletliler, asla o yolu dönüşte kullanmam ,sabah erken saatte kaçarım bi tek mangalcı yoktur o saatlerde ,,,bisiklet kültürünü bu ülkenin insanları çocukluk hastalığı olarak görür bisiklet bir çocukluk hastalığı değil bir spor aracıdır insana artılar ile döner ruhunu temizler...terapinin en iyi metodu bisiklet sürmektir ,,,
işe bisiklet ile gitmek çok mu zor geliyor bu istanbul halkına hayır zor değil başkaları benim hakkımda ne düşünür meselesi işe gidince millet benle alay eder meselesi ,gösteriş budalalığına bu istanbul halkı öyle bir çarpıldıki zor kurtulur, bir ailede 4 araba ayıptır yahu..bin dahonuna git işine çok mu zor kardeşim ,adam amsterdamda dahona takım elbise ile biniyor ,ayakkabı kösele ayakkabı ,ne olacak orada toplum ayıplamazki, orada kimse kimse ile dalga geçmez ,vay enayi bisiklete biniyor işe gidiyor diye çünki 1 milyon insan bisiklet kullanmakta, newyorkta ne kadar acaba, amsterdam ile baş edemez ,hiç bir ülkenin başkenti ya da şehirleri avrupanın en çok bisikletli sayısı ile amsterdam başı çekiyor şu an, istatislikler değişirmi bilemem,,

aşağıdaki amsterdam insanları uzaydan mı geldi acaba,
nedir onları bisiklete bağlayan nedir ,

http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/10323023.jpghttp://www.geziyazilari.net/ex/amsterdam6.jpg

ey istanbul halkı 5 milyon ekmek yiyeceksiniz onların seviyesine varmak için,,,

http://2.bp.blogspot.com/-erUNFa4Z2b0/UXVjkf1xyoI/AAAAAAAAET4/i0Gsdl-nibY/s640/Amsterdam+Gezi+Rehberi+-+en+iyi+ulasim+araci+bisiklet+2.jpg

http://www.zamanbenelux.com/sites/default/files/styles/news_detail/public/4(1).JPG?itok=ELBrEzzthttp://thecityfixturkiye.com/wp-content/uploads/2013/05/1-amsterdam-netherlands.pnghttp://img151.imageshack.us/img151/8236/30113223.pnghttp://cyclingtr.com/cfs-filesystemfile.ashx/__key/CommunityServer.Blogs.Components.WeblogFiles/cyclingtr_5F00_blog_5F00_takimi/img_5F00_1339.jpghttp://trekking.com.tr/wp-content/uploads/2013/06/kirmizimontlukiz.jpg

amsterdam...hollanda bisikletin ana vatanı..

http://4.bp.blogspot.com/-dcZ2SNLDn_0/Tdoo3ktYkvI/AAAAAAAAAbY/oaUTcJqKrQg/s640/IMG_2621.JPG

Scudo

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Kendim ve tüm bisiklet severler adına emeklerinize şimdiden teşekkürler..

Allahım görüntüler rüya gibi..:mlk:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Derler ya eskiler''' YA BU DEVEYİ GÜDERSİN YA BU DİYARDAN GİDERSİN''''ama ben ne deveden nede diyardan vazgeçmedim;üçbeş kendine şöför diyen andavallı bir türlü kendini eğitememiş sıkıyı görünce ya kardeşim ne vaktimiz var nede imkanımız okuyamadık çalışmakdan gibi saçma salak bir bahanenin arkasına sığınan zavallılar sürüsü;içlerinde okuyan davarlar'da var gerçi adamı beyefendi adam sanıyorsun aracın içinden bir iniyor.....oh my god...üstüne elbise giydirilmiş bir kereste konuşsanız gereği yok anlamayacak IQ su yetmeyecek kesin hemen hakarete başlayacak o yüzden istediklerini yapsınlar hiçmi hiç tınlamıyor aksine ben böylelerini deli ediyorum onlar kaçıyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Oğuzhan aydın

istanbulun en büyük sorunu cahil kalmak isteyenlerin çok olmasıdır , doğudan iç anadoludan topraksız köylüler ve taşralılar geldi , bunlar okumamış insanlardır ilk okul mezunudur istatistiklere bakılırsa istanbulda ilkokul mezunu çoktur,,okumak bi baz olarak alınamaz ,evet ama kendini yetiştirmek en öncelikli bazdır , ama suçlunun kim olduğu bellidir ,başa geçen hükümetler bu insanları doğuda eğitmediler onlara balık tutmasını öğretmediler ,ve onları orada işsiz bıraktılar taşı toprağı altın diye doluştu millet buraya ,,endüstri bir bölgeye yığılırsa iç anadoludan, doğudan esirgenirse sonu bu olur ...insanlarınızı eğiteceksiniz ,kabiliyetlerini değerlendireceksiniz ,onlara imkan vereceksiniz ,ezbere dayanan eğitim sistemi olurmu ,matematik ezberlenemez millet hala 2012 sınavlarında dökülüyor matematikten ,bizim yurt dışındaki üniversiteler ile baş edecek laboratuvar ve donanım açısından kaç üniversitemiz var 250.000 kişiye yakın kendi alanında uzman bilgili insanlara sahipmisiniz, önemli olan bilgili uzman insanlara sahip olmaktır ,türkiye bunun neresinde, senin fabrikandan yetişmiş insan yetişmiyorsa gevura niye kızıyorsun ,adamların geldiği nokta artık 2007 de, ingiltere örneği, ingiliz tankını 60 tonluk tankı görünmez yaptılar, hadi buyurun buradan yakın ,biz burada ne yapıyoruz allahaşkına ..

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
Taksim, Şişli, Mecidiyeköy, Okmeydanı, Zincirlikuyu, Levent, Maslak, Beşiktaş, İstinye, sahil her yerde biniyorum. Geçen sene Levent'te işe giderken arabada kilitli trafikte beklerken sağdan neşe ile geçen bir bisikletçiyi görünce "ulan ben manyak mıyım" diyip 20 sene sonra tekrar bisiklete başlamıştım. Biz binelim, bulaşıcı olacaktır, katlanarak artacaktır. Benim ümidim var :)

• Beğen
Tepkiler: Deda

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kudret bey güzel söylüyorsunuz.ister ilkokul ister lisansüstü,yada avrupada amerikada okuyan biri olsun hiç fark etmiyor.eşini,çocuğunu ve sevgilisini döven akılalmaz şeyler yapan çok yüksekokul mezunu'da var aramızda.okumak güzel ama ''''ADAM VE İNSAN OLABİLMEK'''işte bütün mesele bu..biz nerdeyiz adamlar nerde.bide gavur deriz yok işte şudur budur deriz kısaca deriz'de deriz;ama sorsanız hep elhamdürillah Müslümanızdır.ama hep lafda.bisiklet en basit sorun ve örenk yoksa neler var neler.karslı bir çoban yarışmaya katılmışdı hatırlayan varmı bilmiyorum herşeyi bilen ukala ve bilgiç kenan ışıkda aklınca dalag geçiyordu ama adam 60 milyarı aldı gitti yoksa böyle insanlarda var çoban dersin ama adam yetiştirmiş işte kendini.ve bu adamın altına araba versek bugün o bile bisiklete ve binene saygı duyar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@KaanG

kaan bey ,
siz gibiler çoğalacak araçtan in bisiklete bin misali bu işler yavaş olacak ama ben artık yaşlandım 56 ya 27 temmuzda basacağım 20 sene sonra galba bi şeyler olacak istanbulda göreceğim herhalde..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Oğuzhan aydın

9 un cu sayfada yazdım tiyatrocu arkadaşım turne için diyarbakır köylerine gitmişler idi orada köydeki kahvede 70 lik dedenin arkadaşıma ,ayağa kalkıp iskemlesini vermesi ,bi sanatçıya olan o diyarbakır köylüsünün saygısı, eli öpülecek o insanın tabi..
o 70 lik dedenin saygısı kadar saygımı kalmadı bu istanbul halkında sorgulayacağımız durum bu evet istanbul halkının değil bisikletlilere araçların bile birbirlerine saygısı yok. trafikte öncelik benim diyor, norveçte gördüğüm ise şu idi ,1980 de trafikte herkes birbirine öncelik tanımakta bu nasıl bi kültür saygı kültürü saygı kültürünün bu toplumda oluşması için herkesin yarınlarından endişeşi olmaması lazım kafasında geçim derdi olmaması lazım, aldığı asgari ücret ile inleyen milyonlarca insan olursa saygı olmaz ,bunu bilelim, bu ülke zenginleşirse durum değişecek norveç toplumu bizden daha zengin kişi başına düşen milli gelir 100.000 dolar nüfus 20 milyon bile değil ,
bizde 100.000 dolara ulaşırsak korkarım başka sorunlar başlayacak norveçte gördüğüm rahatlıktan dolayı intihar olayları evet rahatlık batıyor insana ,
orada 80 de intihar olayları yaygın idi...insan doyuma ulaşınca niye intihar etsin ben norveçte bunu asla anlayamadım..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu arada biraz çuvaldızı değil aslında kocaman bir kılıcı kendimize batıralım çuvaldız az gelir şimdi düşünün kafasında kask yok,fren,ruble,aynakol,vites bilmem ne haberi yok altına almış bisikleti deli gibi hızlarla süren,yolda başka bir bisikletli görünce illa onu geçme hastalığına yakalanmış saygısız,seviyesiz tipler var millet bunları görünce amannn!!!! bisikletliler işte hepsi aynı diyor bide bu yönü var.sanki hepimiz aynıyız yolda kaç kere lastiğim patladı,zincirim kopdu neler ,neler ama yanımdan geçen sözüm ona bisikletçi arkadaşlar'da oldu biri demedi ya yardım edelim o yüzden kimseye '''BİAT''' etmem ama yolda en azından o selam vermesede ben hep kornama basar kafamla selam veririm alsın almasın no proplem.ve her zamanda yardım ederim erkek veya kadın farketmez niye ben enayimiyim yoksa ''''İNSANMIYIM'''

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
@Murat Kazancı

Bisikletlilere ve insanları saygıyı öğretebilmek için,devletin ve belediyelerin öncülük yapması gerekiyor,öncelikle ana yolların yanlarına mutlaka ama mutlaka bisiklet yolları yapılmalı,bisiklet kullanıcılara tacizde bulunanlara ağır cezalar verilmeli..dernekler,federasyonlar ve hatta bisiklet satan işyerleride birlik olup taleplerimizi gerekli yerlere bildirmeliler.

yayalara ve bisiklet kullanıcılarına tacizde bulunanların ehliyetine el koymalılar..psikolojisi bozuk araç kullanan insanlarda var,bunlarda göz önünde bulundurulmalı..

Engin Ertekin

Daimi Üye
Tepki
808
Bisiklet
Specialized
Bisiklet Yoluna Sahip Çık! oluşumu Sarıyer magandalarının fotoğraflarını yayınladı :

(link)

• Beğen
Tepkiler: Davin Agius

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
[video]http://webtv.hurriyet.com.tr/2/52765/24399655/1/halk-otobusunde-soke-eden-sozler.aspx[/video]
Son dönemde yaşanan bu talihsiz olay medyanında ciddi şekilde ilgisini çekmiş durumda ancak ne varki konu hakkındaki tartışmalar işin sadece siyasi tarafında kalmış kardeşim burada insanların yaşam hakkına tecavüz edilmiş ortada resmen belgelenmiş bir kasıt var işe bu taraftan bakarak neden bir yaptırım uygulamıyorsunuz ? Bizler insan değilmiyiz ? İlla birileri hayatını bu ve bu gbi sebebler ile kaybettiğindemi harekete geçilecek ? Sözde ''benim'' olan polis ne iş yapar ?
Herkes kendine ve çevrasindeki bisikletli arkadaşlara lütfen dikkat etsin bir daha böyle bir olay ile karşılaşırsak da pasif olmadığımızı bir zahmet gösterelim bu ülke eşkiyaların tekelinde değildir

Ömer Ş.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
Meril Çiğdem Durmuş anısına Ankara'da yapılan turdan bir fotoğraf

http://d.haberciniz.biz/other/otomobil-kazasinda-olen-bisikletci-arkadaslarini-bisikletli-eylemle-andilar-IHA-20130727AW000633-9-t.jpg

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
http://t1307.hizliresim.com/1c/w/qwhhn.jpg
O sadece bir bisikletseverdi ancak eylemci olduğu gerekçesiyle polisler tarafından darp edildi üstelik bir kadın olduğu halde
arkadaşlar bu ülke nereye gidiyor ?
haberin detayları (link)

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Umarım gereken cezayı alır bu otobüstekiler.

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Yüksek dozda alınan ayranın polis üzerindeki yan etkileri buyrun !

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
cami avlusuna neden sokulmuyor bisikletliler orayı çözemedim çözen varsa bana yardımcı olsun cami avlusuna bisiklet ile girmenin ne gibi sakıncaları olabilir ,,,şimdi çamlıcaya gittiğim zaman bi yerden sonra elimde sürüyor idim çünki kalabalık oluyor idi yukarısı orada güvenlikçiler haklı olarak sürmeyin diyor idi ama gecenin bi saatinde bisikletlilere neden yasak ortalıkta kalabalıkta gözükmüyor..bu topikte ne yazıyor idi trafikte bisiklete saygı kampanyası ki topik bayağı eski tabi ,,
bu olay ile bağlantısını düşünürsek bir cami avlusuna bisiklet yasak olursa efendim köprüden geçmek yasak olursa trafikte bizi adam yerine koymaz iseler nasıl bu kampanyalar başarılı olacak..kafaların içinde örümcek ağları olanlar bence artık bayağı fosil oldular ,gözlerini dünyaya açanlar şunu görecek yasaklar ile bir yere varılmaz...san fransisko köprüsünden bisiklet geçer ama biz köprüden geçemeyiz, neden ?
intihar olaylarının önüne geçemezlermiş komik .. trafikte birbirlerine öncelik tanımayan 4 teker sürücülerin kafadan rahatsız oldukları bi gerçektir ..bunların birbirlerine zati saygısı yok bisiklete hiç olmaz tabi....işaretlere riayet etmemeği çok severiz biz kırmızıda geçeriz bekleyene enayi deriz yayalarda aynı şeyi yapar ,,,
bi acelecilik vardır bu millette acele eden acele gider misali acele ile giderler öte tarafa...nedir bu telaş bir yerlere yetişme derdi adama derlerki kardeşim sakin ol ışığı bekle yeşil yansın geç ,,,bu trafik lambaları bize göre değil ve hatta otomobilleri hak etmiyoruz, bu ülkede bu kadar kaza oluyorsa dünyada birinci isek açıkçası biz kontakları kapatıp biz bu işi bilmiyoruz deyip erdemli davranmak yerinde olurdu ,ama haşa üste çıkmayı çok severiz biz, hem hatamızı kabul etmeyiz ,hemde güçlü olmaya çalışırız ,derinde yatan ise ezikliktir...kendine acımadır,,